Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Ce se oferã la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19784 replies to this topic

#73
rstejar

rstejar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 24.10.2006
Referitor la titlul topicului, am pastrat pt. inca un an 2 abo. in orange, unul la delfin 6 si altul la 8, iar ca extra am primit 200 pct. OTY / nr de tel.

#74
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008

View Postlucienuk, on 26th December 2009, 20:21, said:

Sa treci la un abonament de 12 poti dar un pret de abonament nou pentru iphone nu o sa ti-l poata oferi.  
Teoretic ai sanse 0 sa iti cumperi un iphone la fidelizare. Practic daca ai ceva pila... se poate face.
Daca chiar vrei poti sa iti faci un abonament nou si sa renunti la cel vechi. Asa beneficiezi de oferta la iphone.

dar am 2 abonamente pe numele meu... atuncia daca renunt si mil fac din nou ma considera client nou?:))  si pot sa renunt la abonamentul de 6 si si sa imi fac din nou unu pe acelasi numar de 12 euro?

Edited by Alexandru91, 27 December 2009 - 17:28.


#75
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View PostAlexandru91, on 27th December 2009, 17:22, said:

dar am 2 abonamente pe numele meu... atuncia daca renunt si mil fac din nou ma considera client nou?:))  si pot sa renunt la abonamentul de 6 si si sa imi fac din nou unu pe acelasi numar de 12 euro?
Pai depinde daca ai perioada contractuala. Daca nu mai ai atunci poti sa le inchizi. Si ca sa iti ramana numarul vechi, trebuie sa treci pe prepay(sa il inchizi) si apoi sa iti faci un abonament nou pe numarul prepay. Trecerea asta dureaza o luna pana il inchizi. Dar daca nu te intereseaza numarul, poti sa iti faci direct abonament nou si sa il inchizi pe cel vechi.

#76
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008
si trebuie sa stau o luna? dar inchei abonamentu si fac in aceasi zi abonament pe alt nume nu se poate? dar sa ramana nr de tel ?

#77
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View PostAlexandru91, on 27th December 2009, 19:35, said:

si trebuie sa stau o luna? dar inchei abonamentu si fac in aceasi zi abonament pe alt nume nu se poate? dar sa ramana nr de tel ?
Asta trebuie sa intrbi la un shop. Daca faci o cerere de reziliere, se inchide abonamentul la urmatoarea data de facturare si atunci te trec si la prepay. Cererea trebuie facuta cu 30 de zile inainte. Daca il inchizi pe loc nu cred ca te pot trece pe prepay (sa iti ramana numarul).

#78
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008
dar la contract nou se pot folosi punctele?daca mai am un abonament si pe ala am 1000 de puncte pot sa le folosesc ca sa imi fac alt abonament ?

#79
lucienuk

lucienuk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.04.2007

View PostAlexandru91, on 27th December 2009, 19:44, said:

dar la contract nou se pot folosi punctele?daca mai am un abonament si pe ala am 1000 de puncte pot sa le folosesc ca sa imi fac alt abonament ?
Punctele thank you nu le poti folosi la achizitionarea unui abonament nou sau a unui telefon la abonament nou.

#80
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008
deci atuncia numai imi iau iphone  ca aveam asa 100 de euro din puncte.:( ce telefon imi recomanzi la prelungire pe 2 ani pana in 10 milioane ?

#81
kristicj

kristicj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 26.02.2007
Nokia E52, e vreo 220 euro la fidelizare, Nokia E71 cam la fel sau mai asteapta un pic pentru E72. Daca nu iti plac modelele acestea si vrei ceva in gen iphone mai este Htc Touch 2 sau Nokia 5800. Documenteaza-te despre modele inainte si alege ce iti place mai mult si in functie de necesitati.

#82
rstejar

rstejar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 24.10.2006

View PostAlexandru91, on 27th December 2009, 19:48, said:

deci atuncia numai imi iau iphone  ca aveam asa 100 de euro din puncte.:( ce telefon imi recomanzi la prelungire pe 2 ani pana in 10 milioane ?
vezi ce am scris eu mai sus (pagina cealalta). Am cerut un bonus ca pastrez 2 nr cu abo in orange si am primit cata 200 pct. OTY de fiecare nr, adica un total de 40 eur. Daca cumperi de pe site-ul lor, prin internet, la astia  40 eur iti mai da 50% adica 20 euro. la fel si la punctele acumulate de tine pana in prezent. deci cred  ca o sa iti vina iphone-ul aproape moca si nu mai e nevoie sa reziliezi.

Edited by rstejar, 28 December 2009 - 00:05.


#83
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Poti incerca si un HTC Hero. E cam 349euro-100, iese aproape de cei 199euro pe care ii plateai pt. un iPhone 3G.

#84
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008

View Postrstejar, on 28th December 2009, 00:03, said:

vezi ce am scris eu mai sus (pagina cealalta). Am cerut un bonus ca pastrez 2 nr cu abo in orange si am primit cata 200 pct. OTY de fiecare nr, adica un total de 40 eur. Daca cumperi de pe site-ul lor, prin internet, la astia  40 eur iti mai da 50% adica 20 euro. la fel si la punctele acumulate de tine pana in prezent. deci cred  ca o sa iti vina iphone-ul aproape moca si nu mai e nevoie sa reziliezi.

si zici ca daca merg sa negociez pe acolo rezolv ceva?

#85
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Ce sa negociezi? Poate doar minute suplimentare sau alta oferta in cazul prelungirii abonamentului. Preturile telefoanelor si nici posibilitatea de a le achizitiona sau nu prin programul ThankYou nu sunt negociabile. Insa poti incerca... poate iti fac o oferta pe care nu o poti refuza.

#86
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008
o sa merg eu si o sa vad ce pot sa rezolv....sper sa iasa ceva cat de cat... oricum nusi respecta clientzi fideli:)) doar clienti noi le trebuie...

#87
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
iPhone la prelungire nu poti prinde anul asta. Incearca totusi sa folosesti punctele si vezi daca poti lua un HTC Hero, merita investitia.

#88
Alexandru91

Alexandru91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 09.03.2008
o sa merg saptamana asta si o sa vad ce pot sa rezolv acolo macar puncte tank you daka miar mai da:))

Edited by Alexandru91, 28 December 2009 - 15:36.


#89
coolfrik

coolfrik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 18.09.2005
Salutare!

Dupa cateva zile de negocieri cu cei de la retention, mi s`au oferit urmatoarele:

1 Delfin 6 - 50 min nat + 20 min nat din vechime + 400 min orange + 100 pct thku + 5 numere favorite in Orange nelimitat.
2 Delfin 7 - 75 min nat  + 20 min nat din vechime + 500 min orange + 100 pct thku + 5 numere favorite in Orange nelimitat  - acest Delfin 7 il au doar cei de la ofertare, pentru clientii vechi, nu e disponibil pe net, sau in magazine.
3 Restul de abonamente delfin sau pantera, la fel cu cateva avantaje si:
4 500 min orange + 500 sms orange + 50 min nat - 5.95 euro - e o optiune pt cartela transofrmata in abonament.

La toate ofertele abonament minim 6 luni.

Am ales si pt abonanmentul meu si pentru al sotiei, varianta Delfin 6 + 100 pct thku + 5 numere favorite in Orange nelimitat cu abonanent pe 6 luni. Abonamentul meu era liber de contract, iar al sotiei mai era sub contract pana in mai, asa ca o sa terminam din nou amandoi perioada contractuala in iulie 2010, si`o sa solicitam alta oferta :).

Acum am activ abonament de 3 euro + optiunea Orange Young, 400 min orange + 40 min nat + 400 sms, la 4.87 euro parca.

Trebuie sa mentionez ca cele 100 pct thku sunt oferite doar la achizionarea de terminal mobil in magazinele portocalii, dar nu pot fi folosite decat daca lungesc abonamentul la un an, ele sunt oferite doar solicitand verbal acest lucru la cumparare, neaparand in aplicatia webcare, sau pe factura. Partea asta nu mi`a placut... dar... am facut zic eu o economie fata de cei 8 euro pe care`i plateam acum.

#90
705

705

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 29.10.2009
Delfin 7 e total neavantajos dupa parerea mea. Decat 75/500 cu 7 euro, mai bine Delfin 8 (cu doar 1 euro in plus) cu 125/700. Am primit si eu pe un nr (Delfin 4) nelimitat cu 5 nr fav si mi s-a parut o chestie buna dar cum nu consum nici 500 min in retea din Delfinul meu 8 (celalalalt ab al meu) acuma nu mi se mai pare mare chestie. Pacat ca am facut prelungirea inainte de a se acorda si mesaje nationale ca preferam acum mesajele decat nelimitatul asta.




LE Chiar ma gandesc sa cesionez cuiva Delfinul 4 cu 25+5/200 si nelimitat cu 5 numere din retea. Pt 4 euro tva inclus pe luna mi se pare ok.

Edited by 705, 29 December 2009 - 12:03.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate