Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19788 replies to this topic

#37
tibi008

tibi008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 31.10.2006
5 numere din retea sa vb cu ele nelimitat mi.au oferit si mi.e dar pe langa au mai spus de 240 de minute in retea cu orice numar si 10 euro reducere la un telefon daca prelungesc abonamentul cu 1 an . Precizez ca aveam abonamentul Start (4 euro) fara vreo optiune activata si fara sa fie cost suplimentar foarte mult .

#38
soxvirus

soxvirus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 09.12.2003
si o sa ma puna pt asta sa-mi prelungesc ab cu 1 an? (cu 2 ani nici nu ma gandesc)


View Postthe__1, on 9th December 2009, 15:29, said:

5 numere orange nelimitat.


#39
the__1

the__1

    ZaUan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,650
  • Înscris: 08.03.2006
Un an cel putin, da.

#40
soxvirus

soxvirus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 09.12.2003
si cum procedez? sun la relatii cu clientii si zic sa-mi transfere la retaintion?
tb sa par credibil ca renunt la abonament sau le propun direct sa-mi ofere cea mai buna oferta posibila?



View Postthe__1, on 9th December 2009, 16:49, said:

Un an cel putin, da.


#41
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008
Mi se termina perioada contractuala si vreau sa trec la Delfin 8. Problema e ca as vrea si alea 100 sms nationale pe care le ofera acum la contracte noi si nu stiu cum sa fac. Sun la 411 si cer Delfin 8 cu 100 sms nationale incluse? Sau merg direct in shop? Multumesc! :)

#42
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
dar 5 nr. nelimitate in orange ca bonus la delfin 8 cum iti suna? :P

#43
orangfe

orangfe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 11.05.2008

View Postaum, on 10th December 2009, 20:20, said:

dar 5 nr. nelimitate in orange ca bonus la delfin 8 cum iti suna? :P
Hmm...Suna bine, dar nu cred ca as avea ce face cu ele. Totusi credeti ca primesc 100 sms bonus fara sa ma targuiesc prea tare?

#44
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Eu am primit 50. Tocmai m-or sunat baietii de la Orange sa imi explice ca imi dau ei 50 de mesaje nationale numa sa trec de pe un abonament normal de 3 pe un animal care n-are asa ceva. A, si pt vechime, 30 de minute nationale. Inca 5.

Edited by AlexIP, 11 December 2009 - 14:01.


#45
bita_me

bita_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 30.05.2007
Eu am doua abonamente, unul din 2005 si unul din 2006, ambele erau de 7,2 euro (8,5 cu TVA), 3 euro + 4,2 optiune-oferta pentru clienti mai vechi de 2 ani, cu 500 minute Orange si 25 nationale. Pe unul dintre numere am facut o fidelizare in iulie, pe celalalt voiam sa fac acum sa iau un Nokia E63. Pentru un client nou care isi ia Pantera 12 telefonul era 99 euro. Pentru mine, client care ia telefonul la fidelizare, telefonul era 155 euro. Dupa cearta de rigoare timp de 45 minute cu o tipa de la retention, iata ce am obtinut:

200 puncte Thank You pentru reducerea costului achizitionarii telefonului
si in locul celor doua abonamente:

Delfin 10, cu 800 minute Orange si 125 nationale (+25 pentru vechime)
Delfin 8, cu 700 minute Orange si 125 nationale (+30 pentru vechime)

In total, voi plati 18 Euro cu TVA, in loc de 17, ca pana acum. In plus, Bonusul de puncte Thank You a insemnat o reducere de 30 de euro la telefon, deoarece l-am cumparat de la WebShop (astept sa-mi fie livrat), unde 10 puncte TY valoreaza 1,5 euro. Pana la urma, dau pe telefon 105 euro in loc de 155.

Aveti insa grija, daca sunati, pentru ca vor incerca sa va intoarca intr-un stil nesimtit. Pe mine m-a deranjat ca atunci cand ceream fidelizare, considerau ca am abonament de 3 euro cu extraoptiunea pentru vechime in retea de 4,2. Mi-au zis ca-mi dau telefonul cu 200 puncte, daca abonamentul devine Delfin 10. Eu am fost de acord, numai daca celalalt ar fi devenit Delfin 6. In acest moment, domnisoara mi-a zis ca nu se poate sa-l faca din 7,2 (8,5 cu TVA) in 6 cu TVA, pentru ca eu am facut fidelizare pentru nr respectiv cu abonament de 7,2. Eu am pus problema in felul urmator: cu abonament de 3 euro + extraoptiune de 4,2, cand eu vreau sa-mi iau telefon, imi dati fidelizare la abonament de 3 euro, dar daca vreau sa micsorez abonamentul, spuneti ca de fapt eu am semnat pentru 7,2.
Argumentul final a fost ca i-am zis clar ca nu accept asa, si ca in cazul asta, eu reduc abonamentul pentru care am fidelizare la doar 3 euro, iar la celalalt renunt. Domnisoara mi-a oferit in loc de Delfin 6, Delfin 8, ca sa nu iasa chiar cum vreau eu  :D . Am acceptat pentru ca diferenta de total la abonamente nu era chiar mare.

In concluzie, eu va sfatuiesc sa fiti foarte atenti la ce vi se propune, sa va uitati inaitne bne pe oferta lor, ca sa comparati ce vi se ofera si chiar sa inregistrati negocierea, deoarece stiu pe cineva care a primit o oferta care s-a pus in practica doar partial. A facut o reclamatie si s-a rezolvat problema, insa a durat mai mult asa. Daca ar fi avut el inregistrarea negocierii, se rezolva mult mai repede.

Va urez spor la negocieri!

#46
majka

majka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 01.06.2007
Salut. Am primit scrisoarea cu multe bla bla , dar nici nu au raspuns la greselile facute de ei nimic, nici de abonamentul fluture care ceream , ci au scris ca beneficiez de abo Pantera 9 de ieri, si ca au mai prelungit cu 6 luni contractul meu. Atit. Nici macar o reducere , nici cele 100 de mesaje nationale care se da acum... Foatre trist. Am sunat iarasi la ei, si miau spus ce sa intimplat in shop cu mine tre sal dovedesc..... Ce cred ca o sa merg cu camera video sa inregistrez??? Am spus sa gaseasca inregistrarile la 411 .Au zis ca sa scriu din nou o scrisoare sau un mail. In fine e jalnic .Atit.Cred ca nu mai trimit la ei nimic . Oricum e trist.Daca e cineva pe aici de la portocala si poate sa ma ajute si are un pic bun simt sa scrie un mesaj pm. Craciun Fericit la toti .Majka

#47
ionutz72

ionutz72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 26.06.2005
Am acum abonamentul de 8 euro+wap unlimited (3,5 euro) si in 22 expira contractul.
Mi s-a propus de la departamentul Retention and Loyalty urmatoarele oferte:
1.
Denumire plan tarifar ales: Delfin 4
Perioadă minimă de păstrare a planului tarifar ales:  12 luni
Denumire opțiune aleasă: Comunicare nelimitata cu 5 prieteni
Beneficiile ofertei:
-minute incluse lunar: 200 minute în rețea + 45 minute naționale (minutele neconsumate nu se reportează de la o lună de facturare la alta; ordine consum: minute in retea din optiuni promotionale sau permanente, minute in retea din abonament, minute din optiuni loyalty, minute nationale din optiuni promotionale sau permanente, minute nationale din abonament)
-tarife aditionale: pentru apeluri in retea 0.14 euro/ minut, pentru apeluri naționale 0.19 euro/ minut
-500 puncte OTY la fidelizare
-Activare abonament de date cu trafic inclus Internet pe Mobil 6 (7.14 euro/ luna) pe perioada contractuala specificata in prezentul act aditional, la pretul special de 4.76 euro/ luna in primele 6 luni
2.
Denumire plan tarifar ales: Abonament de 5 euro
Perioadă minimă de păstrare a planului tarifar ales: 12luni
Beneficiile ofertei:
-minute incluse lunar: 50 minute naționale + 500 minute Orange + 500 SMS-uri Orange (reportare: minutele si SMS-urile neconsumate nu se reportează de la o lună de facturare la alta; ordine consum minute: minute Orange promo/ din opțiuni, 500 minute Orange din abonament, minute din opțiuni loyalty, minute naționale promo/ din opțiuni, 50 minute naționale din abonament; ordine consum SMS-uri: SMS-uri Orange din opțiune weekend, SMS-uri din opțiunea 100 SMS-uri Orange, 500 SMS-uri Orange din abonament, SMS-uri Orange promo, SMS-uri naționale, SMS-uri din opțiuni young, SMS-uri din opțiuni loyalty)
-tarif unic pentru apeluri naționale 0.19 euro/ minut
-10 minute internaționale (Uniunea Europeană fix și SUA/Canada fix și mobil) acordate lunar, întreaga perioadă contractuală menționată în prezentul act adițional
-500 puncte OTY la fidelizare
-Activare abonament de date cu trafic inclus Internet pe Mobil 6 (7.14 euro/ luna) pe perioada contractuala specificata in prezentul act aditional, la pretul special de 4.76 euro/ luna in primele 6 luni

Care ma sfatuiti sa aleg? Eu tind catre al doilea...

#48
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

View Postbita_me, on 12th December 2009, 09:06, said:

In concluzie, eu va sfatuiesc sa fiti foarte atenti la ce vi se propune, sa va uitati inaitne bne pe oferta lor, ca sa comparati ce vi se ofera si chiar sa inregistrati negocierea, deoarece stiu pe cineva care a primit o oferta care s-a pus in practica doar partial.

Nu e nevoie să înregistrezi nimic. Cere-le oferta în scris, prin poștă sau fax. Dacă diferă de ce s-a stabilit la telefon n-o accepți. Dacă e ok mergi cu ea într-un shop și-o activezi.

Edited by wirespot, 14 December 2009 - 22:59.


#49
ionutz72

ionutz72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 26.06.2005

View Postwirespot, on 14th December 2009, 22:59, said:

Nu e nevoie să înregistrezi nimic. Cere-le oferta în scris, prin poștă sau fax. Dacă diferă de ce s-a stabilit la telefon n-o accepți. Dacă e ok mergi cu ea într-un shop și-o activezi.
Exact cum am facut eu: i-am zis sa trimita mail cu oferta sa o pot "rumega" :)

#50
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006
Asta inseamna ca esti obligat sa iti activezi respectiva optiune?

View Postionutz72, on 14th December 2009, 19:45, said:

-Activare abonament de date cu trafic inclus Internet pe Mobil 6 (7.14 euro/ luna) pe perioada contractuala specificata in prezentul act aditional, la pretul special de 4.76 euro/ luna in primele 6 luni


Pe mine m-ar interesa si abordarea. I-ai sunat sa le spui ca vrei sa inchei abonamentul sau le-ai zis direct ca vrei o oferta mai buna? Direct sau indirect? :)

#51
speed3r

speed3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 02.06.2009
daca mai am contract pot incerca sa sun la cei de la retention? mai am 9 luni ... dar le pot zice ca as vrea sa-mi inchid abonamentul daca nu imi fac o oferta speciala ca oricum de ceva timp l-am redus la 3 euro :D

#52
ionutz72

ionutz72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 26.06.2005
@Jungleboy Eu folosesc mult netul pe telefon. E doar o opțiune aia. Și de abordat,i-am luat direct :P

#53
capdeguma

capdeguma

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 17.06.2003
salut, am semnat un contract pe 2 ani (acum fix 1 an) pentru abon de 3 euro(redus 50%) + 5euro optiune=>6.5 fara tva in total.
Pot sa trec la un abon Delfin 4, acum ca a trecut 1an ? Care e perioada dupa care se poate modifica abonamentul la portocalii ?
multumesc mult.

#54
Jungleboy

Jungleboy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 06.01.2006
Am vorbit si eu la retention si dupa cateva discutii am cazut la pace pentru un abonament delfin 7 cu 75 de minute nationale, 500 in retea, 50 sms nationale + optiunea gratuita de 5 numere orange nelimitat + 100 de puncte thank you + optiunea internet 4 cu 100MB care costa 2,38 euro pe luna. Iar pt asta am prelungit pt 24 de luni (nu am de gand sa renunt la numar prea curand, deci nu ma deranjeaza, doar il am deja de 6 ani).

In total 9,38 euro lunar care e aproape exact cat dadeam inainte pentru un rahat de flexibil 7 + optiunea majorat. Eu zic ca e mult mai bine :).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate