Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19783 replies to this topic

#18865
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,720
  • Înscris: 26.02.2010
Super tare, așa era promoția, a doua zi nu mai era valabilă.

#18866
maladetz

maladetz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,120
  • Înscris: 06.02.2011

View PostiDorin, on 04 septembrie 2022 - 00:31, said:

Nu, mi-au propus și varianta cu roaming în SEE, aceleași beneficii, 4 GB trafic date în SEE, la 6 euro. Am refuzat.
Am cerut si eu o oferta de fidelizare anul asta si au venit cu un gunoi de oferta, deci ca sa obtii ceva trebuie sa renunti la contract sau sa te portezi :)

#18867
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,299
  • Înscris: 18.11.2009
Ce ti-au oferit? Se apropie si la mine momentul cand pot cere o oferta...

#18868
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,424
  • Înscris: 04.04.2008
Pe mine astăzi m au sunat și mi au oferit următoarele
Huawei p50 pro gold de 256GB cu 74 lei rata lunara plus abb de 30 de euro deci un total de circa 220 lei lunar x24 luni = 5280
Telefonul este undeva la 3700 din ce vad pe emag sau altex, deci 3700 lei telefonul pe 24 luni plus 1580 abonamentul..
Ceva cam mult. Am acceptat oferea dar hei am 14 zile să mă răzgândesc.
Vedem ce și cum.imi place huawei singurul lucru este lipsa 5G, dar hey este un telefon nu i laptop. A da și nu duc lipsa de servici google 🙈
Per total este o oferta bunicica. Nu bună, doar bunicica.

Edited by porcusoru, 06 September 2022 - 17:37.


#18869
bara4s

bara4s

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 11.03.2021

View Postporcusoru, on 06 septembrie 2022 - 17:36, said:

Pe mine astăzi m au sunat și mi au oferit următoarele
Huawei p50 pro gold de 256GB cu 74 lei rata lunara plus abb de 30 de euro deci un total de circa 220 lei lunar x24 luni = 5280
Telefonul este undeva la 3700 din ce vad pe emag sau altex, deci 3700 lei telefonul pe 24 luni plus 1580 abonamentul..
Ceva cam mult. Am acceptat oferea dar hei am 14 zile să mă răzgândesc.
Vedem ce și cum.imi place huawei singurul lucru este lipsa 5G, dar hey este un telefon nu i laptop. A da și nu duc lipsa de servici google 🙈
Per total este o oferta bunicica. Nu bună, doar bunicica.
Ofertă "Țeapă" mai bine zis 🤣

#18870
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,424
  • Înscris: 04.04.2008

View Postbara4s, on 06 septembrie 2022 - 20:42, said:


Ofertă "Țeapă" mai bine zis 🤣
De ce ofertă țeapă? Dacă îl iei din emag te duce doar telefonul undeva la 3700 lei. Deci e ok. Ori de l iei de pe emag ori de la Orange tot aia este. Bine ideea este ca s au șmecherit și ăștia. Nu mai oferă nimic la preț redus, ci își scot bani (de preț redus din abonament).
Deh..

#18871
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,424
  • Înscris: 04.04.2008
Revin cu un update. În urma discuției cu operatorul de la retenție de ieri azi am primit mai multe sms uri din partea Orange
Ideea este ca preturile și costurile comunicate prin sms urile primite sunt cu mult mai mici decât cele comunicate telefonic. Eu unul sunt în ceata.
Din sms se comunică că, prețul telefonului este de 1892.27 lei 🤔🙄 iar costul totul este altul (mai mic) decât cel comunicat telefonic. So.. Mai bine, cred ca nenea de ieri era obosit 🙈😂

Edited by porcusoru, 07 September 2022 - 09:46.


#18872
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,299
  • Înscris: 18.11.2009
La EMAG acum, Huawei P50 Pro, dupa aplicarea unui cod, este 2759 de lei.

Attached Files



#18873
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,424
  • Înscris: 04.04.2008

View Postmaiokoti2, on 07 septembrie 2022 - 10:46, said:

La EMAG acum, Huawei P50 Pro, dupa aplicarea unui cod, este 2759 de lei.
Da codul este extraoferta
P. S din câte vad și abonamentul nu este smart plus 30 ci este smart plus 30 redus la 22 euro..
Este bine că este pe minus și nu pe plus 🙈😂

#18874
razzvann

razzvann

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,961
  • Înscris: 07.01.2006
E bine, ia-l, ab de 22 eur si nu ai 5g.

Trebuie sa compenseze si orange ofertele mici.. :lol:

#18875
porcusoru

porcusoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,424
  • Înscris: 04.04.2008

View Postrazzvann, on 07 septembrie 2022 - 12:09, said:

E bine, ia-l, ab de 22 eur si nu ai 5g.

Trebuie sa compenseze si orange ofertele mici.. :lol:
Avem și 5G. Exista husă speciala cu modem 5G incorporat deci 4G se transforma în 5G 🤭
A da, si am 14 zile termen de retur. Deci mai vedem ce se oferă 😊

Edited by porcusoru, 07 September 2022 - 12:25.


#18876
macsfx

macsfx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 30.11.2005
A revenit oferta Smart Plus 20 la 10 EUR / luna

Campania „E timpul pentru internet 5G nelimitat” se desfășoară în perioada 7 – 30 septembrie 2022, ora 10:00, exclusiv pe orange.ro și poate fi prelungită.

Beneficiile acordate prin prezenta Campanie nu se cumulează cu beneficiile acordate prin alte oferte/Campanii.

Oferta se aplică abonamentului Smart Plus 20 pentru achiziția sau prelungirea unui contract pentru 24 de luni, exclusiv online.

Sursa: https://www.orange.ro/5g-nelimitat/

#18877
icssizero

icssizero

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,193
  • Înscris: 28.02.2022
Pacat ca e pe 2 ani !

#18878
Rarres24

Rarres24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.03.2015
Care e cel mai mic abonament obtinut de voi la retentie? Sunt in afara perioadei contractuale cu 4 numere, 3 vreau sa le micsorez cat de mult pot pentru ca oricum nu se folosesc toate resursele din abonament, iar unul sa il folosesc pentru precomanda la iph14 (fiind abonamentul meu ma folosesc de toate resursele). In acelasi timp in scurt timp doresc sa trec si cu televiziunea si internetul la orange, urmand sa ma mut la casa in o luna, o luna jumatate. Cum ar trebui sa procedez? Daca fac tot acest proces acum cu mutarea serviciilor fixe la orange as avea un avantaj mai mare?

De asemenea, stiti cumva daca cei de la orange sunt de acord cu tragerea fibrei prin pamant?

#18879
travelpouch

travelpouch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 09.06.2010

View PostRarres24, on 08 septembrie 2022 - 20:42, said:

De asemenea, stiti cumva daca cei de la orange sunt de acord cu tragerea fibrei prin pamant?

Orange nu are nimic impotriva sa tragi fibra prin pamant. Sfatul meu este sa o pozezi printr-un tub gofrat, ca sa o poti scoate ulterior si inlocui fara sa mai sapi sant. De asemenea, locul pe unde intra in casa ar trebui sa fie accesibil.

#18880
Rarres24

Rarres24

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 28.03.2015

View Posttravelpouch, on 12 septembrie 2022 - 13:54, said:



Orange nu are nimic impotriva sa tragi fibra prin pamant. Sfatul meu este sa o pozezi printr-un tub gofrat, ca sa o poti scoate ulterior si inlocui fara sa mai sapi sant. De asemenea, locul pe unde intra in casa ar trebui sa fie accesibil.
Am deja tras copex de la întrarea în casa pana la poarta unde e și panoul electric. Problema e ca stâlpul este peste drum și nici măcar nu știu dacă acolo au cei de la Orange cutia unde urmează sa fiu legat la rețea.

#18881
sas_ro

sas_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 01.01.2013
la mine au facut figuri instalatorii...ca ei nu garanteaza, ca au stat o zi in alt loc si s-au chinuit, ca de ce nu o trag de pe stalp prin pod, etc.
Pana la urma mi-au instalat routerul folosind alta fibra trasa anterior (aveam un abonament de la Telekom unde am doar net) - si pentru ca era musai sa-mi instalez si TV, le-am zis eu ca nu folosesc Telekom (doar ca sa-mi activeze tv si net pe fibra existenta).

Daca se poate, prin teava de apa de minim 32mm, fara prea multe coturi. Eu am de 25mm si nu stiu de ce e foarte greu de  tras firele prin ea - s-au chinuit instalatorii sa bage o a doua fibra si un fir de tragere.
Voiam sa bag TV de la Vodafone, insa nu stiu daca vor reusi sa mai bage si un coaxial...

Initial am avut copex de la poarta pana in casa (si teava de apa de la stalp pana la poarta).
Au tras prima fibra pana la poarta unde aveam o cutie, insa nu au mai reusit s-o traga pana in casa prin acel copex. A trebuit sa sap din nou si sa trag o alta teava de apa de la poarta pana in casa (in alt loc, bineinteles...casa era aproape gata si nu aveam cum sa ajung cu teava la locul prevazut initial).

Fibra pe care au folosit-o e plata si un pic cauciucata - probabil acesta e motivul pentru care se trage asa de greu.
Am incercat si eu cu un fir spion (sarpe), cu sapun lichid...nimic...
Ultimii instalatori au reusit folosindu-se si de fibra existenta - le trageau pe ambele cativa centimetri, apoi aduceau fibra veche la pozitia initiala,,,si tot asa, pana au reusit sa ajunga in capatul tevii si cu fibra noua....le-am dat "de-o bere"...de bucurie ca au reusit

Edited by sas_ro, 12 September 2022 - 14:25.


#18882
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

View Postemacom, on 26 iulie 2022 - 13:46, said:

Nu-i greu de intuit: la cartelă încearcă să te facă să reîncarci lunar, la abonament ai semnat pentru 12/24 luni. Plus că la cartelă ei iau toți acei euro, la abonament trebuie să deducă TVA-ul, deci încasează, real, o sumă mai mică.
Avantaj, prepay!
Ca să obții un abonament bun, la un preț sub 6 euro cât ar fi opținea de 5 euro + TVA la prepeay, este o adevărată ”luptă” cu Orange.

Edited by iDorin, 17 September 2022 - 14:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate