Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19788 replies to this topic

#18811
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
Attached File  Screenshot_20220816-163707.jpg   71.71K   191 downloads

#18812
micutu82

micutu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,796
  • Înscris: 25.07.2004

 micutu82, on 11 august 2022 - 10:14, said:

Oferta este și pentru portare. Am vorbit acum cu ei și am făcut cerere pentru a porta un Vodafone

Mi-a venit si mie astazi contractul cu sim-ul. Se pare ca reducerea e mai mare (nu cu mult). O sa platesc 7 euro si nu 7.5, nu stiu de ce, poate pentru ca am servicii fixe OROC si a fost asociat acelui cont. In schimb, in contract este un articol care zice: Serviciul 5G va fi disponibil in curand, nu mai tarziu de octombrie 2022. Probabil atunci vor da drumul la 5g si pentru numerele preluate din Telekom.

#18813
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
Se pare că este un bug si doar cu telefoane samsung poti sa iei și abonament smart 15 redus.

#18814
ichimrazvan

ichimrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 24.08.2009
ordinea ar fi, prelungire pe 2 ani fara telefon. si dupa activarea ofertei, adaugarea telefonului? vad ca nu merge ales smart 15 la 7,5 + tel.

Edited by ichimrazvan, 16 August 2022 - 16:33.


#18815
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 28.08.2007
Prelungit vineri pe 2 ani cu ab redus 50% deci 7.5 euro. Abonamentul redus ar intra in vigoare in 5 zile, cand e urmatoarea data de facturare.
Comandat azi telefon din magazin online...sunt curios ce o sa scrie pe contract, cand il primesc, adica reducerea de 50% daca e acolo sau ba.

Am facut comanda in urma unei conversatii pe chat site orange, unde operatoarea a zis ca ,,garantat imi va ramane reducerea" - de aceea la prelungire imi apare doar Smart Plus 15 si nu si celelalte tipuri de abonament. Intr-adevar doar acel abonament apare. Va tin la curent maine cand cred ca voi primi pe mail contractul.
In cel mai rau caz, in 5 zile de cand ar intra sau ba reducerea....daca nu e acolo reducerea, returnez ce am luat si asta este. Incercarea moarte n-are.

#18816
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012
fan 8 modificat in smart 15 redus astept implementarea pe 22 august apoi incerc sa comand telefon .

#18817
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,035
  • Înscris: 10.04.2006

 DA7YRE, on 16 august 2022 - 14:12, said:

; acum, ca s-a rezolvat deoarece i-am tot alertat sau nu, nu stiu. Pe
Tu ești din ăla care sună la emag că au iPhone la 7 lei?

#18818
sasekay

sasekay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,227
  • Înscris: 24.01.2012

 aris86, on 16 august 2022 - 16:00, said:

Se pare că este un bug si doar cu telefoane samsung poti sa iei și abonament smart 15 redus.
am incercat acum imi da de plata 108ron pe luna rata 33 si abonament 75lei

#18819
ichimrazvan

ichimrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 24.08.2009
@dariusgherman asteptam cu interes contractul cu telefon

#18820
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 28.08.2007
Astept azi sa vedem ce cum e pe contract, sper sa vina odata mailul...

#18821
ichimrazvan

ichimrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 24.08.2009
vezi in spam :)

sau pe site la documentele mele

#18822
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 28.08.2007
Stiu...Comenzile mele, inca nu apare nimic, decat prima comanda din data de 12.08 cand am facut cererea pentru Smart Plus 15 la 7.5 - pentru care am primit contractul dar in My Orange inca nu s-a actualizat. Iar la Documentele mele nu este nimic. Astept sa vad ce si cum si revin.

#18823
Smarty

Smarty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 03.04.2006
Cu telefonul nu primesti niciun contract. Primesti doar un act additional in care se specifica ca se prelungeste perioada minima cu 24 luni. Deci ramane in vigoare actualul contract (cel cu reducerea de 50%)

#18824
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 28.08.2007
Am vorbit la call center, pentru ca nu am primit niciun contract nou pe mail, in urma comenzii si cu telefon (in 13 august am primit contractul cu reducerea de 50%). Surprinzator, nu le apare nicio comanda inregistarata, adica si cu telefon. Dar mi-a zis ca daca prelungesc dinou, cu telefon, mi se va pune valoarea intreaga pentru abonament, si pretul corect la telefon. Deci inteleg ca nu va mai fi reducerea de 50%. Astept pana in 23 cand se implementeaza noul abonament.
Totusi, nu este cineva pe aici care a luat si telefon, dupa ce i-a aparut noul abonament in contul orange - la facturare?

#18825
ingerulol

ingerulol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 993
  • Înscris: 11.09.2006
Care e treaba cu 22 august ... vreau sa prelungesc si mi-au spus sa revin dupa aceasta data ... Ma ajutati va rog cu o recomandare ?

Am 3 abonamente fezabile de portat sau prelungit . Am 2 SmartPlus 25 (reduse la 16.49Eur) si un Fun12 (redus 8.40 €)

Imi spuneti si mie care ar fi cea mai buna oferta fara telefon si cea mai buna cu telefon (de top)  Samsung , SONY sau Apple ?  Beneficiez si de reducerea de angajat al unui partener.

#18826
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 29.04.2006

 dariusgherman, on 18 august 2022 - 09:00, said:

Dar mi-a zis ca daca prelungesc dinou, cu telefon, mi se va pune valoarea intreaga pentru abonament, si pretul corect la telefon. Deci inteleg ca nu va mai fi reducerea de 50%. Astept pana in 23 cand se implementeaza noul abonament.
Nici nu avea cum sa iti dea alt raspuns in call center, e logic ca ala e raspunsul oficial si cu cat punem mai multi intrebari de genul, in cazul in care ar merge cumulate cele 2 oferte, sunt sanse mari sa remedieze daca punem toti aceeasi intrebare.
In oferta spune clar ca reducerea este fara telefon, ce rost are sa ii intrebam la call center asta, cand lucrurile din punct de vedere al ofertei sunt clare? ar trebui sa mergem pe burta si sa ne bucuram de "eroarea" lor, cum inteleg ca s-a aplicat pana acum

#18827
dariusgherman

dariusgherman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 28.08.2007
Nu zic nimic decat ca...daca ai reducerea de anjat al unui partener, de ce nu intrebi acolo? Mai mult ca sigur reducerea va fi peste ce e pe site acuma.
Legate de oferte, se poate simula pe site la Orange ce cat cum de care, in functie de ce doresti.

#18828
ccovidiu

ccovidiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 06.11.2005
Salutare! Am ales si eu sambata (13.08) abonamentul Smart 15 redus 50% (nu ma intereseaza achizitionare de telefon). Imi apare doar in aplicatia MyOrange cand dau pe abonamentele mele, la "modificare", mesajul "Modificarea abonamentului este in curs de procesare"....in rest nimic, nu am primit nici un contract pe mail. Sa sun la relatii clienti? Din ce am citit, vad ca altii au primit contract, ba chiar li s-a modificat in aplicatie. Mai este cineva in aceasta situatie?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate