Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Twilight Saga

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#73
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
Ce par poate sa aiba idolul femeilor, Robert Pattinson :))

#74
Miki251

Miki251

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 25.11.2009
Dezamagitor. Am abandonat New Moon la jumatate pt ca m-a plictisit de moarte. Sarac in efecte speciale (cel putin prima parte).

#75
the_nightfly

the_nightfly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,128
  • Înscris: 27.12.2006
Cum am vazut trailerul mi-am dat seama ca o sa fie un film genial si nu m-am inselat, a fost cea mai buna comedie pe care am vazut-o anul asta.
Totusi, umorul a fost un pic prea fin pentru majoritatea cinefililor, cel putin asa cred pentru ca am fost singurul din sala care radea cu lacrimi.

Edited by the_nightfly, 30 December 2009 - 23:45.


#76
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Daca prostia asta de twilight poate fi numita "poveste de dragoste" atunci "If only","The notebook","my sweet november" etc. ce sunt?
Sunt o gramada de filme care merita a fi numite povesti de dragoste,dar nu twilight, twilight e o caterinca ieftina  :lol:

#77
Felee

Felee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.12.2007
ce efecte speciale, ce poveste..who cares??? voi l-ati vazut pe edward ala ce hot e??!!
:))

#78
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View PostFelee, on 24th January 2010, 22:10, said:

ce efecte speciale, ce poveste..who cares??? voi l-ati vazut pe edward ala ce hot e??!!
:) )
Chiar ma gandeam ca i-as trage-o cu ranga.

M-am uitat la ambele intr-o zi, ca na, n-am avut de ales. Adica, aveam de ales, da nu-mi conveneau alternativele.


Nu inteleg de ce e atat de mediatizat. Mediatizezi ceva cand merita, da cand toti care vad filmul si dup-aia arunca cu rahat in el, de ce o mai faci? Ca nu dai 2 bani pe aia care se uita la film. Noroc ca aia dau mai mult de 2 bani pe productia ta de rahat.

#79
Denisa2

Denisa2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 01.09.2008
Filmul m-a cam dezamagit,dupa ce am citit cartea.Iar daca ma uitam la film fara sa fi citit cartea inainte,cred ca mi s-ar fi parut groaznic.Secventele nu se leaga intre ele,lipsesc parti esentiale,pe care nu le-au introdus pentru ca s-au gandit ca majoritatea persoanelor au citit cartile inainte(presupun,ca altfel nu-mi explic).Jocul actorilor-destul de slabut,desi Bella,Edward si Alice sunt exact asa cum mi i-am imaginat citind cartile.Coloana sonora-grozava.
Una peste alta,cred ca New Moon,nu trebuia ecranizat,are foarte putina actiune si e mai mult despre suferinta Bellei,suferinta care nu poate fi transpusa cum trebuie intr-un film.I-as da un 8 pentru poveste :)
Oricum,sper ca urmatoarele parti sa aiba parte de regizori ceva mai inspirati.
Iar daca vreti sa apreciati povestea la adevarata ei valoare,celor care nu au facut-o inca,le recomand sa citeasca cartea.

#80
mitologicul

mitologicul

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 34
  • Înscris: 31.03.2010
Un film foarte asteptat in 2010 este:The Twilight Saga-Eclipse. Va fi lansat in cinematografe pe 30 iunie 2010. Pana atunci va prezint un trailer foarte promitator:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BsfoZ-6EneU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#81
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Deci nu mai pot cu acest fenomen...

Cand se termina seria ?

Edited by crysty2k5, 25 April 2010 - 18:51.


#82
SpadasinulFricos

SpadasinulFricos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 684
  • Înscris: 15.04.2009
filmele astea nasoale sunt pentru unele fete ca si telenovelele pentru babe

#83
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

View Postcrysty2k5, on 25th April 2010, 19:51, said:

Deci nu mai pot cu acest fenomen...

Cand se termina seria ?

Da...si pe mine a inceput sa ma enerveze, am colegi care citesc in ore cartea Twilight.

Edited by x24, 25 April 2010 - 19:07.


#84
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008

View Postx24, on 25th April 2010, 19:06, said:

Da...si pe mine a inceput sa ma enerveze, am colegi care citesc in ore cartea Twilight.
Cartile sunt foarte bune,dar n-ai de unde sa stii din moment ce n-ai trecut de coperta  :notangel:

Filmele ar fi mult mai bune daca ar avea mai multa actiune si mai putine dialoguri siropoase ..

#85
muaddib10

muaddib10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 20.11.2007

View Postmitologicul, on 25th April 2010, 19:32, said:

Un film foarte asteptat in 2010 este:The Twilight Saga-Eclipse. Va fi lansat in cinematografe pe 30 iunie 2010. Pana atunci va prezint un trailer foarte promitator:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/BsfoZ-6EneU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
:confuzzled: caca

#86
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010

View Postcrysty2k5, on 25th April 2010, 18:51, said:

Deci nu mai pot cu acest fenomen...

Cand se termina seria ?
Bleahhh...80% dintre femeile intre 12 pana la 30 de ani sunt obsedate de Twilight !  :rolleyes:

Nu stiu cand se va termina...va mai fi si un al 4-lea parca, si autoarea cartilor va continua si ea sa mai scrie un volum sau 2...milk it while it's hot !  -_-

#87
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004

View PostGh3r0m, on 25th April 2010, 20:54, said:

Cartile sunt foarte bune,dar n-ai de unde sa stii din moment ce n-ai trecut de coperta  :notangel:

Filmele ar fi mult mai bune daca ar avea mai multa actiune si mai putine dialoguri siropoase ..

Ce crezi, am trecut cu vreo 100 de pagini de coperta si, cartea e la fel de idioata precum filmul.
Aceleasi dialoguri idioate, aceleasi descrieri de cacat. Nimic special, nimic bun.

Pentru 12-13 ani sunt ok.

#88
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
asta se vrea un fel de noua serie Harry Potter?

#89
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Da, credeam ca s-a mai dezbatut asta sau ca e foarte evident...
Oricum, obiectiv fiind, seria Harry Potter este mult mai buna atat cinematografic cat si la nivel de poveste. Plus, cartile lui Rowling sunt chiar bune...si, la fel ca personajele, evolueaza in calitate.

#90
Colorbliss

Colorbliss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 13.10.2009

View Postx24, on 25th April 2010, 20:06, said:

Da...si pe mine a inceput sa ma enerveze, am colegi care citesc in ore cartea Twilight.

Am colege care, inafara de Ion si jumatate din Morometii, nu au atins alte carti. De cand cu twilight le-a venit pofta de carti. Si ghici ce ? au mai citit apoi si altele (tot banale, dar macar citesc, in 5 ani poate trec la lectura serioasa)
Concluzia: nu-i blama

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate