Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

EMAG - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * - - 11 votes
  • This topic is locked This topic is locked
6677 replies to this topic

#91
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Sunt valabile doar la firmele care nu impun o organizare clara a structurii. Emag/Dante intl. este doar un exemplu.

Exemple pozitive de colaborare:
- Caro
- Deck (tot ce e samsung)
- Fit Distribution, dar nu stiu daca ei lucreaza cu retail;
- Romsoft

#92
ltaloi

ltaloi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 07.06.2005
Imi permit sa intervin din nou pe acest forum. Nu exista produse SECOND HAND la eMAG.ro.

Liviu Taloi
PR Manager - [email protected]


adri23, on Aug 1 2005, 13:59, said:

Am auzit un zvon ca emag ar vinde produse second hand sau refuzate de altii ca find noi! Stiti ceva in acest sens???!

<{POST_SNAPBACK}>



#93
lord_dark

lord_dark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 14.12.2003
Sa fiu eu singurul multumit de emag??

Am intrebat (nu am comandat) de un Philips 200W6cs care nu era pe stoc,  pe care mi l-au adus in 3 zile (fara sa platesc nici un avans, cum se procedeaza la alte magazine ce nu au produsul pe stoc) fara sa dau alte date decat numele meu, am venit l-am vazut (verificat de pixeli morti) inainte, fara a fi obligat sa il cumpar, mi-a placut si l-am luat. Pe langa asta mi l-au dat si la pretul din ziua respectivacare era cu cateva sute de mii mai mic decat cel din ziua in care am vb cu reprezentatntul de vanzari pentru a-l aduce.  Mentionez ca de o luna caut un astfel de LCD 20" , am cautat si alte marci Dell, etc., si nimeni nu il avea pe stoc, toata lumea in aducea in o luna de zile cu avans de pana la 30%, deoarece e produs de lux si nu exista cerere, va dati seama ca nici nu se mai punea problema de verificat inainte din moment ce il aduceau pe comanda.
Eu unul sunt mai mult decat multumit de experienta mea cu emag, si aceasta experienta o compar cu cea de la Deck unde m-au lasat sa vad monitorul un samsung 172t pe care l-am avut anterior, dar nu aveau nici un program pe calculatorul acela, film, joc, decat sistemul de operare, si nici nu m-au lasat sa rulez vreun program de pe o discheta pe care o aveam la mine, pe motiv ca nu stiau daca programul este legal achizitionat desi programul era freeware.

Daca ar fi sa aduc o critica ar fi legata de domnisoarele de la caserie/receptie care una mi-a completat serial nr. gresit pe garantie (a inversat 2 cifre) iar celeilalte i-au trebuit 10 minute sa imi faca rost de certificatul de garantie.

Mentionez ca nu am nici o legatura cu emag, sau cu vreun angajat de acolo.

Edited by lord_dark, 16 August 2005 - 09:34.


#94
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Eu sunt multumit de serviciile lor, la prima "intalnire".Am comandat un LCD Samsung de 19" 913N, in jur de ora 11 si in 3 ore au venit cu el.

PS Si a fost si mai ieftin decat la toate magazinele la care am umblat si nu il aveau.
Felicitari.

PSS Nu cred ca poate cineva sa multumeasca pe toata lumea

#95
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,145
  • Înscris: 09.09.2003
mai... ei duc o politica de preturi destul de buna. clar au preturi sub toate firmele mari, si sub multe mici chiar.

#96
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004

xymzar, on Aug 22 2005, 16:35, said:

Eu sunt multumit de serviciile lor, la prima "intalnire".Am comandat un LCD Samsung de 19" 913N, in jur de ora 11 si in 3 ore au venit cu el.

PS Si a fost si mai ieftin decat la toate magazinele la care am umblat si nu il aveau.
Felicitari.

PSS Nu cred ca poate cineva sa multumeasca pe toata lumea

<{POST_SNAPBACK}>

AI incercat la Deck Computers? Ei sunt importatori.
Sau la fit distribution? Este la 299 EUR ~ 12.800.000

#97
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
La Deck este 1446.1 RON
La Fit nu este pe stoc
La ultra pro cam 1500
Si cel mai mare pret la cred ca Aliance sau ceva de genul asta in Carefour peste 1600 :o
Eu am dat pe el 1336.6 RON ;)

#98
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004

xymzar, on Aug 22 2005, 17:09, said:

La Deck este 1446.1 RON
La Fit nu este pe stoc
La ultra pro cam 1500
Si cel mai mare pret la cred ca Aliance sau ceva de genul asta in Carefour peste 1600 :o
Eu am dat pe el 1336.6 RON ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Nu stiu ce lista de preturi ai tu de la deck, dar la mine apare la sub 300 eur la ei.

#99
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
http://www.samsungsh...php?catid=5&n=3
http://www.deck.ro/_/index.html

#100
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
cere si oferta de distributie (daca ai firma) :P

#101
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,639
  • Înscris: 14.10.2004
Asta este cu totul altceva.
Din pacate (sau din fericire) nu am firma

#102
ltaloi

ltaloi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 07.06.2005
http://www.emag.ro/m...913n_19_--p913N
13.655.726  Lei vechi

kiwy, on Aug 22 2005, 16:21, said:

Nu stiu ce lista de preturi ai tu de la deck, dar la mine apare la sub 300 eur la ei.

<{POST_SNAPBACK}>



#103
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004

ltaloi, on Aug 22 2005, 18:28, said:

Scump!

http://www.elkasystems.ro/zip/elka.zip
elka 310 eur - enduser ~13280
exemplele pot continua

#104
elmagnifico2bad

elmagnifico2bad

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 18.03.2005
Sa va spun eu ce experienta am avut astazi cu emag.  Ieri, ca a trecut de 12...
Ma hotarasc pe un monitor Hyundai L90D+. Il caut ca tot omul pe net , dau vreo doua telefoane, nimeni nu-l avea pe stoc, cand dau de emag. Pret ok, sun, intreb de stoc, zice ca il are. Buuun. Fac comanda, ma suna intr-o ora un domn, vorbim frumos, ii spun ca nu sunt din bucuresti dar ca a doua zi vin special sa il testez si sa il iau. Totul stabilit, ma prezint azi (ieri adica) la sediul firmei si ii spun unei domnisoare povestea. In 5 min vine un domn cu monitorul meu si merg impreuna cu dansul la proba. Ma uit un minut la el (foarte de treaba tipul de la proba) si gasesc un pixel ars in centru, usor lateral stanga. Vizibil doar pe rgb, dar era acolo si era ars. Usor jenat tipul imi arata ca e de fapt doar un sfert de pixel :), in fine ii zic sa il impacheteze ca nu il iau. Revin la biroul domnisoarei, unde ma intampina cel care se ocupase de comanda mea (sau asa banuiesc eu). Incearca sa imi vorbeasca despre politica producatorului, eu ii zic ca nu are rost ca oricum nu il cumpar. Dupa o scurta discutie ramane ca ma suna el in jumatate de ora sa imi spuna cand sa revin sa vad un alt monitor. Ii explic ca sunt din buzau si ca ar fi ok daca mi l-ar arata tot astazi, ca sa nu mai fac un drum. Buuun. Dupa vreo doua ore de invartit prin bucuresti il sun eu  :angry: si ghiciti ce-mi zice. "Nu pot sa va aduc inca un monitor pt. ca nu am garantia ca acesta va fi fara pixeli morti."  :o  :o  :o
Dupa cateva secunde de perplexitate imi iese instinctiv din gura intrebarea: "Si cand credeti ca pot veni sa vad un monitor nou, altul decat cel de azi?" Raspunsul nu vine, cu toate ca ii statea pe limba sa mi-o intoarca. Imi spune in schimb, elegant, ca el nu poate sa-mi aduca un monitor si sa riste sa ramana cu el pe stoc. Intai sa il dea pe asta si pe urma....
Ce sa mai zic...bleah...

#105
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Se vede ca esti de la TARA !

#106
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004

imblanzitoruldelei, on Aug 25 2005, 17:46, said:

Se vede ca esti de la TARA !

<{POST_SNAPBACK}>

Dupa replica asta, nu stiu care din voi 2 e de la tara, dar inclin sa cred ca mai mult tu.

#107
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 13.03.2003
si ce legatura are asta cu emagu ? Atata acuzati emagu in sus si in jos, mergeti fratilor si luati fara pixeli morti sau alte dracii de la alte firme.

daca si in manualu tutror tft'urilor scrie clar ca poate sa existe pixel mort voi tot pe emag dati vina, normal ca saracu angajat nu isi permite sa umple magazia de 10 tft'uri refuzate de 10 clienti pretentiosi.

#108
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 15.08.2005

Zoot, on Aug 25 2005, 20:06, said:

si ce legatura are asta cu emagu ? Atata acuzati emagu in sus si in jos, mergeti fratilor si luati fara pixeli morti sau alte dracii de la alte firme.

daca si in manualu tutror tft'urilor scrie clar ca poate sa existe pixel mort voi tot pe emag dati vina, normal ca saracu angajat nu isi permite sa umple magazia de 10 tft'uri refuzate de 10 clienti pretentiosi.

<{POST_SNAPBACK}>


si atunci noi, ca simpli cumparatori, ce sa facem, sa ii luam totate tft-urile noi noute dar cu pixeli morti? mi se pare normal sa iti bage limita din contract ptr pixeli morti aparuti dupa o perioada de utilizare normala, dar nu sa iti bage un contract in fata ca "stii aici scrie ca de la x pixeli motrti ti-l schimbam". bravo lui ca a vazut de la inceput ca are pixeli morti si nu l-a luat. oare daca trebuia sa lase un avans, ce ii faceau, i-l bagau pe gat asa sau ii opreau avansul???
si daca emag-ul isi face griji ca ramane cu ele pe stoc, sa faca bine sa le puna la pachet si sa le expedieze la producator cu mentiunea ca nu mai cumpara de la ei daca nu isi fac Quality Check la TFT-urile produse.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate