Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

franciza pariuri sportive

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
haga

haga

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 09.09.2009
Ma tot gandesc de ceva timp sa imi deschid o afacere ...am dat de curand de o casa de pariuri sportive care ofera afacerea in franciza ( singura de acest gen din tara , din cate am inteles) ; taxa de intrare este de 3 sau 4000 euro( redeventa lunara undeva la 10-15 din incasari) ..cu spatiu se rezolva , in conditiile in care chiriile au scazut destul de mult . Francizorul pune la dispozitie absolut tot ceea este necesar . Merita acest gen de investitie sau mai bine incerc altceva?

#2
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
In primul rand mi se pare mult 3000-4000 de euro.
In al doilea rand, vezi si tu cum e cu agentiile de pariu pe la tine, cum stau oamenii la rand, cate sunt, daca stai intr-un cartier care nu prea are astfel de agentii,etc.

#3
G1q

G1q

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 31.01.2007
eu care sunt parior, iti zic ca nu mi-as schimba locatia de pariu, decat daca s-ar inchide, deci e greu sa atragi clienti, ca o concluzie

#4
mirceaor

mirceaor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,505
  • Înscris: 22.07.2006
Daca ai vad bun, poate sa mearga. \iar daca  detii un spatiu mai maricel, poti pune si cateva mese si vreo 2 televizoare sa vada oamenii meciurile/rezultatele. Bine, daca e franciza probabil ca ai unele indicatii precise privind amenajarea spatiului.

Problema pe care o vad eu e urmatoarea: cum faci sa asiguri plata castigurilor? \Trebuie sa ai un fond destul de serios pentru a fi in siguranta.Stiu ca de obicei agentiile de pariuri pot avea profituri foarte frumusele, ba chiar unele trebuie sa organizeze tombole pentru a ajunge la acel procent care trebuie sa se intoarca la clienti sub forma de castiguri, dar trebuie luata in calcul si situatia in care dai de unul sau mai multi "norocosi"  :D

#5
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009

 haga, on 11th November 2009, 11:51, said:

Ma tot gandesc de ceva timp sa imi deschid o afacere ...am dat de curand de o casa de pariuri sportive care ofera afacerea in franciza ( singura de acest gen din tara , din cate am inteles) ; taxa de intrare este de 3 sau 4000 euro( redeventa lunara undeva la 10-15 din incasari) ..cu spatiu se rezolva , in conditiile in care chiriile au scazut destul de mult . Francizorul pune la dispozitie absolut tot ceea este necesar . Merita acest gen de investitie sau mai bine incerc altceva?
e greu sa acaparezi clienti care au un loc anume udne merg sa parieze, dar totusi poti sa pui langa 2-3 mese de biliard, mese aranjate udne sa stea omu sa bea o cafea, un suc daca vrei poti sa faci si sandwich-uri:)ar merge treaba:)...daca faci gen pariloto udne ii un spatiu de 2-3 m patrarti atunci nu-ti dau nico sansa:)

#6
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
Cred ca s-a mai vorbit,
dar daca imi oferi un loc modern, sa pot sa beau o cafea, o bere,
sa urmaresc meciurile, sa fie la strada, in zone bune, as schimba locul de pariere
doar daca ar fi mai aproape de locul unde stau....
Altfel pariez de acasa si cand am chef sa stau cu prietenii merg intr/un loc mai sus mentionat.
Succes... iti trebuie initiativa si bani.

#7
soca79

soca79

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.02.2010

 haga, on 11th November 2009, 12:51, said:

Ma tot gandesc de ceva timp sa imi deschid o afacere ...am dat de curand de o casa de pariuri sportive care ofera afacerea in franciza ( singura de acest gen din tara , din cate am inteles) ; taxa de intrare este de 3 sau 4000 euro( redeventa lunara undeva la 10-15 din incasari) ..cu spatiu se rezolva , in conditiile in care chiriile au scazut destul de mult . Francizorul pune la dispozitie absolut tot ceea este necesar . Merita acest gen de investitie sau mai bine incerc altceva?

PAGUBOASA AFACERE
Am avut eu in 2003 o colaborare cu o agentie de pariuri din Bucuresti.Agentia am facut-o in Bacau intr-o zona cu vad foarte bun pt asa ceva in sensul ca aveam spatiu central in vecinatatea altor 3 agentii.Asadar cum iti spuneam am avut o colaborare 50-50 la profit si pierdere.Dupa 3 luni am inchis pt ca ceea ce incasam plateam a doua zi iar banii de chirie si de salarii ii aduceam de acasa.Ca sa-ti faci o idee faceam incasari intre 300 si 700 ron pe zi ceea ce la 10-15% comision e pierdere de vreme.Parerea mea...las-o balta.

Bafta!

#8
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,251
  • Înscris: 24.01.2008
Pana la urma ce-ai facut, ai luat franciza ?

Cum merge ?

#9
Randy27

Randy27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 31.08.2010
Din ce in ce mai mult lumea pariaza online. Peste cativa ani o sa ajunga agentiile de pariuri de la coltul strazii ca salile de internet, adica aproape goale ... parerea mea ! :)

#10
tadys_ro

tadys_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 30.12.2011
E f greu sa intri pe piata. Daca te bagi in asa ceva MUSAI si aparate de joc. Pariuri fara pacanele e ruina. Din cate stiu franciza da sky-bets (nu au nici o treaba cu pariurile ei), public bet(oferta buna dar conditii mai dificile) stanley nu se complica, gsbet iar sunt paraleli cu domeniul, de parisport nu stiu nimik, de betcafe daca vand franciza nu te baga...(vezi lantul mic.ro)... Si in domeniul asta tre sa ai angajati f instruiti sa inghita talentele clientilor dar sa si pastreze o ordine. Daca vrei neaparat intereseaza-te la publicbet sau parisport. Restul ori nu vand ori arunci banii... tre sa faci incasari de cel putin 1500lei pe zi numai din pariuri. (Pe luna profit15% 6750lei)din aparate sa iti ramana in mana pe luna 1000lei. Si 2salariati brut 2500lei, chirie, utilitati,securitate, cheltuieli de intretinere si consumabile, fa tu un calcul sa vezi daca se merita. Eu am cam umflat 1500lei pe zi. Si rabdare ca peste 6luni incepi sa te stabilizezi daca ai zona buna. Mana pe pix si calculeaza... informeaza-te

#11
tadys_ro

tadys_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 30.12.2011
Daca e spatiul tau merita. Daca tre sa ma dai si chirie... e cu semnul intrebarii. Mergeti la stanley ca au un nou concept de agentie "flag shop" casa de pariuri cu mese, scaune poti nea un suc,cafea,bere, televizoare multe sa poti viziona meciuri. Un conecept nou.

#12
ovi_san2804

ovi_san2804

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.10.2013
si eu as vrea sa deschid o casa de pariuri.ce ma incurajeaza este faptul ca nu stiu niciuna care sa se fi inchis :))

in ploiesti

#13
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006

 Randy27, on 10 septembrie 2010 - 00:04, said:

Din ce in ce mai mult lumea pariaza online. Peste cativa ani o sa ajunga agentiile de pariuri de la coltul strazii ca salile de internet, adica aproape goale ... parerea mea ! Posted Image

Bule. Daca se inmultesc prea mult se sufoca una pe alta si apoi mor in grup. Mecanismul prada-pradator din dinamica sistemelor.

#14
Radaghin

Radaghin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 06.12.2011
Nu se mai inmultesc deloc.
Care au ramas pe piata cu oferte si cote mari alea or sa ramana in continuare.
Majoritatea se dezvolta online.
Dupa cum bine vezi sunt foarte multe case de pariuri online si la fel de multe cele pe" pamant"
Ai auzit tu de vreuna care sa se inchida?
Da un exemplu?
Fosta ASTRA actuala Casa Pariurilor.
Singura schimbare.
Si daca sa inchis una la tine in cartier inseamna ca ori e saracie mare ori erau prea multe si automat concurenta mare.
Fiecare isi cauta cuibul si vadul cat mai bun sa faca treaba pe termen lung.
Deci...trage concluziile.

#15
Airbag

Airbag

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,630
  • Înscris: 10.05.2005
Spalatorie de masini,covrigarie,pariuri sportive.Afaceri la cheie in romanica pentru ridicarea PIB-ului.Da de lucrat cu mainile cand va ganditi sa incepeti,sau lucrul e pentru masini si fraieri.

#16
Radaghin

Radaghin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 06.12.2011

 Airbag, on 21 noiembrie 2013 - 00:37, said:

Spalatorie de masini,covrigarie,pariuri sportive.Afaceri la cheie in romanica pentru ridicarea PIB-ului.Da de lucrat cu mainile cand va ganditi sa incepeti,sau lucrul e pentru masini si fraieri.

Lucram tot cu mainile.Mai mult cu capul dar folosim si mainilePosted Image .
Nu poti condamna pe nimeni care vrea sa-si deschida o afacere ca nu se gandeste la munca. Si asta tot o munca este.
Asa e in viata...unii mai destepti iar alti...mai fraeri. Daca pe unii ne duce capul ne condamna. Condamna pe cei care dorm in prostia lor. Ca munca cinstita nu duce la nimic bun. Nu la noi in Romania cel putin. In alte tari cu siguranta.
Nu am inventat eu afacerile. Sistemul de bussines este de pe vremea romanilor. La fel si cu pariurile tot de pe vremea lor.
Nimeni nu pacaleste pe nimeni. Daca vrei sa te bagi la pariuri si la pacanele ca nu te duce capul sa faci altceva cu banii atunci nu faci decat sa te pacalesti pe tine. Pt astfel de oameni sunt facute aceste case de pariuri.
Sunt sigur ca atunci cand te plimbi prin parc si treci pe langa o patiserie...te opresti sa mananci un covrigPosted Image . Sunt buni?
Toate astea fac parte dintr-un sistem de viata.
Si eu merg cu masina la spalatorie,mai mananc din cand in cand la o shawormerie..cand ies la plimbare cu copilul mancam covrigi. Nu vad ce este rau in asta?

Nu te critic. Spuneam si eu parerea mea.Posted Image

#17
chiriasDezamagit2000

chiriasDezamagit2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 600
  • Înscris: 10.10.2013

 haga, on 11 noiembrie 2009 - 11:51, said:

Ma tot gandesc de ceva timp sa imi deschid o afacere ...am dat de curand de o casa de pariuri sportive care ofera afacerea in franciza ( singura de acest gen din tara , din cate am inteles) ; taxa de intrare este de 3 sau 4000 euro( redeventa lunara undeva la 10-15 din incasari) ..cu spatiu se rezolva , in conditiile in care chiriile au scazut destul de mult . Francizorul pune la dispozitie absolut tot ceea este necesar . Merita acest gen de investitie sau mai bine incerc altceva?

In bucuresti sunt f multe agentii pariuri , mai greu de gasit vad.
Apoi chiria pt o agentie e mare (ca proprietarul vrea profit) , si probabil vei avea si cheltuieli cu paza/asigurare.
Iar franciza asta e slaba. Gaseste o franciza care sa iti dea minim 30% din incasari , si sa isi asume ea cat mai mult din riscuri.

Ce inseamna ca se ocupa franciza de tot ? Se ocupa si de promovare, si aici vei avea costuri mari.

#18
Danuq96

Danuq96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.11.2013
Cele mai bune pronosticuri le gasesti aici

******/ZgnHq

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate