Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

The Thin Red Line (1998)

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
Cei care nu ati vazut filmul,va recomand sa-l vedeti,este un film de referinta al anilor 90,regizat de Terrence Malick.Cei care l-ati vazut va astept la discutii.

#2
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

 boxXxing_star, on 6th November 2009, 23:15, said:

Cei care nu ati vazut filmul,va recomand sa-l vedeti,este un film de referinta al anilor 90,regizat de Terrence Malick.Cei care l-ati vazut va astept la discutii.

Excelentã recomandare.

#3
zazone

zazone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 28.01.2006
l-am vazut mai demult si a fost un oarecare chin pentru mine.de mult n-am mai vazut un film asa de incet  -_- .probabil din cauza asta nu l-am savurat cum trebuie.si da,scena cand soldatu american este inconjurat de japonezi care il roaga sa se predea da el nuuuu el e viteazu american e propganda ieftina.Mi-a placut insa scena cand desfasurau operatiunea pt. cucerirea dealului

#4
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,097
  • Înscris: 03.07.2008
Sean Penn in forma in rolul sergentului  Edward Welsh...

#5
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008

 zazone, on 19th December 2009, 00:48, said:

l-am vazut mai demult si a fost un oarecare chin pentru mine.de mult n-am mai vazut un film asa de incet  -_- .probabil din cauza asta nu l-am savurat cum trebuie.si da,scena cand soldatu american este inconjurat de japonezi care il roaga sa se predea da el nuuuu el e viteazu american e propganda ieftina.Mi-a placut insa scena cand desfasurau operatiunea pt. cucerirea dealului


Soldatii japonezi nu-l roaga pe Witt sa se predea,ci il provoaca pentru a nu-l omori fara onoare,fara motiv.El intelege asta si isi da seama ca va muri(referinta la monologul sau despre moarte de la inceputul filmului),ca este intr-o situatie fara scapare astfel ca le da un motiv ca sa-l impuste.

Edited by boxXxing_star, 20 December 2009 - 16:39.


#6
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,253
  • Înscris: 06.01.2009
in afara de scenele foarte detaliate cu trairile reale ale soldatilor de pe front care erau oarecum ceva inedit, in rest filmu' mi s-a parut foarte plictisitor.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate