Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

HBO HD România.

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
507 replies to this topic

#19
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

View Postwho, on 19th December 2009, 09:36, said:

HBO HD e disponibil de ieri pe UPC pe pozitia 150.
foarte draguta surpriza de Sarbatori a celor de la UPC :)
nu stiu cat de oficial este hbo hd lansat ... fiindca nu apare pe siteul www.hbo.ro ... la oferta

Edited by Florin64x, 19 December 2009 - 11:45.


#20
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

View Postwho, on 19th December 2009, 10:36, said:

HBO HD e disponibil de ieri pe UPC pe pozitia 150.
foarte draguta surpriza de Sarbatori a celor de la UPC :)


Merge si pe Dolce Interactiv (IPTV) tot la pozitia 150 :)

#21
oranda

oranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.09.2009

View Postlafayette, on 5th November 2009, 23:06, said:

ce Hd e asta..
ca mi am pus jucaria si am doar 4 Mb...
slabutz..
cred totusi ca nu e gata..
fara suparare Powerwu + spart sau in cs nu prea cred  :nonobad:

#22
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006
eu ma refeream la altceva..
dar o lasam asa..

#23
oranda

oranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.09.2009

View Postlafayette, on 19th December 2009, 17:19, said:

eu ma refeream la altceva..
dar o lasam asa..
scuze atunci !!!, am inteles cu totul alt ceva

#24
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002

View Postmartonz, on 19th December 2009, 13:09, said:

Merge si pe Dolce Interactiv (IPTV) tot la pozitia 150 :)

Asteptam sa bage Dolce si NG HD si Discovery HD ca asa poate vor apare si pe UPC.

#25
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
Am vazut si eu azi intr-un sediu UPC cum arata un film pe HBO HD. M-am dus sa platesc abonamentul pur si simplu. Nici nu stiam ca este atat de proaspat lansat.
Se vede destul de frumos si e adevarat ca e placere sa ai asa ceva acasa. Da din pacate abonamentul te cam usuca la portofel. Sa speram ca o sa se mai ieftineasca in timp( in unul sau doi ani).

#26
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Ar fi ft. bine daca ar pune pe 2 TV-uri unu langa altul HBO SD si HBO HD. Din pacate ce am vazut ca au prin caserii sunt LCD Miria HDready ft. modeste dar se poate vedea totusi si pe alea lejer diferenta dintre SD si HD.
HBO  e chiar ieftin la noi fata de US de ex. si asta se reflecta si in calitatea programelor, mult mai slabe la noi.

Edited by MD, 28 December 2009 - 22:45.


#27
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,644
  • Înscris: 23.10.2006
Calitatea transmisiei HBO HD este buna si se vede diferenta f. mare intre SD si HD, ar fi dupa parerea mea mai bine sa dea 2 fluxuri de sonor atunci cind au de gind sa dea filmele dublate in romana, sa avem posibilitatea sa alegem daca vrem sonorul original sa nu fim nevoiti sa ascultam dublajul in romana(WALLE, BOLT, etc.)

#28
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004
Am mai cautat, dar n-am gasit: ce reprezinta acel plus (sau steluta) care apare in fata siglei HBO la unele filme?

#29
statocronus

statocronus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 26.05.2012
Daca nu ma insel, aceea steluta este pusa la filmele, care sunt in premieraPosted Image

#30
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004
nu, era aseara la episodul 6 din True Blood, episod care fusese in premiera vinerea trecuta. Apoi a ramas si la filmul Booty Call care sigur nu era premiera.

#31
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
e posibil sa fie productii proprii.

#32
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004
la productiile proprii scrie ORIGINAL sub sigla. La filmele in premiera scrie PREMIERE sub sigla.

#33
afi

afi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 09.05.2007

View Posteddiesor, on 13 septembrie 2013 - 02:54, said:

Am mai cautat, dar n-am gasit: ce reprezinta acel plus (sau steluta) care apare in fata siglei HBO la unele filme?

Hello, Probabil este semnul de la HBO Connect - http://www.hbo.ro/connect/manual

#34
catalincc

catalincc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 15.08.2007
este de la filmele/serialele care sunt catalogate 18+

#35
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Pe HBO am vazut documentare foarte bine, Hubble si seria Martorul, excelenta serie despre fotografi in zone de conflict, ceva ce nu se vede niciodata la stiri, episodul despre Libia este cutremurator de crud dar in lumea asta cruda traim.

#36
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014
[ http://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/2014/02/Screen-Shot-2014-02-26-at-2.21.11-PM.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Postul de filme HBO va transmite în direct și în exclusivitate, pentru România, cea de-a 86-a Gala de decernare a Premiilor Oscar, duminică noapte, 2 martie, de la ora 3:30.
HBO România va difuza Ceremonia de decernare a Premiilor Academiei Americane de Film, într-o transmisiune live, în limba engleză, nedublat.
Înainte de începerea Galei Premiilor Oscar, HBO România va avea și o transmisiune specială, în direct de pe covorul roșu, începând cu ora 2.00 (ora României).


Pe 4 martie, postul HBO va difuza și varianta editată și subtitrată a Premiilor Academiei Americane de Film, ediția 2014, începând cu ora 20:00.

Premiile Oscar 2014

Filmele Gravity și American Hustle conduc lista nominalizărilor cu câte 10 categorii fiecare. Cele două titluri sunt urmate îndeaproape de 12 Years a Slave.


Printre actorii nominalizați la premiul “cel mai bun actor într-un rol principal” se numără și Matthew McConaughey, câștigător al Globului de Aur pentru rolul său din filmul Dallas Buyers Club și personajul principal al producției originale HBO, True Detective / Detectivii din Louisiana.

A 86-a Gală a Premiilor Oscar va avea loc pe 2 martie, la Dolby Theatre (Kodak Theatre) din Los Angeles, și va fi prezentată de Ellen DeGeneres, actriță și vedetă de televiziune, prezentatoarea emisiunii “The Ellen Show”.


sursa http://www.paginadem...ia-de-premiere/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate