Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Internet Radio

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
herminator

herminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 21.06.2004
Salut ! Am un post de radio prin internet pe tehnologie shoutcast, dar as vrea sa complic putin lucrurile, si anume sa introduc jingle-uri, reclame, etc.

Am facut rost ( nu ma intrebati cum ) de Megamix, un software dedicat pentru statii radio, care se pare ca are si optiunea de internet broadcasting, ceva legat de webcast daca am inteles eu bine. Aveti habar cumva cum se seteaza toata handramaua, caci eu mi-am cam prins urechile :)

Sunt pe un mic LAN local, ideal ar fi ca softul de server sa fie instalat pe serverul retelei, care e singurul cu IP real, iar muzica sa fie controlata de pe calculatoarele cu ip-uri false, cam ca si shoutcast.


Apreciez orice fel de ajutor pe aceasta tema,

Multumesc.

#2
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Cred ca mai potrivit ar fi sa pui aceasta intrebare in sectiunea de Networking.

#3
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
Incearca sa folosesti BPM Studio Profi care din pacate e cam piperat la pret. Are modul de streaming cu care poti emite spre un server SHOUTCast.

In plus are o gramada de functii plus automatizare, etc.

#4
bibicu`

bibicu`

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 24.05.2005
poti sa-ti faci programul cu ce soft vrei, insa eu folosesc un computer dedicat si merge foarte bine (cu media encoder de la microsoft). Preiau semnalul on air printr-un tv tuner si il emit pe internet.

#5
herminator

herminator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 21.06.2004
Bpm am incercat, e super greoi si enervant. Cel putin asa mi se pare mie. Incerc sa gasesc un soft gandit pentru statii radio clasice, care sa faca si streaming, compatibile cu shoutcast ar fi excelent.

Cu Megamix mi-am prins urechile incercand sa-l setez , iar webcasting-ul e prezent doar in versiunea enterprise,eu o am pe aia standard. O alta versiune ar fi Virtual Audio Cable, dar si acela mi-a zapacit placa audio cu tot cu drivere :((

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate