Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Pentru DVD Player de masina, pe memory stick - ce format?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Trinfidelity

Trinfidelity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 26.09.2006
Dupa nenumarate incercari inca nu m-am prins cum **** *** functioneaza ******* asta de player.  :rolleyes:  

Ce vreau sa fac e simplu. Sau pare. Sa vad filme de pe stick de memorie pe DVD-playerul din masina.
Stiu ca nu citeste direct formate video gen .avi, ori virtuale gen .iso


Cine poate sa-mi spuna cum tre' sa stochez filmele pe stickul de memorie ca sa le pot vedea pe DVD ?


P.S. Pentru cine poate gasi rapsunsul la intrebarea mea pe google, ofer premiu substantial in bani, pentru ca e imposibil.  :o

Si... .VOB nu e un raspuns.

EDIT: Am inscriptionat un DVD cu tot felul de fisiere video si functioneaza. Da' de pe stick NU.

Edited by Trinfidelity, 30 October 2009 - 17:15.


#2
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Macar iti apar in file browser?
Incearca sa pui filme de mai multe feluri: mp4, avi, mpg, mpeg, avi, dar pune mai multe de fiecare ca nu cumva sa fie extensii puse aiurea.
Daca nu iti apar in filebrowser, incearca la un avi sa ii pui extensia jpg... :D

enjoy,
Mtz

#3
Trinfidelity

Trinfidelity

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 26.09.2006

View PostMtz, on 30th October 2009, 18:05, said:

Macar iti apar in file browser?
Incearca sa pui filme de mai multe feluri: mp4, avi, mpg, mpeg, avi, dar pune mai multe de fiecare ca nu cumva sa fie extensii puse aiurea.
Daca nu iti apar in filebrowser, incearca la un avi sa ii pui extensia jpg... :D

enjoy,
Mtz


Am citit raspunsul tau de doua ori si nu-mi dau seama daca faci misto de mine sau nu :D

Nu apar in file browser. Au aparut doua mp3-uri la intamplare dintr-o mare de video si audio.  

JPG ? faci misto ?


E destul de greu sa gasesc filme care-mi plac in orice format. Acum daca merge doar mp4 atunci ar trebui sa caut filme in format mp4 sau sa transform... NOT GOOD!


Ma gandeam ca tre' sa fac un dvd virtual.... hmmmm  stii ce... merci..  mi-a venit o idee acum gandindu-ma...  cred ca stiu ce tre' sa fac.

#4
vgabi

vgabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 07.08.2008
La specificații ce scrie? Poate reda filme de pe stik sau numai poze și mp3 ca la lcd-uri?
Eventual pune un link cu modelul de player să vedem.

#5
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002

View PostTrinfidelity, on 30th October 2009, 18:18, said:

JPG ? faci misto ?


E destul de greu sa gasesc filme care-mi plac in orice format. Acum daca merge doar mp4 atunci ar trebui sa caut filme in format mp4 sau sa transform... NOT GOOD!


Ma gandeam ca tre' sa fac un dvd virtual.... hmmmm stii ce... merci.. mi-a venit o idee acum gandindu-ma... cred ca stiu ce tre' sa fac.
Deloc ! Decat sa te minunezi ca o baba puteai sa incerci ce ti-am zis, inclusiv celelalte chestii. Si daca spui ca vede mp3 in filebrowser, puteai sa incerci chiar extensia mp3.

View PostTrinfidelity, on 30th October 2009, 18:18, said:

JPG ? faci misto ?
... cred ca stiu ce tre' sa fac.
Spor la treaba ! (Nu vei reusi nimic legat de transformarea in DVD)

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 30 October 2009 - 23:39.


#6
stardeejay

stardeejay

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 35
  • Înscris: 23.06.2009

View PostMtz, on 30th October 2009, 23:38, said:

Deloc ! Decat sa te minunezi ca o baba puteai sa incerci ce ti-am zis, inclusiv celelalte chestii. Si daca spui ca vede mp3 in filebrowser, puteai sa incerci chiar extensia mp3.


Spor la treaba ! (Nu vei reusi nimic legat de transformarea in DVD)

enjoy,
Mtz
Sal omule. Eu folosesc stick pe DVD player-ul meu si imi citeste mai multe formate audio si la video eu pun .avi. Nimic cu mai multe frame-uri nu functioneaza de pe stick din cauza vitezei mici de transfer a info intre stick si memorie DVD player. La mine nici nu vede formatele nesuportate. Nu stiu daca te-am ajutat, dar dupa cunostintele mele nu exista DVD care sa redea formate pretentioase de pe stick (peste si inclusiv DVD, orice extensie ar avea). Playerele redau DVD ori dupa DVD (disc video digital), ori dupa un hard extern. Nu sunt un expert, asa ca mai documenteaza-te ca eu vb numai din propria-mi experienta. Succes!

#7
sotia06

sotia06

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 08.09.2007
Va rog sa ma ajutati si pe mine intr-o problema legata de tetiera auto cu dvd player.
Modelul e acesta: http://www.dedeman.r...i-hd700a-b.html
Cum as putea-o convinge sa redea de pe dvd-uri sau stick de memorie, clipuri de pe youtube?
Deocamdata am reusit sa le descarc de pe youtube - sunt in format mp4, le-am copiat pe stick, le-am "ars" pe dvd - dar nu le recunoaste (nici, nici).
In schimb recunoaste un dvd vechi de cind lumea cu desene animate pe care cred il am de pe vremea cind Gazeta Sporturilor le dadea gratuit.
Multumesc anticipat si sper sa aveti careva "formula magica".
O seara placuta

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate