Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Germania

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1558 replies to this topic

#37
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

View Postbrabbit, on Oct 6 2006, 13:41, said:

Salutare!! Ma intereseaza si pe mine daca a fost cineva prin Stuttgart. Am pe cineva acolo si as dori sa imi cumpar un calculator de acolo prin intermediul lui. Problema este ca nu prea se pricepe deloc la calculatoare. M-ar interesa daca stie cineva vreun magazin sau hypermarket de acolo sa pot sa intru pe net poate are pagina sa gasesc o ofeta!! Mersi  :worthy:


Ia vezi asta:

http://www.guenstige...main.asp?okat=1

Mergi la Komplettsystem si vezi ce gasesti. Livrarea poate dura insa si doua saptamini!

Iar daca vrei toale de marca la preturi acceptabile spune-i la amicul/ruda ta sa te duca o fuga la Metzingen

#38
raitar

raitar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.10.2003
In martie vreau sa ajung la CEBIT - HANNOVER, ma poate ajuta cineva cu informatii legat de varianta optima de transport - timp/cost -
ceva date legate de variante de cazare.

#39
Paul_l

Paul_l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,287
  • Înscris: 27.12.2004
Nu stiu daca nu e prea tirziu pentru cazare in Hanovra.  Se gasesc destul de greu in perioada tirgurilor importante Cebit ,  Hannover Messe.  O posibilitate este sa te duci cu avionul la Frankfurt si de acolo sa inchiriezi o masina si sa gasesti o cazare undeva intre Frankfurt si Hanovra. O solutie verificata in doi ani a fost cu cazare in Kassel care este un oras german de vizitat . DIstanta este de vreo 100km si autostrada te duce chiar la complexul expozitional.

#40
nic_biso

nic_biso

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 15.01.2006
In legatura cu transportul... poti lua Bucuresti-Dortmund cu Wizz Air, te duce cam la 60 de euro dus-intors, si apoi tren Dortmund-Hannover, care dureaza cam 2 ore, dar costa mai mult decat avionul, cam 40 de euro numai dus... Oricum iese totusi un pret rezonabil...
Daca totusi vrei sa zbori catre/din Hannover, mai exista o companie low-cost: TUI FLY (www.tuyfly.com). Cu ea poti creea combinatii de genul Bucuresti-Roma cu Sky Europe / My Air / Wizz Air / Blue Air si apoi Roma-Hannover cu Tui Fly.

#41
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postraitar, on Jan 30 2007, 22:53, said:

In martie vreau sa ajung la CEBIT - HANNOVER, ma poate ajuta cineva cu informatii legat de varianta optima de transport - timp/cost -
ceva date legate de variante de cazare.
Am fost eu anul trecut, am fost cu avion , pt asta nu pot sa ajut dar despre cazare , hotel  este f scump. am stat langa o familia , baie separat  / bucatarie / camera tv muzik dvd vsv .  mai bine intra la www.infoturism.ro  si cer oferta pt hannover cazare . aica scriu  ce am primit anul trecut

72,2 km -  3***situat in Bad Salznflen-  195 eur/3 n

72,9 km- in aceeasi localitate- 2**- 180 eur/3n

74,4 km- Detmold- 3***- 190 eur/3n

            Detmold- 3***- 200 eur/3n

  78,7 km-   Bad Harzburg- 3***- 180 eur/3 n

aceeasi locatie- 3***- 150 eur/3n

81 km-   Beverungen- 3 ***- 200 eur/3n    

55,7 km- Bad Pyrmont-Lügde - 195 eur/3n

59,7 km- Dorentrupp- 3***- 190 eur/3 nopti

Pt Transport in hannover folaseste  METRO , f comod , dar nu stiu cate zile stai , trebie minimum 3 zile plin casa pot sa vizitezi tate standurile .

Ceva extrem de mare ... nu pot sa fac comparatie cu ROMEXPO  :P , poate 20 ori mai mare .. poate mai mult ....

succes ...

#42
raitar

raitar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 255
  • Înscris: 02.10.2003

View Postnic_biso, on Jan 31 2007, 00:02, said:

In legatura cu transportul... poti lua Bucuresti-Dortmund cu Wizz Air, te duce cam la 60 de euro dus-intors, si apoi tren Dortmund-Hannover, care dureaza cam 2 ore, dar costa mai mult decat avionul, cam 40 de euro numai dus... Oricum iese totusi un pret rezonabil...
Daca totusi vrei sa zbori catre/din Hannover, mai exista o companie low-cost: TUI FLY (www.tuyfly.com). Cu ea poti creea combinatii de genul Bucuresti-Roma cu Sky Europe / My Air / Wizz Air / Blue Air si apoi Roma-Hannover cu Tui Fly.

multzam de informatii, cred ca o sa optez pentru varianta WIzz air pana la Dortmund, ai idee taxele de aeroport si ce se mai plateste cam cat mai e?

#43
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
fa o rezervare online si vezi cat sunt. poti sa faci si sa nu cumperi biletul, dar iti arata pretul cu taxe cu tot inainte de plata

#44
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Salut !
Am si eu o mica rugaminte, daca ma poate ajuta cineva cu sfaturi...
Trebuie sa ajung pt. vreo 3-4 zile la Munchen, si as dori sa ma cazez ieftin, eventual la ceva Hostels, nu sunt pretentios, stiu ca sunt camere cu multiple paturi, baia chiar pe hol, problema este ca nu stiu cum se poate face rezervare; exista vreo posibilitate in afara de Visa sau Mastercard, as putea oare efectua plata rezervarii direct prin banca (eu nefiind posesor de astfel de card  :huh: )  , sau exista posibilitatea rezervarii prin email sau telefon, fax, si achitarea integrala a sumei la cazare.
Rog cei ce au experienta mai mare sa ma ajute , orice sfat e binevenit.
In afara de asta, am auzit lucruri mai bune si mai rele despre aceste Hostels-uri, si nu stiu care este adevarul.
Va multumesc in avans !

#45
y3d

y3d

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.04.2004

View Postsylvius, on Feb 27 2007, 00:17, said:

Salut !
Am si eu o mica rugaminte, daca ma poate ajuta cineva cu sfaturi...
Trebuie sa ajung pt. vreo 3-4 zile la Munchen, si as dori sa ma cazez ieftin, eventual la ceva Hostels, nu sunt pretentios, stiu ca sunt camere cu multiple paturi, baia chiar pe hol, problema este ca nu stiu cum se poate face rezervare; exista vreo posibilitate in afara de Visa sau Mastercard, as putea oare efectua plata rezervarii direct prin banca (eu nefiind posesor de astfel de card  :huh: )  , sau exista posibilitatea rezervarii prin email sau telefon, fax, si achitarea integrala a sumei la cazare.
Rog cei ce au experienta mai mare sa ma ajute , orice sfat e binevenit.
In afara de asta, am auzit lucruri mai bune si mai rele despre aceste Hostels-uri, si nu stiu care este adevarul.
Va multumesc in avans !

Incearca aici : http://www.wombats.a...ostel/index.php ; eu am fost in decembrie la "fratele" lor din viena si a fost super. Si locatia era foarte bine aleasa(la doua minute de gara si aproape de statia de metro) iar despre servicii n-am decat cuvinte de lauda. Preturile... sunt "studentesti"  ;) . Asta nu inseamna ca si conditiile sunt la fel; in opinia mea se poate compara cu orice hotel de 3 sau 4 stele. E curat , dotat cu tot ce ai nevoie(e drept ca nu ai unele chestii de "lux" cum ar fi televizor sau minibar, dar ma gandesc ca nu vei petrece prea mult timp in camera) si linistit.
Cat despre rezervari, nu pot sa-ti zic; noi am mers la "noroc" si am gasit o camera numai buna(de 4 persoane, exact ce cautam), cu baia in camera.Depinde si de perioada in care mergi, daca sunt ceva chestii organizate in munchen.
PS: acuma am observat pe site ca au si un fel de rezervare prin mail, in caz ca n-ai carte de credit; poti sa incerci si asa.
Numai bine.

#46
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003
Cel mai mare site de hosteluri , www.hostelworld.com

#47
sylvius

sylvius

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,400
  • Înscris: 01.01.2007
Mersi pt. informatii, dupa cum am spus, nu sunt pretentios, pt. 2-3 nopti de cazare nu am nu stiu ce pretentii, mai ales ca stiu: conditiile de cazare din vest sunt superioare - in general- celor de la noi; de TV sau minibar nu e cazul, voi sta putin in camera, practic doar pt. dormit, iar daca doresc sa beau ceva o voi face la berariile muncheneze.Totul e sa fie cat mai ieftin pt. ca merg aplicat , cu o treaba concreta, ce imi va manca banii, si vreau sa ies ieftin macar cu restul...

y3d-saru mana pt. informatia cu mailu,si pt. link, intre timp am mai dat eu search pe forum si se pare ca in general accepta doar carti de credit, dar voi incerca si varianta asta, e de retinut !

toate cele bune...

#48
adrian1956

adrian1956

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 16.03.2007
Am fost in Germania de mai multe ori. Am trecut pe autostrada pe langa un muzeu al aviatie, era urias, dar nu imi aduc aminte unde era.
Rog cine stie sa-mi raspunda, eventuale detalii(program, preturi etc)

#49
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004
Vezi si tu care ti se potriveste:

http://www.luftfahrt...md/dmd/eu_d.htm

In rest vad, ca o gramada de analfabeti, care nici macar propria limba nu si-o stapinesc acceptabil, sunt in cautare de cultura prin Europa. Probabil genul de turistus sportivus, care aloca fix 8 ore pentru vizitarea Parisului.
Domnilor cind ati terminat de vazut un oras cu vechime de 2000 de ani (Regensburg/Castra Regina) in special de pe pozitia de insideri aveti cuvintul  :lol:

#50
Irishman

Irishman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 18.11.2003
Cum sa nu ai ce sa vezi in Germania?
Dau un singur exemplu: Zwinger, Dresda ... ar trebui sa stai acolo cel putin o saptamana ...

#51
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Mie mi-a placut mult de tot un orasel Bamberg... e drept ca eram tanara si impresionabila (acum 14 ani!!!) dar mi-a ramas la suflet!
http://www.unesco-we...berg.html~haupt

#52
T Irina

T Irina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,680
  • Înscris: 04.11.2006
Si tot atunci am vazut si Castelul de la Weimar... care m-a impresionat! e drept erau primele locuri din Europa pe care l-am vizitat, acum s-au strans multe... nu stiu daca ar mai avea acelasi efect dar... mi-ar placea un "remember"!
http://www.unesco-we...berg.html~haupt
Ambele locatii sunt in patrimoniul UNESCO!

#53
giliola

giliola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.04.2006
Salut!...am castigat doua bilete de avion Bucuresti-Koln si retur  :coolspeak: si, desi initial nu vroiam sa merg, nu am totusi cui da biletele si e pacat sa le pierd...asa ca, go Koln!...insa nu stiu mare lucru despre oras...in afara de Dom, ce se mai poate vizita?...unde se poate dormi ieftin, unde se mananca bine, cum stau ei cu transportul in comun?...ce alte recomandari imi mai puteti face?

multumiri pentru raspunsuri! :kisstogether:
Giliola

#54
AdrianBC

AdrianBC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.09.2006
si eu as vrea sa ajung in Koln anul acesta la sfarsitul lunii iulie. La ce companie ai luat biletele si la ce pret?
Poate, la intoarcere, postezi cate ceva despre koln, impresii generale si obiective de vizitat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate