Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Gyula

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Cred ca multi dintre voi ati auzit de Gyula [Ungaria].

Ei bine ma gandeam ca poate ati fost si pe acolo si unii puteti posta anumite impresii, preturi [alimente,cazare,intrare in strand,cluburi etc].

#2
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,951
  • Înscris: 05.01.2008
Nu am fost la strand,dar oraselul e superb,imi place mult.Preturile la mancare sunt putin mai mari decat in Romania.[

Attached Files


Edited by anonima1, 20 October 2009 - 20:25.


#3
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
vara e plin de romani.strand si oras curat, apa termala au si site http://www.varfurdo.hu/index_ro.html

#4
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Mersi de informatii.

#5
lucyanar

lucyanar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 10.04.2007

View Postrobyzz, on 21st October 2009, 12:27, said:

Mersi de informatii.
si eu am gasit niste oferte de sarbatori foarte bune, nici nu se compara cu ce preturi sunt pe aici, dar din pacate transportul e dificil pana acolo (Braila-Gyula, foarte multe schimbari), ca sa nu mai zic de pret ! Asa ca ma gandesc sa renunt.

#6
Buhani73

Buhani73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 05.11.2008
asa e.si cu masina sa traversezi tara e nasol ca sa nu mai vb de tren...asta e

#7
andra_ghibutiu

andra_ghibutiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 26.04.2007
Ce oferte? de Revelion? Baga detalii!

#8
lucyanar

lucyanar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 10.04.2007

View Postandra_ghibutiu, on 22nd October 2009, 13:23, said:

Ce oferte? de Revelion? Baga detalii!
Nuuuu, de Craciun erau ofertele bune, cu intrare la baile termale. Din pacate am renuntat din cauza transportului. Cica sa faci turism la noi.............. :confuzzled:

#9
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008

View Postanonima1, on 20th October 2009, 21:13, said:

Nu am fost la strand,dar oraselul e superb,imi place mult.Preturile la mancare sunt putin mai mari decat in Romania.[

Eu am auzit ca sunt mai mici chiar decat in Romania :huh:

Edited by robyzz, 23 October 2009 - 08:22.


#10
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 30.04.2008

View Postrobyzz, on 23rd October 2009, 09:22, said:

Eu am auzit ca sunt mai mici chiar decat in Romania :huh:

Garantat preturile sant mai mici decat in Romania.
De exemplu (comparativ):
- Aquaarena Timisoara (1 bazin adulti + 1 bazin copii, ambele interior) intrare 60 RON/pers.
- Varfurdo (Băile Cetății) Gyula ("paradis acvatic" cu bazine interiore si exterioare, pt. adulti si copii, tobogane, ape termale, restasurante, terase, baruri, cafenele, magazine, etc.) intrare 2000 forinti/pers. (aprox.32 RON/pers.)

Nu retin exact preturile la mancare in restaurantele din "strand", dar sant mai mult decat decente, spre exemplu o portie de clatite cu ciocolata sau nuci, costa 90 ft. (aprox. 1,45 RON)

Edited by w140, 23 October 2009 - 09:57.


#11
turistro

turistro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 25.07.2008
poze(cu tf  :rolleyes: ) de la strand:
Attached File  Imag046.jpg   265.74K   108 downloadsplanul strandului
Attached File  Imag049.jpg   294.22K   107 downloadsterase pline in weekend
Attached File  Imag036.jpg   349.61K   107 downloadsspecialitatea unei terase''friptura la fierul de calcat ;) ''
Attached File  Imag038.jpg   423.29K   115 downloadspretul la bere :lol:
Attached File  Imag040.jpg   322.41K   101 downloadsaqua parc,mai exista un bazin mare cu valuri si unul ''olimpic'' pt inot
Attached File  Imag050.jpg   362.39K   122 downloadsdin interior,in planul 2 se vede hotelul(complex balnear)
Attached File  Imag051.jpg   374.6K   86 downloadsbazin termal  
Attached File  Imag052.jpg   357.31K   85 downloadsbazin termal semiacoperit,exista si total acoperit
Attached File  Imag054.jpg   327.97K   93 downloadsbazinele termale au diferite sisteme de tratament tip jacuzzi
Attached File  Imag055.jpg   373.18K   87 downloadsde remarcat aranjamentele florale din interioul strandului cat si din tot orasul
Attached File  Imag047.jpg   335.98K   88 downloadsuna in iesiri

enjoy :coolspeak:

#12
sentido

sentido

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.07.2009

View Postrobyzz, on 23rd October 2009, 08:22, said:

Eu am auzit ca sunt mai mici chiar decat in Romania :huh:
Am fost la Gyula sambata trecuta.Acum e destul de trist,parcul strandului e plin de frunze moarte,multe persoane in varsta la ;bai;zona de wellnes e in renovare si mi s-a parut destul de rece acolo.Am inotat in piscina olimpica care e acoperita si incalzita, am fost la masaj si seara ne-am intors acasa.Erau in functiune si doua bazine cu apa termala exterioare.                
   Vara este minunat la strandul din Gyula!Multe flori ,copaci mari,umbrosi,multe bazine pe gustul fiecaruia de la mic la mare(bazin pt copii mici,bazin cu valuri,bazin cu tobogan,piscina olimpica,3 bazine cu apa termala,multe terase,curat la wc, ] multi romani,in weekend auzi mai mult vorbindu-se romaneste decat ungureste,meniuri in limba romana,si din fericire nu am vazut conationalii aruncand tigari pe jos,lasand in urma peturi goale ,hartii..
   Chiar daca e mai trist  ca vara sambata, viitoare o sa merg din nou la Giula !

#13
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 30.04.2008

View Postsentido, on 13th December 2009, 21:59, said:

Am fost la Gyula sambata trecuta.Acum e destul de trist,parcul strandului e plin de frunze moarte,multe persoane in varsta la ;bai;zona de wellnes e in renovare si mi s-a parut destul de rece acolo.Am inotat in piscina olimpica care e acoperita si incalzita, am fost la masaj si seara ne-am intors acasa.Erau in functiune si doua bazine cu apa termala exterioare.                
   Vara este minunat la strandul din Gyula!Multe flori ,copaci mari,umbrosi,multe bazine pe gustul fiecaruia de la mic la mare(bazin pt copii mici,bazin cu valuri,bazin cu tobogan,piscina olimpica,3 bazine cu apa termala,multe terase,curat la wc, ] multi romani,in weekend auzi mai mult vorbindu-se romaneste decat ungureste,meniuri in limba romana,si din fericire nu am vazut conationalii aruncand tigari pe jos,lasand in urma peturi goale ,hartii..
   Chiar daca e mai trist  ca vara sambata, viitoare o sa merg din nou la Giula !
Ce bazine gasim deschise acum iarna in strand?, ceva tobogane/facilitati pt copii (8 ani) gasim?, restaurante sau locuri de luat masa?
Vara stiu ca este de vis, in schimb inca nu am fost iarna.
Multumesc anticipat.

#14
sentido

sentido

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.07.2009

View Postw140, on 14th December 2009, 00:24, said:

Ce bazine gasim deschise acum iarna in strand?, ceva tobogane/facilitati pt copii (8 ani) gasim?, restaurante sau locuri de luat masa?
Vara stiu ca este de vis, in schimb inca nu am fost iarna.
Multumesc anticipat.
Pt copii ar fi deschis bazinul acoperit de linga cel olimpic,exista acolo si o sauna care functioneaza(cea din zona wellnes e in renovare).Restaurante sunt deschise 3,dar nu se compara cu ce e vara!Oricum in Ungaria se mananca bine!Bazine deschise cu apa termala in exterior sunt:cel de la intrare din stanga,semiacoperit ,fara a functiona caderile de apa si cel din dreapta, care comunica cu bazinele acoperite.

#15
shark95

shark95

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 16.11.2009
Buna. M-am gandit la Gyula ca alternativa la Baile Felix. M-ar interesa cam cat ar costa o vacanta de 7 zile (3 persoane) la Gyula cu mancare si intrare la bazin. Intarari la bazin m-am gandit doar pentru 6 zile fiindca in una din zile ma gandesc la un drum pana la Budapesta.

#16
sentido

sentido

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.07.2009

View Postshark95, on 4th February 2010, 21:08, said:

Buna. M-am gandit la Gyula ca alternativa la Baile Felix. M-ar interesa cam cat ar costa o vacanta de 7 zile (3 persoane) la Gyula cu mancare si intrare la bazin. Intarari la bazin m-am gandit doar pentru 6 zile fiindca in una din zile ma gandesc la un drum pana la Budapesta.
Intrarea la bazin costa ptr adulti 2000ft,ptr copii ceva mai putin.Am vazut ca in feb au ceva oferte la 5sau 10 intrari.Am fost ieri si era lume putina,multi romani.In jurul strandului sunt multe pensiuni noi,arata bine,poate gasesti camera cu bucatarie.Langa strand este si un hotel, cauta-l pe net poate au oferta buna cu masa inclusa.Au deschis de curand un sauna park cu 7 saune foarte frumos,intrarea 15ooft.Am vazut ca pe lacul din fata strandului se patineaza.Cu 1000ft de pers cred ca mananci la restaurantul din strand.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate