Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

The Book of Eli (2010)

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#1
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007

Quote

In urma cu 31 de ani, un razboi apocaliptic a pustiit teritoriul Statelor Unite ale Americii si a aruncat civilizatia in pragul colapsului. Un razboinic singuratic pe nume Eli, unul dintre putinii supravietuitori ai conflagratiei, si-a asumat existenta de nomad si calatoreste de-a lungul si de-a latul acestui peisaj dezolant cu scopul de a proteja o carte sacra ce contine secretul salvarii viitorului umanitatii. Pentru a-si implini destinul, Eli trebuie sa impiedice intrarea acestei carti valoroase in posesia unor oameni care s-ar folosi in mod distructiv de cunostintele cuprinse in ea si trebuie sa faca tot ceea ce ii sta in putinta pentru a raspandi invataturile scrise in volumul pe care il pazeste cu strasnicie in asa fel incat sa poarta reinstaura civilizatia. Intr-un oras insalubru, lipsit de legi si de orice confort, brutalul tiran Carnegie planuieste insa sa fure cartea lui Eli si sa aplice cunostintele cuprinse in ea in interesul lui personal.
Data lansare (SUA): 15 Ianuarie 2010
Data lansare (Romania): 26 Februarie 2010
Perioda filmare: 26 Ianuarie 2009 - 1 Mai 2009
Site oficial




'The Book of Eli' Trailer 2 HD

Mie imi cam miroase a Fallout ? Voua nu ?  :naughty:

Attached Files


Edited by iulian_g, 09 October 2009 - 01:13.


#2
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Mie imi pare frumos, desi ideea e cam rasuflata.
Denzel e al bun si Gary e al rau, nu? :D Cred ca amandoi sunt the best choice pentru rolurile astea. Iar Gary, cat de monstruos ar fi personajul pe care-l interpreteaza,  tot mor de dragul lui!

#3
TupaC

TupaC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,220
  • Înscris: 05.02.2006
Am mai scris si pe aria de pe video:

Quote

Eu unul nu ma mai las pacalit de trailere, imi ajunge, m-au fraierit destul cu trailere lor, asa a fost si cu Transformers 2 si multeeeeeeeeeeeeeeeee alte filme.

Incet, incet, incep sa ma scarbesc de astia de la Hoolywood,


Nu va mai lasati pacaliti asa usor, exista destula prostime care sa puna botu.

Edited by TupaC, 13 October 2009 - 12:06.


#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
suna foarte original. eroul singuratic care face si drege. abia astept sa-l vad :lol:

#5
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
Un interviu cu Denzel impreuna cu cateva scene de la filmare


 TupaC, on 13th October 2009, 13:05, said:

Am mai scris si pe aria de pe video:

Nu va mai lasati pacaliti asa usor, exista destula prostime care sa puna botu.
Da' stii tu cum va fi acest film ?

Edited by iulian_g, 14 October 2009 - 17:39.


#6
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
io zic ca un film cu un razboinic singuratic care salveaza omenirea cu ajutorul unei fitzuici nu poate fi decit beton. si daca razboinicul e negru, pentru ca si obama e negru si a salvat lumea, are si o doza de realism

#7
bebeee

bebeee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2009
Producatorii filmului au cumparat ideea/atmosfera de la cei care au creat fallout 3 (computer geeksii stiu la ce ma refer),sper sa n-o strice ca-n majoritatea adaptarilor.

#8
IRON_Girl

IRON_Girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 19.09.2009
L-am vazut ieri...BLEAHHH !!!  :death:

Cred ca cei 2 regizori au luat-o razna de tot...prin filmul asta, tot ce au incercat sa faca e sa reintareasca 'credinta' si sa indoctrineze publicul !!! La un moment dat mi-am zis ca poate papa o finantat o particica din film !  :angry:

Ce regret ca am pierdut 2 ore...

SPOILER AHEAD:

Mda, tipul cutreiera lumea (always towards the West), intalneste banditi pe drum, ii omoara cu o viteza de Superman, e orb dar e ghidat de Gezaz, gloantele nu il ating pt ca e protejat de Gezaz, etc...ah da, Pamantul arata ca dupa un razboi nuclear, cica a fost un razboi religios...el poarta in spate o sacosa cu o biblie veche inauntru, the bad guy incearca sa i-o fure...stie ca aceasta carte poate 'spala mintile' oamenilor si va putea controla populatia mica de oameni ramasa in viata...

Sunt sigura ca filmul ii va incanta pe religiosi  :rolleyes:

#9
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

 Mosotti, on 14th October 2009, 19:01, said:

io zic ca un film cu un razboinic singuratic care salveaza omenirea cu ajutorul unei fitzuici nu poate fi decit beton. si daca razboinicul e negru, pentru ca si obama e negru si a salvat lumea, are si o doza de realism
Knowing ti s-a parut beton?

#10
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

 IRON_Girl, on 22nd January 2010, 23:44, said:

L-am vazut ieri...BLEAHHH !!!  :death:

Cred ca cei 2 regizori au luat-o razna de tot...prin filmul asta, tot ce au incercat sa faca e sa reintareasca 'credinta' si sa indoctrineze publicul !!! La un moment dat mi-am zis ca poate papa o finantat o particica din film !  :angry:

Ce regret ca am pierdut 2 ore...

SPOILER AHEAD:

Mda, tipul cutreiera lumea (always towards the West), intalneste banditi pe drum, ii omoara cu o viteza de Superman, e orb dar e ghidat de Gezaz, gloantele nu il ating pt ca e protejat de Gezaz, etc...ah da, Pamantul arata ca dupa un razboi nuclear, cica a fost un razboi religios...el poarta in spate o sacosa cu o biblie veche inauntru, the bad guy incearca sa i-o fure...stie ca aceasta carte poate 'spala mintile' oamenilor si va putea controla populatia mica de oameni ramasa in viata...

Sunt sigura ca filmul ii va incanta pe religiosi  :rolleyes:
E orb? Tre` sa ma mai uit o data la film.  :blink:

#11
IRON_Girl

IRON_Girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 19.09.2009

 Andreas1, on 24th January 2010, 19:19, said:

E orb? Tre` sa ma mai uit o data la film.  :blink:
lol, pai inca nu ti-ai dat seama ?  :lol:

Chiar ca trebuie sa mai arunci o data un ochi...  ;)

#12
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
slab filmul
orb era de altceva
in film vedea destul de bine

#13
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008
Mda... mult mai slab decat ma asteptam. Nu e prost facut dar nu are nici sclipiri. Ca poveste, nu spune nimic si nici in ce mai ramane vreo speranta - regie - nu gasesti nimic deosebit cu exceptia unui mic licar in scenele de lupta. Personaje neinteresante jucate la fel de neinteresant (unilateralitatea lui Denzel a inceput sa ma plictiseasca din pacate). Nu are gafe mari, dar e prea banal, prea cuminte. Nu e de vazut.

#14
HHTemple

HHTemple

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 16.10.2006
Nu pot sa spun ca m-a omorat ideea de a-l vedea pe Denzel un fel de Isus de culoare deci nu pot spune ca m-a dat peste cap subiectul :) ... dar filmul nu este rau si este filmat bestial.

Ca recomandare asa: e de vazut

#15
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,253
  • Înscris: 06.01.2009
un film mediocru, dar la care nu te plictisesti. Merita vazut o data, apoi sters din PC.

#16
Ionutph

Ionutph

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 27.07.2005
Mie mi-a placut. Nu-mi pare rau deloc ca am fost la cinema. Eu zic ca influenteaza si conditiile de vizionare, e altceva sa-l vezi la cinema (ecran mare, sunet surround ) decat acasa varianta cam cu imagine stearsa si sunet monope un monitor de 17'. Mai depinde si de cel care vede filmul, fiecare are parerea lui. Sunt filme cu note mici care mi-ai placut si filme cu note mari care nu m-au atras deloc. Fimlul nu e o capodopera, clar, dar pentru cei ca mine carora le plac povestile postapocaliptice e bunicel.

Edited by Ionutph, 10 February 2010 - 18:09.


#17
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
Slabut...
Mad Max impanat cu scene de arte martiale,in care Denzel omoara cate 10 insi dintr-o suflare,recitând psalmi.

#18
davides

davides

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 02.10.2007
Mda ... e ok filmul ...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate