Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

problema macbook

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
rAndrew

rAndrew

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 14.01.2008
Salut lumea!

Tocmai mi-a plecat o buna prietena in Africa de sud ( mosselbay mai exact ) si a tot incercat sa-mi trimita mail-uri de acolo si nu poate. Sta intr-un fel de rezervatie, fara wireless . In schimb are acces limitat la net la 2 apple macbook-uri din incinta " restaurantului ". Mi-a scris un mail pe laptop-ul ei in Notepad, a salvat fisierul pe stick si a incercat sa l copieze de pe stick intr-un macbook si nu reuseste, nu-i trimite informatia. Nu stiu ce fel de OS au acele notebook-uri, nici ea nu stie sa-mi zica (nivel 0 de cun. in domeniu' ).. insa mi-a zis ca tuturor le face problema asta si nimeni nu stie cauza.
Daca stiti cumva ce ar putea fi, v-as ramane profund recunoscator!

#2
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,657
  • Înscris: 26.11.2001
Sa incerce webmail ;)

#3
floriniaru

floriniaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 11.04.2005
Cum adică "nu reușește"? Nu poate să-l tragă pe mac book? Păi nici nu e nevoie! Să lanseze browserul, să agațe documentul și gata! Sau caută IE? Nu există! Să folosească Safari! Dar pe macbook nu poate să pună un messenger? un skype? Ce o fi așa freu? Sau e "guest"? Cu ce spui, e imposibil să te ajutăm!

#4
rynno85

rynno85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.08.2008

View Postfloriniaru, on 14th October 2009, 23:43, said:

Cum adică "nu reușește"? Nu poate să-l tragă pe mac book? Păi nici nu e nevoie! Să lanseze browserul, să agațe documentul și gata! Sau caută IE? Nu există! Să folosească Safari! Dar pe macbook nu poate să pună un messenger? un skype? Ce o fi așa freu? Sau e "guest"? Cu ce spui, e imposibil să te ajutăm!
nu faceti misto inutil....problema probabil e ca pe mac-urile alea nu are snow leopard ...probabil un mac os mai vechi care nu recunoaste partitiile de windows inclusiv memory stikcul ....in cazul in care il recunoaste sa incerce sa faca o arhiva dubla si sa il traga pe mac...desi pana la snow leop...erau probleme pe mac tin minte ca am mai citit ca erau niste emulatoare sau ceva de genul care ajutau ca sa vezi fisiere si partitii create sub windows... asta e ceea ce stiu eu din ce am citit pe macuser.ro ...sper sa imi cumpar si eu un mac ca sa experimentez niste chestii ...sper ca te-am ajutat cumva.
Numai bine.

#5
hubbabub1601

hubbabub1601

    În grafic...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,455
  • Înscris: 18.01.2007

View Postrynno85, on 3rd December 2009, 00:04, said:

nu faceti misto inutil....problema probabil e ca pe mac-urile alea nu are snow leopard ...probabil un mac os mai vechi care nu recunoaste partitiile de windows inclusiv memory stikcul ....in cazul in care il recunoaste sa incerce sa faca o arhiva dubla si sa il traga pe mac...desi pana la snow leop...erau probleme pe mac tin minte ca am mai citit ca erau niste emulatoare sau ceva de genul care ajutau ca sa vezi fisiere si partitii create sub windows... asta e ceea ce stiu eu din ce am citit pe macuser.ro ...sper sa imi cumpar si eu un mac ca sa experimentez niste chestii ...sper ca te-am ajutat cumva.
Numai bine.

Citește înainte să postezi. Și nu mai posta fără să te informezi...
Omul spune cum că prietena sa are MacBook-uri. Toate versiunile sistemelor de operare MacOS X ce au însoțit MB-urile, de la lansare până în prezent, ”știu” să citească date din partiții Windows (NTFS/FAT32). Nu trebuie să aibă 10.6 ca să citească date din partiții NTFS/FAT32.
Mai mult, nu înțeleg care-i soluția ta? Ce treabă au partițiile Windows cu faptul că nu poate să-și acceseze e-mail-urile? I s-a recomandat webmail, soluția cea mai eficientă.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate