Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bani pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005
Ultima și cea mai șmecheră metodă de îmobgățire pe net. SINGURUA CARE FUNCTIONEAZA CU ADEVARAT!


Cum poti face bani usor, repede si legal. Nu este nici o gluma, crede-ma!
Depinde numai de tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu, eu nu pot spune decat ca 10 minute (mie mi-au luat 2, dar na, nu toata lumea are iq din 3 cifre) de citit iti pot schimba viata (si portofelul!), depinde numai de tine "POTI FACE BANI USOR SI REPEDE" Crede-ma: am incercat toate metodele posibile (si legale).Aceasta este cea mai USOARA si mai RAPIDA cale. Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal. Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci deocamdata este sa citesti cu atentie pana la final textul.
Eram sceptic, totusi...
In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie de numai 6000 RON. Imediat m-am gandit "chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie". Dar, curios fiind, am continuat sa citesc. Articolul spunea ca trebuie sa trimiti cate 1000 RON la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol . Apoi sa iti treci numele si adresa la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul la minim 666 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet sau prin mail la cat mai multe adrese. Pur si simplu! Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc. La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 6000 RON si 6 timbre "Cap de Bour"? Cum este si normal, la inceput eram entuziasmat. Asa ca m-am interesat la Posta si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal! Deci, care deci nu se pune la inceputul propozitiei, am facut infima investitie de 6000 RON.

Surpriza!...Ghiciti ce s-a petrecut !!! .. NIMIC. ABSOLUT NIMIC! V-ati speriat, nu? Ehh, glumeam si eu. Intr-un interval de 2.5 ore am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit! A doua zi mi-am luat o cutie mai mare. Nu mai puteam dormi noaptea de frica c-or sa-mi sparga hotii cutia postala. M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar nu, cosmarurile mele erau tot mai dese, iar banii au continuat sa vina! Hirtii, monezi, cecuri etc. In prima saptamana am primit 35 RON. La sfarsitul celei de-a doua aveam 37.67 RON. In a treia saptamana stransesem 250 RON! Si banii continuau sa vina cu viteza luminii. Cei de la posta au fost nevoiti sa angajeze 3 oameni care sa lucreze non-stop doar pentru casuta mea postala. In mod cert a meritat sa cheltui cei 6000 RON si cele 6 timbre Cap de Bour

Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza. In primul rand va sfatuiesc sa salvati pe hard sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana. Cum?

PASUL 1: Iei 6 coli de hartie si scrii pe fiecare din ele : "M-AM ADAUGAT LA LISTA TA", astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze si asa adresa ta va aparea pe alte sute si sute multiplicate de forumuri, apoi impaturesti fiecare coala (cat sa intre in plic). Acum iei 6 bancnote de 1000 RON si pui CATE UNA in FIECARE din cele 6 coli (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure), apoi pui FIECARE coala in CATE UN PLIC si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate, cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor, pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare dintre ele continand o coala de hartie si o bancnota de 1000 RON. Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:

1) Willam Gates al treilea - 1835 73rd Ave NE, Medina, WA 98039
2) Warren Buffet - 3555 Farnam Street, Suite 1440, Omaha, NE 68131
3) Karl Albercht - 2555 Mulheim an der Ruhr
4) Jim Walton - 1845 Bentonville, Arkansas, WE 65535
5) Lawrence Ellison - 4654 Montain Hill Rd, Woodside, CA 16384
6) Michael Dell - Round Rock TX 78682


PASUL 2:Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus (6 devine 5, 5 devine 4,etc...). Astfel numarul 6 devine liber : completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi cu mult mai putini bani, pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc, trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE, deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit semanind neincrederea.
Nu. Nu. Nu. Taie-i pe toti de pe lista. Nu e de ajuns cit sunt de bogati? Pune-te pe tine, pe prietenii tai, familia ta pe cele 6 pozitii. Ideea e sa trisezi cat mai mult. Doar asa poti castiga!

PASUL 3:Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original. Acum publica anuntul la cit mai multe site-uri de pr0n. 200 (si nu-mi spune ca nu stii 200 de site-uri pr0n ca doar n-ai descoperit internetul ieri) este atat cat iti trebuie dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga! Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi in memoria calculatorului(\'Copy\' din meniul \'Edit\'); deschizi un fisier gol cu \'notepad\'(\'File\'...\'New\') si inserezi textul ca sa iti adaugi numele in pozitia a 6-a (\'Edit\'...\ Paste\'); salvezi fisierul cu extensia .txt. (Na, iti spun toate astea ca poate ai vazut azi dimineata pentru prima data un PC). Acum cauti pe Internet site-uri pr0n si publici articolul. Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca acesta il vor vedea cei ce viziteaza aceste site-uri GATA! Felicitari... Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare site! TINE MINTE : MAI MULTE SITE_URI I INSEAMNA MAI MULTI BANI! TOT CE TREBUIE ESTE UN MINIM DE 200! Calcule...Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva ore! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi. De ce? Din cele MINIM 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 4.75 raspunsuri (e o medie ponderata). Deci am castigat xxx RON (hai ca putina matematica nu strica nimanui) cu numele meu pe pozitia a 6- a. Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor MINIMUL de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate xxx RON (hai ca putina matematica nu strica nimanui). Eu primesc astfel yyy RON (hai ca putina matematica nu strica nimanui) s.a.m.d ca matematica ma plictiseste. Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole ASA CUM CITESTI TU ACUM !! Asa ca iti poti permite 6000 RON sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da... Unii au spus \"dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?\" Ce sanse sunt sa se intample asta cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de amatori de pr0n noi la Internet dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?

Edited by mufa, 10 October 2009 - 15:05.


#2
alexpreda

alexpreda

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 08.12.2003
bre? parca erai impotriva banilor pe net
acu stiu ca e aria de fun
dar nu stiam ca esti fata :)
[quote]
Eram sceptica, totusi...
[\quote]

#3
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View Postalexpreda, on 7th October 2009, 12:16, said:

bre? parca erai impotriva banilor pe net
acu stiu ca e aria de fun
dar nu stiam ca esti fata :)
N-am fost atentă :P

#4
-oxygen-

-oxygen-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.07.2009
Aceasta metoda naiva de cistig era raspindita acum 3 ani in urma in Rusia. Vad ca in sfirsit a ajuns si in Romania... :D

#5
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Ai bre, ca nu functioneaza, am intrebat io si la Matache si la Obor, n-are niciuni Cap de Bour. Cum sa fac timbre daca n-am materia prima, ai ?!

#6
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,540
  • Înscris: 15.06.2004
:lol:  Cand am vazut titlu topicului am vrut sa te banez...
Ca au mai fost cu zecile pe forum... Buna adaptare.

#7
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

View Postmufa, on 7th October 2009, 12:23, said:


wtf?
pana si dumneavoastra? <_<

#8
Cock

Cock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.10.2009
si prin usa mai este asta :)))
numai ca e cu paypal .
cand am descoperit chestia asta eram asa de entuziasmat ,incat am inceput sa-mi fac planuri pe viitor *vorbesc serios!* :lol: ...chiar in acea seara eu am inceput sa caut plicuri..sa pun bani..dar a2-a zi am citit undeva pe net,cica e falsa..eram devastata!!!  :sadwalk:

#9
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View Poststifflerr, on 7th October 2009, 14:16, said:

wtf?
pana si dumneavoastra? <_<
Păi na, am zis și eu să mai fac un ban cinstit :)

#10
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Dupa ce se face cheta sa-mi spuneti sa va dau contul din insulele Cayman.

Edited by crysty2k5, 07 October 2009 - 21:42.


#11
Cock

Cock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 02.10.2009

View Postcrysty2k5, on 7th October 2009, 21:42, said:

Dupa ce se face cheta sa-mi spuneti sa va dau contul din insulele Cayman.
si acel porsche care ti l-am facut cadou de ziua ta..acum 2 ani..vad ca ti-e rusine sa mergi cu el pe strada..numai pe la tzara  <_<

#12
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008

View Postmufa, on 7th October 2009, 22:36, said:

Păi na, am zis și eu să mai fac un ban cinstit :)

:lol:
vorba profului meu de mate: la munca! :rolleyes:

#13
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007

View PostCock, on 7th October 2009, 22:49, said:

si acel porsche care ti l-am facut cadou de ziua ta..acum 2 ani..vad ca ti-e rusine sa mergi cu el pe strada..numai pe la tzara  <_<

Mafia e mare...l-am si vandut, i-am dat cota boss-ului si el mai departe...

#14
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008
ia uite cine invarte banii pe degete aici

#15
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Eu am trimis si deja am primit 1,2 mil USD. O sa mai trimit.. incearca si tu  :lol:

#16
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001

View PostMonitoxus, on 9th October 2009, 21:27, said:

Eu am trimis si deja am primit 1,2 mil USD. O sa mai trimit.. incearca si tu  :lol:
F*ck, la tine erau banii mei ma?

#17
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,172
  • Înscris: 02.04.2007
Mufa, daca-ti zic ceva de dulce te superi. Pai bine domnule, ma pui sa trimit roni si aia imi dau retur ca cica nu e buni la ei la SUA.  :curse:

#18
izu

izu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 02.12.2005
Ai gresit titlul topicului (aka page title); corect era: cum sa faci bani pe net?!? Maine forumul ar fi fost pe primul loc in google. ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate