Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Intelegerea gresita a harului lui Isus

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#19
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Si atunci de ce sustii liberul arbitru? Ca vad ca declarativ stai bine.

#20
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postzexelica, on 11th November 2009, 00:34, said:

Si atunci de ce sustii liberul arbitru? Ca vad ca declarativ stai bine.
NUUUUUU, Zexe, nu stau bine daca este numai declarativ, este bai mare, mai este ceva ce -mi trebuie ca aerul .

Și să-L cunosc pe El și puterea învierii Lui și părtășia suferințelor Lui, și să mă fac asemenea cu moartea Lu

adevăr El a fost răstignit prin slăbiciune; dar trăiește prin puterea lui Dumnezeu. Tot astfel și noi sîntem slabi în El, dar, prin puterea lui Dumnezeu, vom fi plini de viață cu El față de voi.
  
Iar a Celui ce, prin puterea care lucrează în noi, poate să facă nespus mai mult decît cerem sau gîndim noi,  

Este ceva ascuns si imens aici.
Pun jos tot ce presupun ca stiu deoarece stare in prezenta lui D-zeu este extraordinara si este exploxie de viaaatan si tot ce stiu eu paleste.


Dar cei neprihăniți se bucură, saltă de bucurie înaintea lui Dumnezeu,și nu mai pot de veselie.


Neprihăniților, bucurați-vă în Domnul și veseliți-vă!Scoateți strigăte de bucurie, toți cei cu inima fără prihană! Cînd îți întorci privirile spre El, te luminezi de bucurie,și nu ți se umple fața de rușine.  


Aici este ceva IMENS si cine poate vedea asta este FERICIT.
Slava lui D-zeu.

Eu tot mai mic si El tot mai mare

N-am nici o teorie si n-onsustin dar trebuie tinuta toata evanghelia

Edited by husand, 11 November 2009 - 21:14.


#21
neo1234

neo1234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 19.06.2006

View Posthusand, on 10th November 2009, 16:51, said:

Mantuitea este prin HAR iar viata traita in Hristos este in Duh si Adevar si roada duhului la suprafata sant fapte iar faptele sant pregatite dinainte.

Alesi apoi lamuriti, intariti in Duh si la urma gata pentru orice fapta buna, prin credinta fi si mostenitori.

Dar neaparat sa fie unul mai grozav ca altul. Ca asa spune Isus? Nu firea paminteasca.


Daca intelegeai ceva de acolo vorbeai in romaneste, nu in pasareasca.

Poti sa vorbesti si romaneste ? .

Astia care vorbesc numai din citate, sau cand nau citate vorbesc in pasareasca (expresii de genu "viata traita in Hristos este ...", "intariti in Duh") pentru mine asta e un infdiciu ca nu stiu despre ce e vorba.

Pentru ca daca stiau, puteau sa vorbeasca SI normal. Numai ca daca incearca sa vorbeasca normal, nu pot, pentru ca nici ei nu stiu ce vor sa spuna. Si deci vorbesc in CLISEE d-astea.

ATENTIE. Faptul ca vorbesc din citate si in pasareasca nu este indicul care ii da de gol. Oricine poate vorbi asa, nu asta e problema.

CE II DA DE GOL este LIPSA LIMBAJULUI NORMAL si faptul ca NU POT sa se exprime in limbaj normal aceste lucruri.

Asta poate fi un simptom al faptului ca ei de fapt nu inteleg conceptele despre care discuta.

Quote

N-am nici o teorie si n-onsustin dar trebuie tinuta toata evanghelia

PTIU ... ! Abia dupa ce am postat am vazut asta. Tipu imi confirma singur ce am scris !

Edited by neo1234, 12 November 2009 - 21:19.


#22
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postneo1234, on 12th November 2009, 21:16, said:

Daca intelegeai ceva de acolo vorbeai in romaneste, nu in pasareasca.

Poti sa vorbesti si romaneste ? .

Astia care vorbesc numai din citate, sau cand nau citate vorbesc in pasareasca (expresii de genu "viata traita in Hristos este ...", "intariti in Duh") pentru mine asta e un infdiciu ca nu stiu despre ce e vorba.

Pentru ca daca stiau, puteau sa vorbeasca SI normal. Numai ca daca incearca sa vorbeasca normal, nu pot, pentru ca nici ei nu stiu ce vor sa spuna. Si deci vorbesc in CLISEE d-astea.

ATENTIE. Faptul ca vorbesc din citate si in pasareasca nu este indicul care ii da de gol. Oricine poate vorbi asa, nu asta e problema.

CE II DA DE GOL este LIPSA LIMBAJULUI NORMAL si faptul ca NU POT sa se exprime in limbaj normal aceste lucruri.

Asta poate fi un simptom al faptului ca ei de fapt nu inteleg conceptele despre care discuta.



PTIU ... ! Abia dupa ce am postat am vazut asta. Tipu imi confirma singur ce am scris !


Da asa este cum zici


1 Corinteni 1:18  Fiindcă propovăduirea crucii este o nebunie pentru cei ce sînt pe calea pierzării: dar pentru noi, cari sîntem pe calea mîntuirii, este puterea lui Dumnezeu.  2Cor 2.15;Fapt 17.18;1Corinteni 2.14;1Corinteni 15.26;Rom 1.16;1Corinteni 1.24;  
2 Corinteni 4:3  Și dacă Evanghelia noastră este acoperită, este acoperită pentru cei ce sînt pe calea pierzării,

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate