Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Quickmobile.ro - Pareri / Sugestii / Reclamatii

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1327 replies to this topic

#37
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Vreau sa cumpar o camera video de la ei. Am gasit-o la 3.300 RON iar la toti ceilalti pretul pleaca de la 4.300 RON. O diferenta considerabila. Imi pare putin dubios pretul. Ori ei isi pun prea putin adaos ori ceilalti sunt nesimtiti...
Nu stiu ce sa mai cred.. :mellow:

#38
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Au camera video in stoc?

#39
Blade

Blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 01.01.2002

View PostdreaQ, on 2nd February 2010, 15:25, said:

Vreau sa cumpar o camera video de la ei. Am gasit-o la 3.300 RON iar la toti ceilalti pretul pleaca de la 4.300 RON. O diferenta considerabila. Imi pare putin dubios pretul. Ori ei isi pun prea putin adaos ori ceilalti sunt nesimtiti...
Nu stiu ce sa mai cred.. :mellow:

Stai linistit ca adaosurile pe online sunt foarte mici.. sub 10%.
Sigur o aduc ei altfel din afara. Daca le-ar lua de la importatori ar avea preturi apropiate de ale celorlalti.

Eu chiar ma uitam zilele trecute pe site-ul lor la Mac-uri. Au niste preturi apropiate de cele din State, la care se mai pune transport, vama, tva, etc..

#40
RIP

RIP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 27.05.2003
eu mi-am luat de la baietzii astia un HTC Touch Diamond2
au un suport super ok, datorita faptului ca au avut ceva probleme (m-au sunat si m-au intrebat daca mai vreau comanda) mi-a ajuns mai tarziu, nu am mai platit transportul.
Am fost placut surprins de ei, sincer.

Mi-am facut update la ROM, de pe pagina oficiala a celor de la HTC, shi aveam nevoie de serial, totodata trebuia sa intru pe pagina tarii din care l-am cumparat ... a fost o mica aventura dar am aflat ca vine din Indonezia

poate ca tot de pe acolo fac comanda si la restu produselor de le au asha ieftine ... who knows :D

Edited by RIP, 03 February 2010 - 15:19.


#41
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005

View Postcatalinmariescu, on 3rd February 2010, 09:00, said:

Au camera video in stoc?

Scrie, ca la multe altele, "la comanda".

Este vorba de o camera video sony care este cu 10 mil sub pretul celorlalte magazine.
Am sa sun sa vad ce e cu garantia. Nu stiu daca e "garantie internationala" sau "mergem pe incredere".

#42
danutzola

danutzola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 31.08.2007
nu au garantie internationala/nationala de care vreti voi, e garantie in sediul lor  ^_^

#43
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005

View PostdreaQ, on 3rd February 2010, 16:03, said:

Scrie, ca la multe altele, "la comanda".
Asta cu "la comanda" nu imi inspira incredere cu atat mai mult daca dau termene mari si eventual mai cer sa platesti in avans.

#44
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Intre timp au disparut camerele video. Cel putin asta nu mia este "la vanzare". M-am convins. :confuzzled:

#45
mosescu64

mosescu64

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.12.2005
Justificarea preturilor mici ar fi aceea ca aduc produsele din SUA sau Canada. Sunt vreo doua camere foto care au serii exclusive pt continentul american, iar versiunile pentru Europa nu le au (asta am observat, pt ca sunt interesat de ele), si service-ul banuiesc ca e mult mai avantajos la sediu pentru ei, cred ca sunt 2-3 oameni care "masoara" piata sa vada ce produse se cauta si posteaza si ei pe site produsele la preturi gasite, probabil, pe web-uri gen ebay sau amzon, si cand cineva doreste, comanda se face de acolo, inca o justificare pentru termenul mare de livrare. Mi se pare ok, astept sa fac rost de cash sa iau si eu o camera foto. Dupa mine quickmobile e un raspuns inevitabil la preturile romanesti la produsele electronice (si recent vad si parfumuri). Cu toate bunele si relele, eu zic ca va avea succes.

Edited by mosescu64, 09 February 2010 - 13:44.


#46
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Mda. Se pare ca trebuie sa-mi retrag toate laudele si sa spun ca sunt niste incompetenti de prima clasa. De ce? Pentru ca in cazul in care iti faci update la telefon si ceva nu merge bine, sau in cazul meu se corup niste fisiere, nu numai ca nu ti-l repara, dar iti mai si anuleaza garantia pe motiv de (citez din certificatul de garantie) "Interventii software efectuate de persoane neautorizate...inclusiv update-uri de soft facute de catre utilizator". Deci daca nu vreti sa dati banii degeaba pe ceva la care probabil veti avea nevoie de garantie, nu cumparati de la ei nimic. Nici macar carcase originale pentru telefoane nu au. Asta am aflat-o pe propria piele anul trecut cand mi-am luat de la ei o carcasa pentru W880i care statea iesita in afara cu vreo 5 mm in partea de sus si era si sa-mi stric telefonul incercand sa o fixez.

#47
danutzola

danutzola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 31.08.2007
esti culmea... eu ce am spus mai sus  :P

iar legat de garantia pe viata nu e pe viata... am patit-o cu un telefon Samsung (nu de pe acest site) pe care l-am dus in serv Samsung ca i s-a bulit ecranul si mi-a anulat garantia pe motiv ca un pin de la baterie era indoit (desi se incarca perfect)
pe acelasi concept si aici... nu exista garantie pe viata, e doar denumirea... dar daca vor iti anuleaza ei garantie pe ceva chestie minora

iar legat de update de soft, fiecare firma de telefoane incurajeaza astfel de update-uri :lol:

#48
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008

View Postdanutzola, on 20th February 2010, 09:43, said:

esti culmea... eu ce am spus mai sus  :P

iar legat de garantia pe viata nu e pe viata... am patit-o cu un telefon Samsung (nu de pe acest site) pe care l-am dus in serv Samsung ca i s-a bulit ecranul si mi-a anulat garantia pe motiv ca un pin de la baterie era indoit (desi se incarca perfect)
pe acelasi concept si aici... nu exista garantie pe viata, e doar denumirea... dar daca vor iti anuleaza ei garantie pe ceva chestie minora

iar legat de update de soft, fiecare firma de telefoane incurajeaza astfel de update-uri :lol:
Ce e si mai culmea e faptul ca acasa in 10 minute mi-am reparat telefonul si acum e la incarcat.

Edited by Hider141, 20 February 2010 - 10:04.


#49
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Problema mea sta in felul urmator: mi-am cumparat un Nokia 5800 in valoare de 1000 Ron de la Quickmobile in data de 16 ianuarie 2010. La o saptamana de la achizitionare i-am facut update de soft de la v31 la v40. A mers impecabil pana in ziua fatidica de 6 februarie. L-am dus la service si din cauza neatentiei si din cauza ca nu am vazut rubrica din garantia lor unde se specifica faptul ca eu ca utilizator nu am voie sa fac update de soft (pentru ca utilizatorul unui telefon cu symbian nu ar putea fi decat batut in cap, in conceptia INCOMPETENTILOR de la Quickmobile) si am spus ca i-am facut update cand m-au intrebat acest lucru. Din cauza ca i-ar fi costat pe ei sa-mi repare telefonul, si astfele nu ar fi castigat nimic, mi-au anulat garantia pe motiv de interventie software neautorizata, dupa ce mi-au tinut telefonul 2 saptamani in service fara macar sa-i instaleze firmware-ul din nou.
A-ti putea va rog sa-mi spuneti cum a-ti procedat in astfel de cazuri ca sa va primiti banii inapoi, sau macar sa va schimbe telefonul cu altul de o valoare apropiata, chiar daca nu v-ati cumparat telefonul de la ei ci de altundeva?

Edited by Hider141, 01 March 2010 - 20:18.


#50
Navajo

Navajo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 30.01.2005
Parfumurile sunt la jumatate de pret (de ex. Cacharel AMOR POUR HOMME Men EDT 125ml) fata de de siteurile straine?
A cumparat cineva parfumuri de la ei?

Edited by Navajo, 05 March 2010 - 00:00.


#51
adryanm

adryanm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.06.2009
De curand, am vrut sa comand la Quickmobile un Samsung S7350 noble black, i-am sunat, mi-au zis ca nu il au in stoc si ca il pot aduce intr-o saptamana.Ceea ce m-a pus pe ganduri au fost parerile negative ale multora, de obocei cand o firma e in regula din toate punctele de vedere, nu se aude nimic despre acea firma sau se aude mai mult de bine.Ceea ce m-a facut sa ma razgandesc este ca nu mi-au putut da un termen exact al aducerii telefonului fiind o serie limitata, totusi mi-a zis un angajat al lor ca imi aduc telefonul in proportie de 90%. Acei 10% m-au pus pe ganduri, nu se face asa, ca nu eram in piata ca sa facem presupuneri, sa negociem si altele. Bineinteles, ca in timpul ala am cautat alte firme care sa imi aduca telefonul, degeaba au preturi ok, daca nu au in stoc sau tin clientul pana se satura si eventual il mai si dezamagesc. Ei si cu www.telefonultau.eu se bat la preturi bune, dar ori nu au in stoc ce te intereseaza, ori intervin oarecare probleme cu ei. Ideea e ca un client in genul meu nu sta in loc si da 100 telefoane, isi ia orice rapid din alta parte, in conditii care sa decurga frumos. Nu pot sa zic nici ca nu sunt seriosi, dar nici ca sunt vai de ei, dar nu sunt genul de firma care sa iti lase o impresie tocmai ok. Uite, de exemplu, nu am comandat nimic de la MobileTrend, insa cineva de acolo mi-a oferit atatea informatii, pe un ton frumos, se vedea ca era firma ok si nu cauta sa mascheze problemele firmei, mi-a dat chiar informatii despre concurenta, mai precis Your Phone si intr-adevar Your Phone mi-a lasat o impresie buna, seriozitate, promptitudine, m-au sunat sa imi dea si detalii gratuite referitoare la produs. Asta e impresia mea despre Quickmobile in raport cu alte firme.

#52
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
evitati pe cat puteti acest magazin, e o firma obscura care-si face doar reclama, sunt niste incompetenti de prima clasa pe care ii intereseaza doar sa-ti ia banii si atat. am facut cateva cumparaturi de la ei dar ultima data au dat-o-n bara groaznic si iremediabil... mi-au trimis coletul la 82 km distanta de locul unde-l voiam, in pachet au incurcat incarcatoarele auto cu cele pentru prize normale si ultima mi-au trimsi niste telefoane cu incarcatoare pentru prize de Anglia si nu au pus in colet niciun adaptor, am sunat la ei si mi-au zis sa-mpachetez coletul si sa-l trimit pe cheltuiala mea sa vada ei ce au pus in el acolo si daca am dreptate sa vedem cum se rezolva...iar garantia la ei, daca esti firma se cumpara, daca nu stiati si din ce vad aici nu e o cumparatura care te-ar ajuta...consultantii lor greu stapanesc limba romana, iti spamuiesc telefonul cu "super oferte"...de nerecomandat!

Edited by partyman, 07 March 2010 - 09:15.


#53
danmilas

danmilas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.03.2010
Multumesc tuturor care ati postat aici, m-a ajutat sa trag o concluzie documentata; pe mine ma interesa un MacBook Pro si un aparat foto, dar cred ca nu ma risc... peste 10 zile plec in state, si o sa-mi iau de acolo ca e mai sigur. Iar daca ar fi sa cumpar ceva de la quickmobile asstia, nu m-as risca, as merge pana acolo sa verific produsul inainte de a plati.. la cat e diferenta de pret si cat costa un produs din asta se renteaza un drum.

Apropo, am mai dat de un site din asta cu mega preturi, care dupa un pic de research s-a dovedit un mare SCAM: www.nultec.net (http://exposedscamme...webshop-review/) grija mare la chestii din astea.

#54
gogamircea86

gogamircea86

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.02.2010
Eu mi-am luat un nexus one de la ei si totul a mers perfect. Au avut telefonul pe stoc iar a doua zi mi-a ajuns telefonul acasa. Pachetul continea tot ceea ce era specificat si in manualul telefonului iar telefonul merge perfect.

@Navajo: Si-a cumparat un prieten un parfum Kenzo de la ei si a zis ca parfumul era original (isi mai luase acelasi parfum cu ceva timp in urma dar dintr-un magazin din cluj).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate