Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Raiffeisen Bank Prima Casa

- - - - -
  • Please log in to reply
1514 replies to this topic

#1
Eagles

Eagles

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 10.10.2007
Pe acest topic se discuta exclusiv despre programul PC prin Raiffeisen Bank. Succes!

#2
chuckylalu

chuckylalu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.09.2009

View PostEagles, on 23rd September 2009, 15:16, said:

Pe acest topic se discuta exclusiv despre programul PC prin Raiffeisen Bank. Succes!
  


Eu as discuta...dar vad ca nu am cu cine....probabil sunt singurul om din ROMANIA care incerca sa ia PC cu Raiffeisen!!!!!!!

#3
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Ce simpatic esti!
Nu stiu daca ai observat dar pe lisele de la fond mai scrie si banca de unde provine dosarul....si daca..daca vezi raiff scris...


Lasa ca daca esti singurul ai sanse mari .
dar oricum poti povesti di experienta ta si ce impresii ti-a lasat banca asta vis a vis de acest program.

#4
chuckylalu

chuckylalu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.09.2009

View PostCorina2009, on 25th September 2009, 14:19, said:

Ce simpatic esti!
Nu stiu daca ai observat dar pe lisele de la fond mai scrie si banca de unde provine dosarul....si daca..daca vezi raiff scris...


Lasa ca daca esti singurul ai sanse mari .
dar oricum poti povesti di experienta ta si ce impresii ti-a lasat banca asta vis a vis de acest program.


Impresii....mai degraba o stare de scarba....
Oricum...daca nu aflu nimic pana marti cel tarziu...ma duc sa-l bat pe ofiterul de credite cu mana mea....pana isi scoate din vocabular expresia "Nu stiu!"....

#5
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
In Bucuresti te chinui?

Mai..si eu m-am gandit sa o bat pe donsoara de la BRD si sa il agresez de guler pe responsabilul de agentie....dar mai stau putin sa rezolv cu bcr-ul si apoi ma rafuiesc si cu aia 2...
Nu-i iert.

#6
chuckylalu

chuckylalu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.09.2009

View PostCorina2009, on 25th September 2009, 14:26, said:

In Bucuresti te chinui?

Mai..si eu m-am gandit sa o bat pe donsoara de la BRD si sa il agresez de guler pe responsabilul de agentie....dar mai stau putin sa rezolv cu bcr-ul si apoi ma rafuiesc si cu aia 2...
Nu-i iert.


In BRASOV!

#7
Dedelu

Dedelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 09.01.2006
Salut,

Eu vreau sa iau PC cu Raiff in Sibiu. Am vrut initial la BT dar au terminat fondurile. Ieri trebuia sa ma duc cu actele. Am fost inainte la ei, le-am aratat antecontractul semnat in aprilie, si mi-au spus ca nu e bun ca trebuia o versiune mai scumpa (nu trebuia legalizare de nu stiu ce, ci autentificare de nu stiu ce... , nu prea cunosc termenii juridici). In fine, ma duc ieri la notar , ii mai vâr ceva bani în buzunar , și fericit mă întorc la lucru , iar soția pleacă la bancă cu el. Ajunsă acolo i se spune că antecontractul  nu e bun  :w00t: , că suma scrisă în contract nu trebuie sa fie SUMĂ+TVA ci SUMĂ TOTALĂ. Acest lucru mi l-a spus aceeasi persoană care a văzut vechiul antecontract cu câteva zile înainte. Deci azi din nou la notar. Dacă mai pățesc o chestie din asta la ei , îmi bag picioarele și mă duc la BCR.

PS: Am vorbit cu cei de la BT la care am vrut inițial , și ei mi-au spus că la ei nici nu acceptă antecontract decât dacă suma este SUMĂ+TVA . În fine, aștept rezultatul.

Să auzim de bine!

Edited by Dedelu, 29 September 2009 - 10:15.


#8
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Sa fie cu noroc si rezultatul scontat!

#9
Dedelu

Dedelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 09.01.2006
Mersi , la fel pentru tine si pentru restul primcasuistilor!
Am fost azi cu constructorul si am dus toate actele la banca (au facut o căruța de copii). DIn fericire constructorul a avut toate actele pe care i le-a cerut banca.
Din fericire notarul a fost băiat fain și nu mi-a luat din nou banii pe antecontractul care l-am schimbat.
Asteptăm să vină evaluatorul și să îi iasă soției adeverința de venit și atunci o să avem și restul actelor.
Sper ca în continuare să ne meargă la fel de bine ca azi.

Edited by Dedelu, 29 September 2009 - 15:56.


#10
Dedelu

Dedelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 09.01.2006
Episodul 2...

Ieri ne-a sunat evaluatorul , a venit să vadă apartamentul (a strâmbat un pic din nas că nu era finisat complet...încă, dar până la urmă s-a dat pe brazdă), și a zis la plecare că face el să fie bine. 

Am plecat la bancă unde am semnat cererea de credit, și am mai depus niște acte. Din ce am înțeles până mâine (vineri), evaluatorul e obligat să trimită evaluarea, iar luni actele vor pleca spre juridic, unde în două zile trebuie dat un răspuns sau cerute acte suplimentare. Sper că va fi prima variantă.

După ce voi primi avizul favorabil va trebui să dau declarația la notar, iar apoi dosarul va ajunge la centrala Raiff. la Buc.

O să vă țin la curent cu mersul.

#11
Dedelu

Dedelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 09.01.2006
Am uitat de o chestie ce mi s-a parut ciudata. Mi-au cerut pentru dosar o factura de utilitati cu adresa domiciliului. Mi se pare cel putin ciudat, dar in fine, o sa duc una.

#12
Dedelu

Dedelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 09.01.2006
Ieri , 05.10.2009 , dosarul a ajuns la centrala in Bucuresti, la juridic.

Din cate am inteles, in doua zile ar trebui sa primim un raspuns daca actele sunt in regula. Asteptam.....

#13
Dedelu

Dedelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 09.01.2006
Azi am primit raspunsul mult asteptat ... dosarul a fost trimis inapoi pentru completari. 

Constructorul a cumparat casa de la o persoana care a avut in grija un batran ce era la acel moment proprietarul terenului. Batranul a decedat si astfel prin contract pamantul a revenit celui care a avut grija de el. Acesta a vandut pamantul catre constructor. 

Acum, cei de la Raiffeisen in desteptaciunea lor imi cer .... (PAM-PAM) - certificatul de deces al batranului... care ia-l de unde nu-i.

In concluzie: ne mutam dosarul la BCR , la sfatul constructorului care mai are cativa clienti din acelasi bloc cu mine care au deja dosarul la Fond.

Bafta multa celor ce incearca PC-ul la Raiffeisen.

#14
schumy80

schumy80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.05.2009
A mai incercat cineva PC2 la Raiffeisen?

#15
parereamea

parereamea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.01.2009
Buna intrebare!

In PC2 Raiffeisen sta cel mai bine la dobanda, daca te iei dupa site-urile comparative de simulari rate.
Azi mi-au facut o simulare iar suma de rambursat si rata lunara erau identice cu este prezentat online.

Deci, e careva care a avut succes cu banca asta? O recomanda cineva?

#16
maryo1981

maryo1981

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 101
  • Înscris: 09.11.2007

View Postparereamea, on 29th April 2010, 20:54, said:

Buna intrebare!

In PC2 Raiffeisen sta cel mai bine la dobanda, daca te iei dupa site-urile comparative de simulari rate.
Azi mi-au facut o simulare iar suma de rambursat si rata lunara erau identice cu este prezentat online.

Deci, e careva care a avut succes cu banca asta? O recomanda cineva?

Eu urmeaza sa iau Pc2 prin aceasta banca.Am card la ei si la un credit de 29000e pe 20 ani imi vine o rata de 170 e.Eu zic ca este bine.Urmeaza sa trimita dosarul la juridic pentru aprobare..

#17
parereamea

parereamea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.01.2009
Mary,

Te felicit pentru alegerea facuta, si-ti doresc mult succes la aprobarea dosarului de catre financiar
Totusi, 29k m-i se pare o suma destul de mica, eu ma gandeam sa iau ceva de genul 55k pe 25 ani.
Ce va fi imobilul - apartament/casa?, e finalizata constructia?, presupun ca dispui de un avans consistent.
Te intreb, pentru ca eu as vrea sa ma bag pentru o casa la rosu, banca zice ca acorda si pentru asemenea stadii de constructie, dar n-am auzit pe nimeni sa-si fi luat prin PC.

Edited by parereamea, 03 May 2010 - 22:19.


#18
maryo1981

maryo1981

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 101
  • Înscris: 09.11.2007

View Postparereamea, on 3rd May 2010, 23:18, said:

Mary,

Te felicit pentru alegerea facuta, si-ti doresc mult succes la aprobarea dosarului de catre financiar
Totusi, 29k m-i se pare o suma destul de mica, eu ma gandeam sa iau ceva de genul 55k pe 25 ani.
Ce va fi imobilul - apartament/casa?, e finalizata constructia?, presupun ca dispui de un avans consistent.
Te intreb, pentru ca eu as vrea sa ma bag pentru o casa la rosu, banca zice ca acorda si pentru asemenea stadii de constructie, dar n-am auzit pe nimeni sa-si fi luat prin PC.

Imobilul va fi apartament cu 2 camere, 61m2,finisat complet,renovat 2007, in Murfatlar, la 19km de Constanta.Avansul a fost de 4500 euro.
Nu stiu despre case la rosu dar cred ca se dau prinPC2.Tot prin Raiffeisen faci?Succes si tie!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate