Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Pantofi la comanda

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
claudiaa

claudiaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 07.03.2009
Aveti idee pe unde se pot face pantofi la comanda? Bineinteles, nu la preturi colosale. Eu am piciorul foarte mic, port 34 si nu imi gasesc nimic dragut de incaltat. Nici pantofi, nici sandalute. Numarul meu gasesc doar modele pt copii, gen roz bombon cu floricele sau modele mai ..."clasice". Vreau ceva tineresc  :D

#2
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View Postclaudiaa, on 16th September 2009, 18:54, said:

Aveti idee pe unde se pot face pantofi la comanda? Bineinteles, nu la preturi colosale. Eu am piciorul foarte mic, port 34 si nu imi gasesc nimic dragut de incaltat. Nici pantofi, nici sandalute. Numarul meu gasesc doar modele pt copii, gen roz bombon cu floricele sau modele mai ..."clasice". Vreau ceva tineresc  :D
Am auzit de la o colega ca ar fi o firma cu stand in magazinul Victoria, care se ocupa de asa ceva ; dar nu am fost acolo sa vad daca intr-adevar asa e.

#3
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,615
  • Înscris: 25.11.2007
O cunostinta apropiata de gen feminin si-a comandat pantofi pe numarul ei de la Veronesse. A ales un model, a platit vreo 60 % avans si dupa 3 saptamani a fost sunata de cei de la magazin sa vina sa-si ridice pantofii. Mi s-a parut o metoda buna de a evita alergatura. Probabil ca metoda functioneaza si la alte magazine, merita intrebat.

#4
claudiaa

claudiaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 07.03.2009

View Postjumborom, on 16th September 2009, 20:17, said:

O cunostinta apropiata de gen feminin si-a comandat pantofi pe numarul ei de la Veronesse. A ales un model, a platit vreo 60 % avans si dupa 3 saptamani a fost sunata de cei de la magazin sa vina sa-si ridice pantofii. Mi s-a parut o metoda buna de a evita alergatura. Probabil ca metoda functioneaza si la alte magazine, merita intrebat.
Ma intereseaza sa pot proba inainte calapodul, pt ca am mai dat o data comanda pe un site pt niste sandalute nr meu, si de fapt erau 35.5  :mellow:
Si am tot probat pantofi prin magazine pe care scria 34 si imi flancaneau in picioare...
@Moaca: o sa dau o raita pe acolo, multumesc frumos.

Edited by claudiaa, 17 September 2009 - 00:14.


#5
lulu_me

lulu_me

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.05.2007
mai e si www.smilingshoes.com, unde se pot face comenzi incepand cu masura 34.
e un site romanesc, iar unele modele sunt simpatice - acum depinde si de gusturi, buget :)
din cate-am inteles au si un magazin in Bucuresti, unde poti proba inainte sa cumperi, dar n-as putea sa-ti spun exact unde se afla.

#6
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Fetele, revitalizez si eu topicul cu o mare problema pt mine. Nu-mi gasesc cizme pe masura gambei. Sunt slabuta cu picioare fine si astefl ca la nr meu 39 toate modelele sunt largi si caraghioase. Unde as putea face la comanda? DE preferinta unele cu toc mediu, pt ca nu mai pot urca pe tocuri.
In liceu purtam numai toc, in facultate am lasat-o moarta, si acum la servici nu ma mai pot urca inapoi pe tocuri.
A mai patit cineva ca mine?

Si neaparat vreau sa probez inainte!

Edited by castoras, 29 September 2009 - 14:29.


#7
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Incearca la fabrica Eledur.

#8
Bufi

Bufi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 03.02.2009
Si in magazinele Vicina se pot face pantofi pe comanda. Au magazin pe Calea Mosilor si Calea Victoriei.
Si in magazinul Victoria la et 1 in afara de Veroness mai e inca un magazin care lucreaza pe comanda (Carmine sau asa ceva se numesc)
Kaloni http://kalonishoes.ro/
Coca Zaboloteanu http://cocazaboloteanu.ro/

Sper sa va fie de ajutor macar unul dintre ele  :)

#9
aimunteanu

aimunteanu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,307
  • Înscris: 11.12.2005
magazin online de pantofi, posete si accesorii
www.belpaso.ro

#10
alllexa2010

alllexa2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.08.2010

View Postaimunteanu, on 8th May 2010, 20:14, said:

magazin online de pantofi, posete si accesorii
www.belpaso.ro


Salut!

Eu am gasit foarte multe perechi frumoase din piele pe www.pantofica.ro. Incaltamintea poate fi comandata, vine in 3-7 zile...va puteti alege orice culori pentru incaltaminte!...Sunt super!

#11
nm8

nm8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 28.10.2008

View Postclaudiaa, on 16th September 2009, 17:54, said:

Aveti idee pe unde se pot face pantofi la comanda? Bineinteles, nu la preturi colosale. Eu am piciorul foarte mic, port 34 si nu imi gasesc nimic dragut de incaltat. Nici pantofi, nici sandalute. Numarul meu gasesc doar modele pt copii, gen roz bombon cu floricele sau modele mai ..."clasice". Vreau ceva tineresc  :D

Buna

Intamplator am gasit acest mesaj.

Vino la noi in magazin cu orice poza a modelului preferat si noi ti-l facem pe comanda cu numarul dorit de tine.
Magazinul se afla in incinta Liberty Center (zona Rahova -13 septembrie) la Parter. Se numeste ALLY SHOES.


Te asteptam cu drag,

Alina

Preturile sunt foarte bune al noi in magazin, vino si convinge-te

#12
dana1980

dana1980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.03.2011
Buna fetelor  :peacefingers:  
Am o prietena care are 33 la picior si va inchipuiti cat de greu isi gaseste ceva potrivit mai ales ca are piciorul si foarte  ingust. Insa acum vreun an de zile a dat peste un site www.pantofistefana.ro de unde si`a comandat pana acum vreo 3 perechi de pantofi si e foarte multumita (chiar si cei de mireasa) . E chiar super ca la acel magazin se gaseste de la marimea 32 in sus plus ca se pot face modificari de culoare si materiale etc. Sper ca v`am fost de folos. :D

#13
IBoutiquela

IBoutiquela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.08.2011
Ne gasiti la adresa http://iboutiquela.blogspot.com sau pe facebook la IBoutiquela Place
IBoutiquela - Incaltaminte la comanda
Incaltaminte la comanda (pantofi, sandale, balerini, cizme cu toc, cizme fara toc, genti plic, botine din piele si piele intoarsa, orice culoare si orice numar (33-42).Produsele sunt realizate manual si, cel mai important, sunt confectionate in intregime din piele.Iti poti alege combinatiile de culori, calapodul dorit si tocul potrivit.Sunt gata in 10 zile.Livrare in toata tara.Pentru comenzi [email protected]

Attached Files


Edited by IBoutiquela, 25 August 2011 - 14:57.


#14
Joanne1234

Joanne1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.08.2005

View Postclaudiaa, on 16th September 2009, 18:54, said:

Aveti idee pe unde se pot face pantofi la comanda? Bineinteles, nu la preturi colosale. Eu am piciorul foarte mic, port 34 si nu imi gasesc nimic dragut de incaltat. Nici pantofi, nici sandalute. Numarul meu gasesc doar modele pt copii, gen roz bombon cu floricele sau modele mai ..."clasice". Vreau ceva tineresc  :D

Pe www.mylovelyshoes.ro, cu ajutorul unei aplicatii simple, iti poti desena proprii pantofiori, iti poti alege pielea si culoarea si poti aplica accesorii. Iti alegi masura (fac si jumatati de masura), il comanzi si in zece zile sunt gata la tine la usa! Daca nu iti vin, ii poti returna cerand o ajustare.

Acum au o campanie de reducere de 50 de ron.

Niste superbitati de pantofiori mai jos:

Attached File  286652_245382048829299_200013050032866_772554_2563287_o.jpg   123.6K   23 downloads
Attached File  288528_240355369331967_200013050032866_756755_1658431_o.jpg   122.85K   18 downloads
Attached File  pantofi_my_lovely_shoes_116.jpg   140.41K   22 downloads
Attached File  288148_240383152662522_200013050032866_756800_1249252_o.jpg   157.6K   21 downloads

Edited by Joanne1234, 06 September 2011 - 19:50.


#15
claudiaa

claudiaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 07.03.2009

View PostJoanne1234, on 6th September 2011, 20:24, said:

Din ce vad pe site, cel mai mic pret este 370 ron.
Nu dau atatia bani pe o pereche de pantofi, nici sa ma bati. Eu sunt mai impiedicata si aeriana de fel, deci o pereche de pantofi nu ma tine mai mult de 15 purtari. Stiu sa merg pe tocuri, dar ma impiedic pana si in adidasi.

In caz ca intereseaza pe cineva:
Mi-am gasit 2 perechi de sandale foarte frumoase la Deichmann. Erau nr 35, dar imi veneau perfect. Nu sunt de super-mega-ultra calitate, dar pt cat le port eu, e mai mult decat suficient.
Daca mai poarta careva 34, ar putea sa dea o tura pe acolo. Sa probati mai multe modele, ca unele imi erau si mie mari.

LE: E clar, sunt beata, sandalele le-am luat de la House of Art :frust:
La Deichmann mi-am gasit balerini. Modele misto, la raftul pt copii.

Edited by claudiaa, 06 September 2011 - 21:38.


#16
Joanne1234

Joanne1234

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 06.08.2005

View PostJoanne1234, on 6th September 2011, 20:24, said:

Din ce vad pe site, cel mai mic pret este 370 ron.
Nu dau atatia bani pe o pereche de pantofi, nici sa ma bati. Eu sunt mai impiedicata si aeriana de fel, deci o pereche de pantofi nu ma tine mai mult de 15 purtari. Stiu sa merg pe tocuri, dar ma impiedic pana si in adidasi.

Pai nah, pantofii sunt lucrati manual, fiecare pereche in parte, dupa specificatiile tale, din piele exterior si interior. Transportul e gratuit si acum cu voucherul de 50 de RON, ajungi la 320 RON cu tot cu transport. Acu' depinde ce vrei, astia sunt intr-adevar niste pantofi speciali, daca nu te multumeste ce gasesti in magazine si/sau n-ai timp sa cauti.

Eu zic ca nu pentru ca esti tu impiedicata, ci din cauza calitatii te tin pantofii numai 15 purtari. Eu am pantofi de ani de zile pe care nu-i mai pot purta ca s-a murdarit pielea intoarsa bej.. Dar in rest sunt impecabili. Pretul mic vine si el cu un pret..

#17
claudiaa

claudiaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 504
  • Înscris: 07.03.2009

View PostJoanne1234, on 8th September 2011, 09:50, said:

Eu zic ca nu pentru ca esti tu impiedicata, ci din cauza calitatii te tin pantofii numai 15 purtari.
Serios? Au numai urme in bot pt ca e calitatea naspa? Nu pt ca ma impiedic de pietre si borduri?

Da, pantofii de pe site sunt draguti, daca as sta toata ziua pe tocuri, mi-as lua ceva de calitate.
Eu port pantofi doar daca merg pe la o nunta, un botez, o petrecere, pt ca diferenta de inaltime intre mine si iubitul meu este de 40 cm.
Si cum imi trebuiesc cel putin 3 perechi, nu are rost sa investesc sume mari.

#18
IBoutiquela

IBoutiquela

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.08.2011
Pantofi si sandale primavara / vara 2012, orice culoare si orice numar (33-42).Produsele sunt realizate in intregime din piele (piele lac, piele lucioasa, piele intoarsa, piele normala).Iti poti alege combinatiile de culori, calapodul dorit si tocul potrivit.Sunt gata in 5 zile.Livrare in toata tara.Ne puteti vizita la adresa iboutiquela.blogspot.com.

Attached Files



Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate