Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Program antrenamente + suplimente

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tcstyle

tcstyle

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 4
  • Înscris: 31.07.2007
Salut,
Vreau sa ma apuc de sala si am nevoie de ajutoru vostru.
Vreau sa imi spuneti un program saptamanal de antrenamente pentru a lua in masa musculara si ce suplimente sa iau pe langa antrenament ca sa cresc in masa musculara.
Am 17 ani, 1.85, 69 kg, tip ectomorf.
Vreau sa ma ajutati cu un program saptamanal + suplimente (care dau rezultate) pentru luare in masa musculara.
Multumesc mult.

#2
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008

View Posttcstyle, on 11th September 2009, 02:05, said:

Salut,
Vreau sa ma apuc de sala si am nevoie de ajutoru vostru.
Vreau sa imi spuneti un program saptamanal de antrenamente pentru a lua in masa musculara si ce suplimente sa iau pe langa antrenament ca sa cresc in masa musculara.
Am 17 ani, 1.85, 69 kg, tip ectomorf.
Vreau sa ma ajutati cu un program saptamanal + suplimente (care dau rezultate) pentru luare in masa musculara.
Multumesc mult.
1. Programul de antrenament pentru masa usculara se bazeaza pe repetari putine si greutate mare. Suplimente poti lua un weight gainer, creatina, proteine.  
2. Un program saptamanal al fi:
Luni: Spate+Umeri;
Marti: Picioare;
Miercuri: Cardio
Joi: Piept+Abdomen;
Vineri: Brate.

#3
RazvanBV91

RazvanBV91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 05.05.2009
GlobalMods

Dar de programu asta ce parere ai

Luni : Piept biceps
Matri: Picioare abdomen  ( sa se odihneasca bratele)
Miercuri: Spate triceps
Joi : umeri trapez
Vineri:  o vineri brate cealalta vineri picioare   alta vineri piept bicept si alta  spate triceps si tot asa antrenamentul se repete (sper ca intelegeti cum zic)
Sambata duminica pauza

#4
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
De luat in considerare si al tau.

#5
silvius003

silvius003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 10.07.2009

View PostRazvanBV91, on 28th September 2009, 21:21, said:

GlobalMods

Dar de programu asta ce parere ai

Luni : Piept biceps
Matri: Picioare abdomen  ( sa se odihneasca bratele)
Miercuri: Spate triceps
Joi : umeri trapez
Vineri:  o vineri brate cealalta vineri picioare   alta vineri piept bicept si alta  spate triceps si tot asa antrenamentul se repete (sper ca intelegeti cum zic)
Sambata duminica pauza
Pentru un incepator ectomorf nu sunt de acord cu programul tau.Pentru tipul somatic ectomorf lucrul cel mai important e mancarea apoi odihna.Un program de 3 zile pe saptamana ar fii mai indicat decat unul de 4 sau de 5 zile.

#6
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Intr-adevar, pentru o refacere mai buna e recomandat sa ai pauza intre zilele de antrenament.

#7
vladutzul007

vladutzul007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.08.2010

View Postsilvius003, on 18th November 2009, 13:40, said:

Pentru un incepator ectomorf nu sunt de acord cu programul tau.Pentru tipul somatic ectomorf lucrul cel mai important e mancarea apoi odihna.Un program de 3 zile pe saptamana ar fii mai indicat decat unul de 4 sau de 5 zile.

aici iti dau tie dreptate si eu as vrea sa ma apuc de sala si am 2 ani de cand citesc reviste si tutoriale pe net....daca niciodata nu ai pus mana pe o gantera ar fi bine ca in primele 5 saptamani sa faci doar 3 zile pe saptamana cu exercitii de baza si repetari intre 8 si 10...si cel mai important foloseste greutati mari in asa del in cat sa nu poti face mai multe repetari de cat tiai propus...

#8
bd_vr

bd_vr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 20.03.2008
Da, asa e, daca nu ai facut nicioadata sala, la inceput axeaza-te pe repetari putine cu greutati mari si foarte mari, astfel incat dupa 1-2 luni sa ajungi in spital cu cine stie ce probleme de la eventualele accidentari.  :death:

Din moment ce omul nu a mai mers la sala inseamna ca habar n-are sa execute corect exercitiile, astfel trebuie sa inceapa cu greutati mici si un numar mare de repetari pana invata forma corecta a executiei. Bine ar fi daca l-ar indruma cineva, ca atunci cand greseste sa fie corectat.

@vladutzul007: nu stiu daca te-ai prins, dar sfatul tau este pur si simplu idiot. Daca dupa 2 ani de citit reviste si tutoriale despre culturism dai asemenea sfaturi cred ca ar fi bine sa nu te apuci de acest sport. E periculos atat pentru tine cat si pentru cei din jurul tau.

View Postvladutzul007, on 14th August 2010, 03:37, said:

multe raspunsuri date asa la intamplare...nu vreau sa o spun cu rautate da mai bine tinetiva prostiile pentru voi...
Din pacate, sfatul acela nu l-ai aplicat si la tine.

Edited by bd_vr, 14 August 2010 - 03:16.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate