Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Ansamblul Belleview Sinaia - Dificultati sau inselaciune?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
mihai09

mihai09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.09.2009
http://anunturi.roma...era.ro/a129963/

#20
LIVIO-TGV

LIVIO-TGV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.10.2009
are cineva informatii despre stadiul blocului A? este complet,sau mai sint lucrari de facut?

#21
mihai09

mihai09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.09.2009

View PostLIVIO-TGV, on 31st October 2009, 07:57, said:

are cineva informatii despre stadiul blocului A? este complet,sau mai sint lucrari de facut?

Mai sunt lucrari de facut atat la interior, in apartamente, cat si racordaje la utilitati, accesul in parcarea subterana etc.

#22
LIVIO-TGV

LIVIO-TGV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.10.2009
mhai,mersi pentru raspuns! tu ai cumparat in A sau in B? care e opinia ta de modalitatea de a termina lucrarile complexului? ozer nu cred ca va plati finalizarea lucrarilor,de altfel nu au cum! singura solutie e ca locatarii sa puna mina de la mina...iti las e mail-ul meu,just in case [email protected]

#23
cris_67

cris_67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.11.2009

View Postflorin_oana, on 28th September 2009, 14:55, said:

Buna ziua,
intalnirea de duminica a fost reprogramata pentru miercuri, 30 septembrie, ora 18.30 in acelasi loc, adica la intararea in parcul Herastrau dinspre TVR.
Pentru mai multe informatii va rog sa ma contactati la adresa de e-mail [email protected].
Sper ca de data asta sa aiba loc intalnirea si sa punem bazele unei asociatii.
Multumesc,
Bogdan

Buna ziua. Fac parte din aceeasi categorie a celor ce au platit avansul pt un apartament in ansamblul Belleview, dar nu am vazut forumul acesta pana azi. Poate cineva sa-mi spuna daca s-a constituit vreo asociatie pana la urma si daca da cum pot lua legatura pt a ma inscrie si eu?
Multumesc,
Cristi

#24
catanexus

catanexus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 22.11.2006
F important, articol aparut azi in ZF legat la ceea ce se intampla defunctul OZER. se pare ca se intrevad ceva sperante de rez a sit.

Attached Files



#25
catanexus

catanexus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 22.11.2006
http://www.capital.ro/articol/lista-celor-...are-129472.html

#26
LIVIO-TGV

LIVIO-TGV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.10.2009
SINT INTERESAT DE UN APARTAMENT IN BLOCUL A - etaj superior

#27
catanexus

catanexus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 22.11.2006
O garsoniera cu terasa 25 mp in bloc A nu te intereseaza ? Mai stie cineva cum mai sta treaba cu lichidatorul ?

#28
LIVIO-TGV

LIVIO-TGV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.10.2009
la ce etaj e garsoniera din blocul A ? e mail-ul meu e [email protected],care e al tau?

#29
catanexus

catanexus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 22.11.2006
Nici o noutate ?

Din cate am inteles lichidatorul a inceput sa "vanda" apartamente celor care le achitasera integral in prealabil; sau celor care sunt de acord sa plateasca toata suma din contract. (Nu mai tb sa mentionez ca c din mom de fata onditiile sunt total dif de cele promise la mom. contractarii: nu e nimic finalizat; nu sunt racorduri; nu exista sala sport+bazin; nu s-a finalizat blocul nr.2; s-a intarziat cu cel putin 1 an; etc; etc; etc.

Este cineva care a semnat un contrat de vz-cump si ne poate da detalii ?

Edited by catanexus, 23 March 2010 - 16:27.


#30
LIVIO-TGV

LIVIO-TGV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.10.2009
domnu catalin,si eu as dori sa cunosc mai multe detalii,in principiu as dori sa cumpar,daca ar fi oferte mai actualizate si mai realiste! Livio

#31
BlondyBelle

BlondyBelle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.06.2010

View PostLIVIO-TGV, on 3rd May 2010, 20:16, said:

domnu catalin,si eu as dori sa cunosc mai multe detalii,in principiu as dori sa cumpar,daca ar fi oferte mai actualizate si mai realiste! Livio
:coolspeak:
Dragii mei,

Va propun continuarea subiectului la rubrica:

BELLEVIEW SINAIA- BUN-VENIT NOILOR LOCATARI !!!!

#32
catanexus

catanexus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 22.11.2006
adica se muta cineva intre timp ?

#33
silvian4376

silvian4376

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 13.09.2008

View Postcatanexus, on 21st June 2010, 14:43, said:

adica se muta cineva intre timp ?


De Caritas ai auzit?

http://www.construct...ticol=9114.html

#34
Codim

Codim

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.07.2010
Buna ziua,

Eu am condus lucrarile la structura de rezistenta a celor doua blocuri,piscina,etc. Sunt si eu unu din pagubitii acestor ordinari turci si romani,avand o paguba de 25000 lei. Cine are detalii il/o rog sa-mi comunice si mie ce si cum,pe mail:[email protected],mess: [email protected],etc.
DOAMNE AJUTA TUTUROR !


View Postarghy, on 11th September 2009, 18:39, said:

Buna ziua,

Numele meu este Alexandru Tudor si am fost Project Manager in Vanzari la Ozer. La telefon si e-mailuri nu s-a putut raspunde din motive obiective si independente de vointa noatra. In masura in care va pot ajuta va stau la dispozitie la adresa de mail [email protected]. Oricum daca s-a luat legatura cu Dna. Stanciu probabil ca stiti cam tot ce stiu si eu (si noi suntem intr-o postura pe care nu ne-o dorim si in care nu am crezut ca vom ajunge).


#35
LIVIO-TGV

LIVIO-TGV

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 31.10.2009
Costica,pai daca ai de primit 25 000 lei, de la ozer,e jale! coada e luuuunga! bafta
[/quote]

#36
laurunic

laurunic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.07.2010
Buna ziua,

  Ma adresez cumparatorilor din blocul B ( ca cei din blocul A sunt rezolvati) sa fie atenti ca Predescu ( administratorul  judiciar) impreuna cu Piraeus Bank Romania doresc sa falimenteze firma Ozer si implicit noi sa ne pierdem banii platiti.Cred ca ar trebui sa facem si noi cei din blocul B presiuni, sa ne implicam.Predescu si banca blocheaza toate actiunile  comitetului creditorilor (care nu le convin si nu sunt in interesul lor) cu toate ca sunt luate in majoritate de voturi si sunt in interesul tuturor cumparatorilor.Din pacate decizia data de judecator (22 iul.2010) la solicitarea firmei Ozer de a schimba administratorul judiciar este negativa cu toate ca acesta a facut o serie de nereguli flagrante.Cred ca interesul bancii impreuna cu Predescu este ca proiectul sa ramana asa pana firma da faliment.Au trecut luni bune de la adunarea creditorilor ( 7 februarie) si nu am vazut niciun plan de reorganizare.
  Atitudinea noastra de indiferenta le foloseste de minune (pot sa-si indeplineasca planul lor fara sa fie deranjati).Cred ca trebuie sa actionam acum pana nu va fi prea tarziu.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate