Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

GRADINA BAKKER-OLANDA-plante si produse pt gradina si apartament

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
Am cumparat de curand o revista care avea in interior si un catalog de produse de la GRADINA BAKKER-OLANDA
ce sa spun,toate plantele fie de gradina fie de apartament,arata super,preturile sunt cam maricele,dar daca rezultatele sunt cele din catalog atunci eu zic ca se merita.
M-am gindit sa fac o comanda,mai modesta pt inceput,59 ron ar fi comanda minima+taxe postale;
Intrebare:a cumparat cineva produse de la ei,si daca este multumit de ceea ce a primit in colet?

#2
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
PT.MODERATORI:

daca nu am postat unde trebuie acest subiect, rog sa fie mutat in sectiunea care trebuie.
multe multumiri!

#3
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Nu pot sa te ajut dar am o intrebare :). Poti sa dai si niste date cu ce preturi practica, sunt tare curioasa cat sunt "adaosurile de import" (doar 2-3 exemple, adica 10 lalele negre = x Ron; 100 bulbi = y Ron). Multumesc.

PS: Nu cred sa fie probleme cu bulbii si deci rezultatele sa fie cele asteptate/prezentate...

#4
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 22.01.2008

View PostDev, on 9th September 2009, 16:38, said:

PS: Nu cred sa fie probleme cu bulbii si deci rezultatele sa fie cele asteptate/prezentate...

cred ca tine de noroc. stiu pe cineva care a luat bulbi/seminte din Olanda si nu i s-a prins nimic.

#5
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View Postkayman, on 9th September 2009, 16:11, said:

cred ca tine de noroc. stiu pe cineva care a luat bulbi/seminte din Olanda si nu i s-a prins nimic.

Poate nu le-a pus bine (daca le-a pus prea mult pamant de-asupra ele's fragile si n-au putere sa iasa la lumina)/le-a udat prea mult/prea putin? Mie nu mi s-a intamplat inca (din fericire) pana acum dar totul e posibil.

Sau poate erau de pe la vreun magazin de suveniruri, alea stau de obicei mai mult pe raft si nu's intotdeauna conditii optime de depozitare.

#6
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View PostDev, on 9th September 2009, 16:38, said:

Nu pot sa te ajut dar am o intrebare :). Poti sa dai si niste date cu ce preturi practica, sunt tare curioasa cat sunt "adaosurile de import" (doar 2-3 exemple, adica 10 lalele negre = x Ron; 100 bulbi = y Ron). Multumesc.

PS: Nu cred sa fie probleme cu bulbii si deci rezultatele sa fie cele asteptate/prezentate...


e bine ca te-am gasit si pe aria asta{dupa cea cu auto la eindhoven}!ma bucur!daca stai acolo esti mai in tema ca mine,deci iata niste scoruri:
-lalele "scufita rosie"-pachet 10 buc.=21.90 ron
-lalele batute timpurii pachet 25 buc.=37.90 ron
-lalele"mistress"+narcise"pink" pachet 15+10=42.90 ron
ei ofera garantie 100% ca furnizori de bulbi iar daca acestia nu infloresc ii vor inlocui.probabil,zic eu,dupa ce vor verifica indeplinirea tuturor conditiilor,si vazind daca ai facut exact ca in ghidul gradinarului livrat odata cu prima comanda
sa auzim de bine!

#7
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
N-ar fi exagerat de piperate la pret. Pentru comparatie:
http://www.veldsierg...372c502ed8b5304
http://www.growingtu...n-bollen-45.htm
http://www.bulbi.nl/...utumn&groupid=3

Oricum, ei le cumpara cu ~ 50 euro/1000 bulbi :). Buna idee de afacere nu?
http://www.greengard...s...lpen&lan=ne

PS: Uitasem de topicul cu Eindhoven.

#8
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
pina la urma n-am rezistat tentatiei si am trimis o comanda minima la 65 ron si coletul mi-a sosit zilele trecute.
pina aici toate bune si frumoase numai ca surpriza a venit cind am desfacut pachetul.o planta este aproape uscata,cealalta este verde,frumoasa,iar bulbii de lalele i-am plantat conform indicatiilor si astept sa vad ce o iesi.au mai pus in pachet un ghid al gradinarului,citeva cadouri-chipurile pt ca sunt la prima comanda, asa de incurajare.oricum nu cred ca se justifica banii,pare o micuta teapa.si de ce spun asta, pt ca acea planta aproape uscata ei spun in descrierea produsului ca este in stare latenta si isi va reveni cu siguranta dar nu prea cred.o sa-i sun azi sa vad ce zic pt ca am garantie la orice produs cumparat de la ei
in sfirsit,asta e,sa vedem daca am mai mult noroc cu lalele si arborele de cafea care arata intr-adevar f.bine

#9
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008
rog moderatorii sa inchida acest topic pt ca a devenit neinteresant si ocupa spatiu degeaba.
multumesc pt intelegere!

#10
dave

dave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 18.09.2005
in loc sa comand prin posta bulbii, mai bine cumpar direct la magazin la preturi mult mai accesibile adica 10 bulbi importati din Olanda la 7 lei ori 8-9 lei in functie de soiuri de lalele...aici in magazin vezi direct bulbii daca sunt sanatosi sau nu prezinta lovituri/zgarieturi, ori alegi diferite sortimente ...Ador lalelele, care vestesc primavara :) narcisele, zambilele

Edited by dave, 11 October 2009 - 21:58.


#11
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009

View Postmahmud, on 28th September 2009, 10:46, said:

.o planta este aproape uscata,cealalta este verde,
planta uscata se marunteste bine, se roluieste intr-o hartie (ii dai forma unei tigarete) si o fumezi. ce darq, doar este din Olanda!

#12
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009
Mama comanda la greu, si nu are probleme. Le recomand, numai ai grija ca odata am facut comanda in mai pt plante de august-septembrie si au venit acum 2 saptamani... :smileyconfused:

#13
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View Postcar-man, on 12th October 2009, 06:33, said:

planta uscata se marunteste bine, se roluieste intr-o hartie (ii dai forma unei tigarete) si o fumezi. ce darq, doar este din Olanda!


Cita inteligenta!

#14
haplea82

haplea82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 21.02.2007
nu comandati!scump si de calitate indoielnica!cel putin asa a fost in cazul meu,o comanda exclusiv de bulbi

#15
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View Postmahmud, on 9th September 2009, 14:43, said:

Am cumparat de curand o revista care avea in interior si un catalog de produse de la GRADINA BAKKER-OLANDA
ce sa spun,toate plantele fie de gradina fie de apartament,arata super,preturile sunt cam maricele,dar daca rezultatele sunt cele din catalog atunci eu zic ca se merita.
M-am gindit sa fac o comanda,mai modesta pt inceput,59 ron ar fi comanda minima+taxe postale;
Intrebare:a cumparat cineva produse de la ei,si daca este multumit de ceea ce a primit in colet?
Cumpărat, deocamdată mulțumit. Acum să vedem la primăvară ce-o ieși :)

#16
remusdm

remusdm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.02.2010
Norocosilor !!! ... cei care ati reusit sa comandati de la ei ... eu ii sun de 3 zile,la 021/3111478 si-mi tot raspunde robotul ...

#17
alex82ro

alex82ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.11.2007
Am comandat si eu in toamna un mar dual apple, un cires la fel dublu si un artar norvegian.
Cu marul am avut ceva probleme, s-a uscat, iar ei mi l-au inlocuit gratuit si fara niciun fel de problema.
Apoi a infrunzit artarul, care ar fi trebuit sa aiba frunze rosii, si mare mi-a fost mirarea cand am vazut ca are frunze verzi.
I-am sunat, si-au cerut scuze, au spus ca probabil a fost o eroare de balot, si-mi trimit altul.... Asta e cam deranjant mai ales ca nu stiu ce este acela din gradina... si nici daca ceilalti sunt ce trebuie sa fie...
In primavara am comandat o azalee si un trandafir al desertului iar ambele arata si se comporta minunat.
In general sunt OK mai ales ca daca e vreo problema, iti schimba plantuta imediat, fara niciun fel de pb dar numai in sezonul urmator.

#18
crazybumblebee01

crazybumblebee01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.05.2011

View Postmahmud, on 9th September 2009, 14:43, said:

Am cumparat de curand o revista care avea in interior si un catalog de produse de la GRADINA BAKKER-OLANDA
ce sa spun,toate plantele fie de gradina fie de apartament,arata super,preturile sunt cam maricele,dar daca rezultatele sunt cele din catalog atunci eu zic ca se merita.
M-am gindit sa fac o comanda,mai modesta pt inceput,59 ron ar fi comanda minima+taxe postale;
Intrebare:a cumparat cineva produse de la ei,si daca este multumit de ceea ce a primit in colet?


eu am primit comanda saptamana asta,bulbii au fost ok,dar in ceea ce priveste gardul viu,era bagat in niste pungi de plastic si era uscat foarte urat ambalat.mi-au zis sa fac reclamatie in scris si sa-l trimit inapoi,nu stiu daca o sa mai imi dea banii inapoi cum au zis

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate