Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Am deschis o crama!

- - - - -
  • Please log in to reply
257 replies to this topic

#253
tori7

tori7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 09.03.2009

 TLGTLC, on 7th December 2010, 19:08, said:

Abia acum imi fac putin timp si va scriu ca eu gata... am inchis magazinele! Azi mi-a iesit hartiuta de la Registrul Comertului pentru desfiintare puncte lucru si suspendare activitate! Am luat decizia asta pentru ca piata nu mai e deloc favorabila, nu am nici o garantie ca anul viitor va fi mai bine si daca o tineam asa ma umpleam de datorii. Octombrie a dat semnalul, noiembrie a spus GATA! Ajunge... Imi cazusera vanzarile la 10% din normal. Acum lucrez la alte proiecte-vinul m-a ajutat sa-mi fac intrarea! Multumesc celor de pe forum care m-au incurajat, multumesc si celor care au cumparat vin de la mine si s-au incumetat sa-l ia pe negustate, multumesc si celor pe care probabil i-am inspirat. Nu imi plangeti de mila, nu sunt trist deloc din contra ma bucur ca am trecut la un alt nivel de intelegere al unei afaceri! Daca imi pare rau de ceva e faptul ca avem o conducere de r_h_t in tara asta care isi construieste bugetul pe spinarea micului intreprinzator pe care-l sufoca de-a dreptul cu taxe si impozite si apoi urla din toti rarunchii ca se face evaziune iar prin birocratie isi mascheaza incompetenta si coruptia. Afacerea nu e proasta dar trebuie sa ma indrept spre ceva mai bun!

salutare TLGTLC,

ne poti spune de curiozitate in ce afaceri ai intrat si cum iti merge in linii mari?

Succes!

#254
cristian_e

cristian_e

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,535
  • Înscris: 05.04.2012
La mine in cartier sunt cateva si rezista de cativa ani buni...nu spun ca le e usor proprietarilor, principalul dusman fiind chiria. Am ceva crame, murfatlar, crama garboiu, si Recas...vin bun de toate felurile si ptr toate buzunarele...iarna am baut rosu sec la greu cu fripturi, vara ma reorientez pe alb sec bine racit sau ceva dulce la un desert, dar mai rar cu dulcele ca nu ma omor dupa el ci prefer sec-ul...

#255
Sammael

Sammael

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 13.09.2007
Un topic ca o carte.
Foarte fain!

#256
Omae

Omae

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.01.2011
Eu sunt administrator la o firma producatoare de vin din Vrancea si vad din ce se discuta ca voi aveti nevoie de cineva serios care sa va asigure continuitate in aprovizionare.....Noi producem vin in mod legal, cam 150.000 litri pe an, buletin de analiza, documente de insotire a marfii, etc ...Asiguram si transport daca este nevoie, in limita a 2000 L/transport ......Livram deja in Fagaras, Brasov, Iasi, Barlad, Miercurea Ciuc, etc . Ma puteti gasi la 0765 215 630 ....pretul il stabilim telefonic, se negociaza in functie de cantitate.

#257
Officeliad

Officeliad

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.04.2015
Buna ziua.As vrea sa deschid o vinarie,locatie centrala,la universitate.Spatiul este destul de mare si as vrea sa gasesc o persoana interesata de un parteneriat in afacerea asta.Astept raspuns.Multumesc

#258
Maiorflorina

Maiorflorina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.10.2011
Succes!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate