Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Problema cu Sony Cybershot DSC-W55

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Matracucu

Matracucu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.05.2011
La familia DSC-W ** blitzul se strica frecvent, de regula se inlocuieste modulul si brusc totul devine frumos si clar :))

#20
dany_av

dany_av

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.10.2009
la acelasi model de aparat dsc w55, intampin o problema: aparatul nu mai focalizeaza deloc. pozele ies foarte neclare. in momentul in care apas foarte putin pe buton, se aude un oarecare sunet, ca si cum s-ar misca lentilele, insa acestea nu se mai misca inainte de a face poza. ce e de facut? multumesc.

#21
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
1. ti-a cazut? l-ai bruscat? daca da, nu prea ai ce face.
2. verifica sa nu fie pe modul macro.

#22
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View Postdany_av, on 1st November 2011, 14:50, said:

la acelasi model de aparat dsc w55, intampin o problema: aparatul nu mai focalizeaza deloc. pozele ies foarte neclare. in momentul in care apas foarte putin pe buton, se aude un oarecare sunet, ca si cum s-ar misca lentilele, insa acestea nu se mai misca inainte de a face poza. ce e de facut? multumesc.


    Salut.Se poate repara fara probleme.Daca ai nevoie de ajutor da-mi un PM.Numai bine.

#23
ryady

ryady

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 30.09.2003
Salut, am ceva probleme cu aparatul foto, cand il aprind obiectivul incearca sa focalizeze se aude zumsait si intra inapoi, iarasi iasa iara se aude zumsait incearca cumva sa se focalizeze si iara se baga la loc, de vreo 20 de ori apoi se opreste de tot,
Am incercat sa intru in setari sa ii dau o initializare, dar tot asa face, un buton mic de resetare generala nu are ? sau alta posibilitate?

#24
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View Postryady, on 12th February 2012, 11:37, said:

Salut, am ceva probleme cu aparatul foto, cand il aprind obiectivul incearca sa focalizeze se aude zumsait si intra inapoi, iarasi iasa iara se aude zumsait incearca cumva sa se focalizeze si iara se baga la loc, de vreo 20 de ori apoi se opreste de tot,
Am incercat sa intru in setari sa ii dau o initializare, dar tot asa face, un buton mic de resetare generala nu are ? sau alta posibilitate?


    Salut.Resetarea generala nu ajuta cu nimic.Are o problema obiectivul (senzori defecti,motorul de focus sau senzorul de la motorul de focus) si trebuie sa mergi intr-un service sa il repari.Daca ai nevoie de ajutor da-mi un PM.Numai bine.

#25
setalis

setalis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 30.09.2009

View Postcat3y3_2003, on 2nd November 2011, 09:10, said:

Salut.Se poate repara fara probleme.Daca ai nevoie de ajutor da-mi un PM.Numai bine.

Pari priceput, de aceea vreau sa te intreb si eu de o problema la un Sony Cybershot W570, la care de ceva vreme, fara a fi lovit, supus umezelii sau alte cauze, nu mai afiseaza nimic pe display, in sensul ca ramane alb complet atat in previzualizare cat si pe play. E orb. Cu toate astea, face poze si filmeaza ok, dar le pot vizualiza doar dupa ce bag cardul in laptop. Poate ma poti ajuta cu un sfat, altul decat cel de a merge la un service autorizat, caz in care mi-as lua alt aparat (au niste preturi colosale la service-urile Sony).
Mersi anticipat.
Nicu - 0723564868, [email protected]

#26
cat3y3_2003

cat3y3_2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 09.02.2008

View Postsetalis, on 28th August 2012, 15:08, said:

Pari priceput, de aceea vreau sa te intreb si eu de o problema la un Sony Cybershot W570, la care de ceva vreme, fara a fi lovit, supus umezelii sau alte cauze, nu mai afiseaza nimic pe display, in sensul ca ramane alb complet atat in previzualizare cat si pe play. E orb. Cu toate astea, face poze si filmeaza ok, dar le pot vizualiza doar dupa ce bag cardul in laptop. Poate ma poti ajuta cu un sfat, altul decat cel de a merge la un service autorizat, caz in care mi-as lua alt aparat (au niste preturi colosale la service-urile Sony).
Mersi anticipat.
Nicu - 0723564868, [email protected]


       Daca vrei sa te ajut da-mi un PM.Numai bine.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate