Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Viteza de download la DIGI.NET. Probleme/întrebări/etc.

* * * - - 3 votes
  • Please log in to reply
18898 replies to this topic

#1
citro

citro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 14.05.2004
Luata de pe alt forum (www.chip.ro, multumiri lui Praetor si SKIL):
http://www.rdslink.r..._abonamente.htm
De pe 1 iunie (data aflata de la relatii clienti) vitezele vor fi in functie de abonament. Vor fi 3 viteze, pentru fiecare tip de abonament existent. 256kbps pentru 9$, 512kbps pentru 15$ si 768kbps pentru 19$.

P.S. Banuiesc ca schema va fi cea clasica - viteza maxima ziua pe metro, iar pe extern doar noaptea va depasi 128kbps.

Edited by citro, 09 May 2005 - 21:20.


#2
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Asteptam acum Astralul  :D

#3
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

FireEyes, on May 9 2005, 21:38, said:

Asteptam acum Astralul  :D

<{POST_SNAPBACK}>


Asta este deja reactie la noua oferta Astral.Super! veste buna de la rds,se pare ca nu se lasa mai prejos ca de obicei!

Edited by holmes, 09 May 2005 - 21:52.


#4
uzi_speed

uzi_speed

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 13.11.2003
Astea sunt vitezele pe metro, la ora actuala. La abon. de 29 e de 1024.
Care-i noutatea?

#5
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

uzi_speed, on May 9 2005, 22:02, said:

Astea sunt vitezele pe metro, la ora actuala. La abon. de 29 e de 1024.
Care-i noutatea?

<{POST_SNAPBACK}>


nu cred ca ai rdslink

#6
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

FireEyes, on May 9 2005, 22:22, said:

nu cred ca ai rdslink

<{POST_SNAPBACK}>


Sunt poate oferte regionale in care accesul metro poate fi marit in functie de abon alese.
Noutatea este ca aceste viteze vor fi valabile si pe extern,si ziua si noaptea...la fel cum merge acum 256kbps.Intr-adevar si mie mi s-a spus ca de luna viitoare doar vom avea banda marita cu totii,pana atunci doar in teste eventual la unii.

PS: Nu mai exista abonament mai mare de 19usd.

Edited by holmes, 09 May 2005 - 22:31.


#7
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Cu alte cuvinte, campanie de strans clienti :D

Si parca vad ca anul viitor se vinde rds-ul :P

#8
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003
Ia sa vedem: RDS da 768 kbps la 19$ - Astral da 384 kbps la 29$. Se pare ca oferta asta va ingropa Astralul acolo unde sunt in aceeasi zona (vezi Timisoara de exemplu) :).
Dar sa nu fim rautaciosi si sa asteptam sa vedem cum vor evolua evenimentele in viitorul apropiat, avand in vedere faptul ca avem deja experienta cu "super viteza" de 256 kbps doar noaptea.

Edited by ole, 09 May 2005 - 22:59.


#9
holmes

holmes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,713
  • Înscris: 21.04.2004

ole, on May 9 2005, 22:55, said:

Dar sa nu fim rautaciosi si sa asteptam sa vedem cum vor evolua evenimentele in viitorul apropiat, avand in vedere faptul ca avem deja experienta cu "super viteza" de 256 kbps doar noaptea.

<{POST_SNAPBACK}>


Cum 256kbps doar noaptea?A fost asa chiar la inceput,prima luna parca.De atunci e zi/noapte 256kbps,si nici n-am mai auzit pe nimeni sa se planga de chestia asta. In ce oras esti?Toti in orasul tau patesc asa?

#10
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
cu exceptia timisoara/oradea si alte cateva orase din vest,marea majoritate patesc la fel...

#11
outsdr

outsdr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 03.06.2004
Marfa noua oferta RDSlink ...era de asteptat ca vor mari viteza ...
In Satu Mare merge tot timpul cu 256 :)

#12
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Si-au batut joc de Astral in ultimul hal cu oferta asta. Aia s-au chinuit si inca se chinuie sa dea 384 kbps pt. 29$ si astia vin si anunta viteza dubla la aproape jumatate de pret.

#13
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

MD, on May 10 2005, 00:05, said:

Si-au batut joc de Astral in ultimul hal cu oferta asta. Aia s-au chinuit si inca se chinuie sa dea 384 kbps pt. 29$ si astia vin si anunta viteza dubla la aproape jumatate de pret.

<{POST_SNAPBACK}>


Poate e si asta o tactica :) never knows....Sa lase rds-ul sa vada cat "duce" si apoi sa vina cu o oferta :P

#14
mns

mns

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 22.08.2004
din cate am aflat eu cica cei de la rds au testat sa vada daca ii tine reteaua...si din cate mi-a spus cineva nu aveau de gand sa bage noile viteze pana nu ies toate testele ok :P dar nu cred ca trebuie sa ne facem sperante la 512/768kbps extern nici noaptea... :B cel putin eu in timisoara la ab de 15$ am 512 doar local...

oricum pe mine ma bucura saltul si la traficul inclus :D

#15
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004
Sunt penibili astia de la Astral. Si sunt obligat sa fiu clientul lor...

Nu cred ca e o tactica, la viteza pe care o are Astralul in operarea schimbarilor.

#16
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
ok daca RDS a facut teste in prealabil, cu siguranta treaba a rasuflat si au aflat cei de la Astral de asta si probabil ca asta este ceea ce pot ei sa ofere deocamdata fara sa-i deranjeze la buzunar 384 kbps. Si chiar s-au grabit sa-si faca reclama la CERF ca dupa stiau ca numai scot capul ...

Edited by MD, 10 May 2005 - 03:15.


#17
ebola23

ebola23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,219
  • Înscris: 02.01.2005
Super oferta.Sa inteleg ca nu voi mai plati 29.Tare de tot.Desi,find vorba de romanian people,ma pot astepta la orice

#18
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004

ole, on May 9 2005, 23:55, said:

Ia sa vedem: RDS da 768 kbps la 19$ - Astral da 384 kbps la 29$. Se pare ca oferta asta va ingropa Astralul acolo unde sunt in aceeasi zona (vezi Timisoara de exemplu) :).
Dar sa nu fim rautaciosi si sa asteptam sa vedem cum vor evolua evenimentele in viitorul apropiat, avand in vedere faptul ca avem deja experienta cu "super viteza" de 256 kbps doar noaptea.

<{POST_SNAPBACK}>



MD, on May 10 2005, 01:05, said:

Si-au batut joc de Astral in ultimul hal cu oferta asta. Aia s-au chinuit si inca se chinuie sa dea 384 kbps pt. 29$ si astia vin si anunta viteza dubla la aproape jumatate de pret.

<{POST_SNAPBACK}>


pai, dupa parerea voastra, asa se "ingroapa" un ISP? :)
RDS si Astral mai vand nu stiu ce viteza teoretica la 19-29 de dolari pe luna...mai aduna cateva mii de useri, nu-i vorba, ca romanii se arunca fix cu capul inainte si semneaza tot felul de contracte fara sa le citeasca...hai sa zic, vor mai scoate si ei acolo ceva zeci de mii de dolari pe luna din treaba asta :) la cat e chinul, la cat e instalarea, la cat e modemul si tot asa, o sa dureze o gramada pana-si scot banii, nu mai zic sa faca si profit :)

bataie pe preturile la internet, de care nu-i pasa nimanui. probabil ca si rds si astral scot mult mai mult de-atat din ... voip, de exemplu. dupa umila mea parere, asta-i doar praf in ochi...

a, da...daca e vreunul din voi atat de prost incat sa-si imagineze ca va avea 768Kbps "extern" (concept inventat de romani, parerea mea), il invit sa calculeze cata banda s-ar duce la 1000 de clienti noi, daca toti ar avea 768Kbps. s-ar duce vreo 5 STMuri , asa, finut? :) sa vad si eu daca le ia cineva in 29000 de para, cat s-ar scoate de pe ele, haha :) asta-i fix praf in ochi. da, 768Kbps va avea canalul pe care veti iesi impreuna cu inca 1000 de fraieri.

asa facea si stalin. lungea lantul cu 2 metri si muta strachina cu papica la 5...good job, rds :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate