Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Certificarea pentru conformitate cu originalul

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Mi s-a cerut pentru un dosar depunerea unui set suplimentar de "inscrisuri in copii certificate pentru conformitate cu originalul". Ce inseamna asta? Trebuie sa legalizez copiile la un notar public sau e suficient sa mentionez pe ele olograf "Conform cu originalul" si sa semnez? Inscrisurile sunt copii dupa CI si actele masinii.

Multam!

#2
johndoe25

johndoe25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.11.2008
E suficient mentiunea olografa"Conform cu originalul" si semnatura ta pe fiecare fila.

#3
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Multumesc pentru raspuns. Asa mi se pare si mie logic, dar mai astept cateva pareri din cauza ca azi am sunat la judecatorie si persoana care a raspuns (putea sa fie si portarul la ora 16,30 :angry2: , ca nu s-a recomandat) mi-a spus ca trebuiesc legalizate.. Pai daca imi trebuie hartii legalizate de 50-70 Ron, ce sens mai are sa contest o amenda de 3 ori pe atat.. Nu te supara, dar vreau sa fiu sigura.

#4
johndoe25

johndoe25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.11.2008
Stai linistit/a, nu am de ce sa ma supar. Daca ti s-a pus in vedere la ultimul termen de judecata (prin incheiere de sedinta) sa depui copii conforme cu originalul cu siguranta nu se referea la copii legalizate. Mie nu mi-au cerut niciodata copii legalizate de pe actele care le depun la dosar, uneori nici macar nu au cerut sa fie conforme cu originalul. Referitor la ceea ce ti s-a spus la telefon ma indoiesc ca persoana respectiva a inteles problema ta si in consecinta ti-a dat un raspuns aberant. E posibil ca pesoana respectiva sa fii inteles gresit. In fine, multa bafta la contestatie...

#5
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
scrii doar conform cu originalul pe fiecare pagina si e suficient
daca s-ar face copii legalizate de pe toate documentele din instanta ar costa un proces imens

#6
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007
Multumesc amandurora! Am trimis deja actele la Judecatorie. E bine de stiut. Daca ma luam dupa "telefonistul" de la ei mai scoteam niste bani din buzunar.

#7
Maneleist

Maneleist

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 11.07.2009
Va salut cu mult respect.  Am un Certificat de Handicap facut praf in toate marginile hartiei. Va pun o intrebare daca fac o copie in alb negru la xerox si cu olograf "Confort cu Original" si il plastifiez este luat in seama (ca pe originalul) Sau cum credeti ca e bine?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate