Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...

Aplicatii stress test RAM

Asigurare auto hibrid
 

Albena

- - - - -
  • Please log in to reply
707 replies to this topic

#19
michirec

michirec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 22.01.2009

View Postlaura_blue_sky, on 14th February 2010, 17:37, said:

Buna tuturor!
anul acesta ne-am facut rezervare la Ralitsa, un apartament, deoarece am 3 copii. Daca ma poate cineva ajuta cu sfaturi, pareri....as putea eventual sa-l schimb pe Panorama sau Kompas sau Magnolia.....avem ultra a.i.........va rog din suflet, am putine zile sa dau raspunsul final!!!!!
Care este pretul?

#20
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 20.02.2006

View Postnick58, on 2nd February 2010, 18:10, said:

Acum trei ani la Gergana nu aveai doua sezlonguri si o umbrela/camera gratis asa cum sunt acuma :naughty:

Planuiesc o saptamana la Gergana. Sa inteleg ca nu s-au schimbat multe? Am fost acum 3 ani si a fost super ok (de la masa la cazare).

Merci,
Adi

#21
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007

View Posthepea, on 21st February 2010, 12:30, said:

Planuiesc o saptamana la Gergana. Sa inteleg ca nu s-au schimbat multe? Am fost acum 3 ani si a fost super ok (de la masa la cazare).

Merci,
Adi

E parcarea mult mai aglomerata decat acum 3ani :wallbash: :wallbash: :wallbash:

#22
hepea

hepea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 796
  • Înscris: 20.02.2006
Eh, nu-i bai. Vin cu microbus-ul :) Camerele au ramas ok? Mancarea buna? :) Aglomeratie la sfarsitul lui Mai? :D

#23
loredana2101

loredana2101

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.06.2009
diferente mari inte 3*si 4*?nu suntem pretentiosi dar am vrea ca mancarea sa fie cat de cat buna si curat in camera. nu am facut inca rezervari pt iunie  sfaturi? va multumesc. cam  cat a-ti cheltuit in afara de bilet?

#24
nick58

nick58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 411
  • Înscris: 24.04.2007

View Posthepea, on 23rd February 2010, 09:07, said:

Eh, nu-i bai. Vin cu microbus-ul :) Camerele au ramas ok? Mancarea buna? :) Aglomeratie la sfarsitul lui Mai? :D
Eu am fost numai la inceputul lui august :naughty:

#25
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009

View Postloredana2101, on 25th February 2010, 19:11, said:

diferente mari inte 3*si 4*?nu suntem pretentiosi dar am vrea ca mancarea sa fie cat de cat buna si curat in camera. nu am facut inca rezervari pt iunie  sfaturi? va multumesc. cam  cat a-ti cheltuit in afara de bilet?

depinde de pachetul pe care il iei. daca ai 4* (am fost 3 ani la rand la Kaliakra si standard si superior) nu prea ai pe ce cheltui in plus.
acum depinde de ce vrei sa iei ca si suveniruri, etc, noi am dat doar pe plimbari cu  bicicleta ~8e/2ore in rest ai la hotel tot .

#26
laurentis

laurentis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 06.05.2006

View Postroth, on 27th February 2010, 23:45, said:

depinde de pachetul pe care il iei. daca ai 4* (am fost 3 ani la rand la Kaliakra si standard si superior) nu prea ai pe ce cheltui in plus.
acum depinde de ce vrei sa iei ca si suveniruri, etc, noi am dat doar pe plimbari cu  bicicleta ~8e/2ore in rest ai la hotel tot .



Poti sa imi zici si mie care e diferenta la Kaliakra intre standard si superior?  Merita banii?

Mersi

#27
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009
[quote ..care e diferenta la Kaliakra intre standard si superior?  Merita banii?[/quote

Nu sunt in masura sa zic daca merita sau nu banii depinde de ce vrei, eu put pune diferentele iar tu decizi.

la superior ai in plus:
- la baie dus de tavan, incalzire in pardoseala, 2 chiuvete si ceva mai mult spatiu, precum si un geam ce are verere spre camera.
- camera e f aerisita , pat f mare ( cred ca 1.8/2 sau 2/2) + canapea extensibila

inafara de cazare restul e la fel ca si drepturi/ce primesti

cere eventual la agentie poze cu standard si cu superior sau macar date de genul suprafata camerei in mp

daca ar fi sa merg un sejur (cel putin 7 zile) as alege superior pt un sfarsit de saptamana mi-ar fi indiferent
totul e  fff  curat si eu cred ca asta conteaza cel mai mult.

#28
isabelap

isabelap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2009

View Posttoledo73, on 9th February 2010, 22:38, said:

Anul acesta as vrea sa merg in Albena la hotelul Oasis. A fost cineva acolo? Cum este hotelul, oare merita sa merg acolo? Parcare exista la hotel?

Va multumesc.

Desi a trecut cam o luna de cand ai intrebat , iti raspund eu acum(daca te mai intereseaza si pt cei interesati):
Am fost anul trecut la hotel Oasis si nu pot sa spun decat ca e FORTE BINE- cazare, mancare, servicii, piscina, bautura, inghetata, mancare pt copii, camera cu un pat dublu si o canapea extensibila, o baie mare si curata, liniste, petreceri si tot felul de activitati pt copii(piscina pt copii) deaceea il reconand tuturor si are preturi mai mici decat celelalte hoteluri care sunt exact pe malul marii(asta e la 100 m-foarte foarte aproape-2 min de mers pe jos.)
Noi am gasit hotelul prin agentia Corporate Voyage din Iasi- si acestia sunt foarte ok.
Am gasit chiar si parcare langa hotel.
Nu pot sa nu mai spun inca o data de piscina- foarte foarte curata- si de mancare- foarte foarte multa si foarte buna!!!!

Distractie placuta si sa va bucurati de liniste.

#29
Radix7

Radix7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 19.09.2009
Si eu am descoperit Albena in 2006, am mers anual, in special la hotel Kaliakra, insa in 2009 am avut o experienta deranjanta. Bulgarii au niste rate de schimb leva/euro umilitoare  iar in Albena nu sunt bancomate; am schimbat euro, din prostie, la un localnic care mi-a dat insa o bancnota veche, iesita din circulatie!! Asa ca atentie: schimbati doar la banci sau sume mici la vanzatorii stradali, in niciun caz la persoane "binevoitoare". Eu eram in interiorul hotelului Dobrudja, nu pe strada, si am crezut ca tipul e vanzator (in hotel si pe laterale sunt o sumedenie de buticuri); si m-am "fript" de 50 euro. Evident, manageul hotelului m-a scos tot pe mine vinovat ca el are traficanti pe-acolo :) iar politia mi-a zambit, ca nu-s singurul, si mi-au aratat si alte bancnote false, in special de 100 leva si 20 leva. Am cerut sa comunic cu managementul (sa-i intreb macar de ce nu au camere de supraveghere si ce masuri au de gand sa ia) insa nu am primit nicio confirmare ca macar au receptionat vre-un mesaj.
Nu vreu sa va descurajez, caci Albena este frumoasa si am avut concedii faine acolo, insa fiti doar atenti. Eu o sa merg mai spre sud.

#30
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 09.02.2004

View PostRadix7, on 18th March 2010, 16:34, said:

Si eu am descoperit Albena in 2006, am mers anual, in special la hotel Kaliakra, insa in 2009 am avut o experienta deranjanta. Bulgarii au niste rate de schimb leva/euro umilitoare  iar in Albena nu sunt bancomate; am schimbat euro, din prostie, la un localnic care mi-a dat insa o bancnota veche, iesita din circulatie!! Asa ca atentie: schimbati doar la banci sau sume mici la vanzatorii stradali, in niciun caz la persoane "binevoitoare". Eu eram in interiorul hotelului Dobrudja, nu pe strada, si am crezut ca tipul e vanzator (in hotel si pe laterale sunt o sumedenie de buticuri); si m-am "fript" de 50 euro. Evident, manageul hotelului m-a scos tot pe mine vinovat ca el are traficanti pe-acolo :) iar politia mi-a zambit, ca nu-s singurul, si mi-au aratat si alte bancnote false, in special de 100 leva si 20 leva. Am cerut sa comunic cu managementul (sa-i intreb macar de ce nu au camere de supraveghere si ce masuri au de gand sa ia) insa nu am primit nicio confirmare ca macar au receptionat vre-un mesaj.
Nu vreu sa va descurajez, caci Albena este frumoasa si am avut concedii faine acolo, insa fiti doar atenti. Eu o sa merg mai spre sud.

In Albena sunt cel putin 2 bancomate:unul langa parcarea mare ,cumva dinspre intrare spre Dobrudjea,parca e si banca(BRD sau ceva societe general) si unul in Bazar,undeva dupa hotelul cu piscina f frumoasa,unul mare de 4*,imi scapa numele acum.Deci sa nu exageram,fac turism mai bun ca al nostru si au aflat si de existenta bancomatelor..Pt mne a fost mereu rentabil sa scot de la bancomatele lor,ca sa nu aveti comision pe operatiuni multe scoateti sume mai mari odata(100-200 de euri).

#31
shakuruls2pac85

shakuruls2pac85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 04.08.2008
a fost cineva la hotel com?cum e mancarea si restu.planuiesc o vacanta si m-ar interesa si pe mine niste pareri

#32
camy02

camy02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 14.07.2009
La hotelurile Orhideya,Magnolia sau la una din Lagune a fost cineva?Vrem sa mergem anul acesta in Albena si orice informatie ne este de un real folos.Ne intereseaza in special hotelurile unde primesc familii cu 2 copii,din cautarile mele acestea ar accepta.Cum sunt parcarile in Albena,hotelurile au locuri de parcare suficiente?Este prima data cand vom merge in Bulgaria,avem copii de 5 si 11 ani si orice detaliu este binevenit.

#33
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009

Quote

Cum sunt parcarile in Albena
iti pot spune despre parcare. Albena e un tot , nu exista parcare speciala pt hotelul X, de obicei in preajma hotelului gasesti parcare nu chiar la scara dar pe aproape. Depinde si de gradul de ocupare si de cati vin cu auto dar loc este pt toti in mod sigur.

#34
Radix7

Radix7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 19.09.2009

View Postmarcopolo80, on 18th March 2010, 22:21, said:

In Albena sunt cel putin 2 bancomate:unul langa parcarea mare ,cumva dinspre intrare spre Dobrudjea,parca e si banca(BRD sau ceva societe general) si unul in Bazar,undeva dupa hotelul cu piscina f frumoasa,unul mare de 4*,imi scapa numele acum.Deci sa nu exageram,fac turism mai bun ca al nostru si au aflat si de existenta bancomatelor..Pt mne a fost mereu rentabil sa scot de la bancomatele lor,ca sa nu aveti comision pe operatiuni multe scoateti sume mai mari odata(100-200 de euri).

Marco,

se vede dupa nume ca faci turism mai de demult. Fii te rog mai precis cand localizezi aceste bancomate, no ofense. Nu pentru mine, poate mai citesc altii. :peacefingers:

Edited by Radix7, 26 March 2010 - 21:07.


#35
nicu014

nicu014

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 23.09.2009
Salut tuturor. Intentionez sa cumpar un voucher la Laguna Beach in august prin [Agentie Turism]. Stie cineva despre agentie si despre hotel. Hotelul e de 4* dar cel mai bine il poate descrie cine a fost acolo. Multumesc anticipat. (e prima data cand merg in Bulgaria)

Pentru intrebari referitoare la agentia de turism, posteaza Aici

Edited by ferrellroo, 27 March 2010 - 15:58.


#36
Radix7

Radix7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 19.09.2009

View Postnicu014, on 27th March 2010, 11:52, said:

Salut tuturor. Intentionez sa cumpar un voucher la Laguna Beach in august prin [Agentie Turism]. Stie cineva despre agentie si despre hotel. Hotelul e de 4* dar cel mai bine il poate descrie cine a fost acolo. Multumesc anticipat. (e prima data cand merg in Bulgaria)

Despre agentie nu dar despre hotel iti pot spune cateva lucruri:

parti mai bune: piscina este suficient de mare, noi am fost in iunie 2009 si era apa f buna.
este f aproape de nisip si de mare, acesta este un avantaj! vei observa ca se joaca mult volei,
mesele sunt decente, fara  fitze ca la Kaliakra.
spatiu relativ suficient, lume cam de peste tot, hotelul este aprox in centrul statiunii si poti ajunge imediat unde vrei

Parti mai putin bune:  camerele nu sunt nou renovate, nici mari dar curatele
la bar pentru all incl sunt 3-4 bauturi free, cam regular, daca vrei ceva mai decent trebuie sa scoti leva, barmanii sunt sociabili
program de seara: zero, program de zi: aproape zero, kids club: da, sporadic.
Au muzica la piscina dar dupa cateva zile de replay iti vine sa le donezi CD-uri de la tine.

Pentru o familie cu copii este bine.

Edited by ferrellroo, 27 March 2010 - 15:59.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate