Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cel mai bun serial...

- - - - -
  • Please log in to reply
601 replies to this topic

#37
Flawless69

Flawless69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 12.06.2009
Nu exista cel mai bun serial. In primul rand ar trebui impartite pe categorii si in al2 rand gusturile difera de la om la om. Mie cel mai mult imi place One Tree Hill.

#38
alone_in_shadow

alone_in_shadow

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.04.2008
Merlin, Stargate Sg1, Stargate Atlantis.

#39
ramsesrr

ramsesrr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 26.09.2007
Scrubs,CSI(originalul),Criminal Minds

#40
freebog

freebog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.03.2008
Lost e cel mai reusit din toate punctele de vedere.Parerea mea .

#41
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 01.02.2008
Two and a Half Men
Lost
Prison Break (in primul rand sezonul 1 si 2)
Supernatural

#42
md33a

md33a

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 02.07.2007
Dintre serialele vazute de mine: Two and a half men [cel mai reusit serial de comedie], urmat de How I met your mother

#43
EoliThic007

EoliThic007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 22.09.2009
Prison Break :peacefingers:

#44
ruben_timisoara

ruben_timisoara

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 23.09.2006
Seinfeld  :first:

#45
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007
Lost/Dexter/House

#46
Giuly

Giuly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 21.10.2007
pana acum-House M.D.

#47
vadergrd

vadergrd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 21.08.2006
House MD si aici. poate alaturi de el DEXTER , mai e deosebit si CSI:Las Vegas .am inteles ca si Heroes a fost deosebit .La House MD si la Csi ma uit ( la csi-uri la toate) ,insa dexter si Heroes o sa aman pentru viitor :). Febletea mea e insa Supernatural pentru ca l-am urmarit de la inceput iar pe locul 2 ar veni Stargate - SG1.Si sa nu uitam de Criminal Minds :D!

Edited by vadergrd, 21 October 2009 - 22:29.


#48
Cus

Cus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 18.09.2006
Vad ca nimeni nu zice nimic de unul din cele mai misto  seriale, "Entourage"  din care tocmai s-a terminat sezonul 5.Incercati si nu veti regreta deloc :first:

#49
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007
Nowhere Man  = Omul De Nicaieri era pe AXN , vechi da bun si lasat neterminat

#50
ionescunic

ionescunic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 28.03.2008
In primul rand sa va spun ca eu devorez seriale pe paine insa trebuie sa ma atraga altfel il las pentru altii.
Pana sa descopar internetul am vazut toate serialele americane fara exceptii de pe protv si inainte de pe tele7abc sau ce program mai era.
Dupa 2007 am inceput si eu sa urmaresc seriale noi si civilizate si am vazut urmatoarele in intregime la zi : 24,prison break,desperate housewifes,two and a half men,X-files tot ,Stargate sg1 ,Startrek Tng,Lost , Rome,Alias,Criminal Minds , Taken ,My name is Earl , Treshold,The 4400,Monk ,HouseMD , Anatomia putin 2 serii ,Supernatural 1 serie jumate ,Ghost Whisperer o serie ,Jericho ,Heroes , Lost Room ,Surface ,Daybreak ,Dexter ,Worst day , Little Britain = Usa si am inceput nou Flashforward aseara si am vazut 6 episoade la rand n-am putut sa il las , pare promitator.
Concluzia mea este ca cel mai bun serial este 24 absolut fara rival iar dupa el Prison break , aceste doua seriale sunt baza serialelor de actiune facute vre-o data in usa.
Pe locul trei LOst , un serial f bun poate fi incadrat si la sf si la actiune sau drama.
Comedie: cel mai bun mi se pare ,,doi barbati jumate'' (acest serial poate fi considerat ofensator de catre femei) iar din serialele fara urmare House md este the best ,
Policier cel mai bun mi se pare Monk mai ales ca e mai mult comedie dar cu politisti deci ce poate fi mai haios.
Am incercat sa vad cum am cunoscut-o pe mama voastra slaab , si Big bang theory sforaie rauuuuu.
Deci incercarea cea mare pentru mine este urmatoarea pun primul episod dintr-un serial pe la 23,00 daca e interesant il vad si inca unul si inca unul si tot asa si maine ma gandesc numai la actiunea lui , dar daca am adormit la primul e nasol inseamna ca nu mi-a atras atentia deloc si trebuie sa ma convinga muuulta lume sa il reiau.
In mod normal episodul pilot trebuia sa contina actiune sau acte de terorism , ori sex explicit pentru a atrage privitorii cel mult in primele doua minute ale sale pentru ca altfel americanii il abandoneaza si daca nu ai privitori te taie abc-ul si ramaii cu actiunea in suspans.
Cred ca am uitat de un serial foarte bun pe care il urmaresc cu interes desi episodul pilot a fost destul de booooring : Weeds.
In general un serial nou trebuie sa vina cu o idee noua pentru a fi urmarit sau cu o perspectiva deosebita gen Monk.
Dexter e un serial original si deosebit dar de vara , ce inseamna de vara ; 13 episoade pe an si incepe in iunie si termina in sept.
House md foarte deosebit e altceva fata de tonele de seriale cu sute de doctori fata de care am niste sentimente , adica le-as face si eu ce ne fac ei noua , in alta ordine dr House e diabolic insa salveaza pacientul din situatii extreme.
Rome a fost deosebit iar Tudors comparativ mi se pare slab.
The 4400 mi s-a parut un serial desi sf captivant desi usurel de vara , primele trei serii au fost chiar bune , telefonul meu suna ca si melodia de start a serialului 4400 cand ma suna oricine iar cand ma suna nevasta suna ca si Prison Break varianta dance
Restul sunt de duzina  , csi urile .... mai apar multe ?
Parerile sunt personale si nu tb sa va luati dupa mine absolut deloc ,eu nu descriu aici din ce am auzit ci numai din ce am vazut si simtit.
Bun si acum daca ati citit ce am scris convingeti-ma sa ma apuc de un nou serial ca nu am ce sa vad........si fara abureli gen entourage ca nu am ajuns asa de disperat housemen
Ps : am uitat de ceva care mi se pare tare : Californication ......

Edited by ionescunic, 21 November 2009 - 09:53.


#51
lor3nzzo

lor3nzzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 31.07.2009
uita'te la supernatural ca ai scris ca ai vazut numai o serie si jumatate. personal mi'a placut foarte multe desi la inceput mi se parea plictisitor dar povestea devine tot mai buna cu trecerea sezoanelor :D

#52
A_shot_of_JB

A_shot_of_JB

    Easy isn't always simple

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,898
  • Înscris: 25.04.2008

View PostWhiskey, on 10th August 2009, 16:38, said:

Care este dupa parerea voastra cel mai bun serial, indiferent de gen?

Eu zic, ca este primul sezon Prison Break, dupa aceea devine plictisitor.

Dar cel mai bun serial intreg cred ca este The Sopranos.

lost :D

#53
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
N-am vazut pe nimeni sa zica nimic din seria Star Trek : TNG, the original series, Deep Space Nine, si my fav, Voyager :D

#54
tc2007

tc2007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,198
  • Înscris: 12.03.2008
Pentru mine,Lost,Dexter si Battlestar Galactica (nu neaparat in ordinea asta) au fost cele mai bune seriale pe care le-am urmarit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate