Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

ajutor pt.stabilire diagnostic

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
simiongrecia

simiongrecia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.08.2009
Attached File  DSC03568.JPG   551.42K   40 downloadsBuna, ma poate ajuta cineva sa se uite pe analizele mele la singe si sa mi spuna ce se intimpla ?analizele le am facut in Grecia unde locuiesc si am avut un accident de munca .Am cazut de la 8m inaltime .Mi-am fracturat femurul si o mina .Am o luna de la operatie .medicul chirurg ce m-a operat mi-a cerut sa-i trimit analize la singe in fiecare saptamina .Pe 15 august merg la control .dar analizele m-a ingrijoreaza f mult mai ales alea cu -. va multumesc!!

Attached Files


Edited by simiongrecia, 09 August 2009 - 03:12.


#2
sebibalaj

sebibalaj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 15.10.2008
Nu ai mari motive de ingrijorare.Ai o usoara anemie,necesita niste investigatii suplimentare eventual.In rest esti OK>

#3
simiongrecia

simiongrecia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 09.08.2009

View Postsebibalaj, on 9th August 2009, 09:33, said:

Nu ai mari motive de ingrijorare.Ai o usoara anemie,necesita niste investigatii suplimentare eventual.In rest esti OK>
Iti multumesc ff mult .ANALIZELE indica ceva in legatura cu starea subfebrila ce o am de la accident incoace??zilnic am febra de la 37,0-37,6 .aseara am facut 38,4 .febra scade singura fara antipiretika. cit am fost in spital, nu mi-au gasit cauza febrei,cu tot felul de analize !piciorul merge bine!dar ma ingrijoreaza febra !ce sa fac?

#4
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

View Postsimiongrecia, on 9th August 2009, 14:56, said:

ANALIZELE indica ceva in legatura cu starea subfebrila ce o am de la accident incoace??
Nu. Ai putea să faci probele inflamatorii: VSH, proteina C reactivă, fibrinogen, ca să vezi dacă este vreo infecție sau inflamație pe undeva.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate