Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Am 500 euro,in ce credeti ca s-ar merita sa investesc banii?

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
unuoro

unuoro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.06.2009
Am 500 euro,in ce credeti ca s-ar merita sa investesc banii astea?

#2
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
N-ai cum sa-i investesti intr-o afacere, asa ca investeste-i pe ebay.co.uk ce vezi tu ca ei mai ietin acolo si mai scump la noi. Ia multe obiecte cu valoare mica si eventual free shipping.

#3
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009

 unuoro, on 9th August 2009, 01:28, said:

Am 500 euro,in ce credeti ca s-ar merita sa investesc banii astea?

Depinde in ce vrei tu , ii poti investi in casa pentru reparatii , zugravit , pus termopane daca n-ai etc sau sa-i
strangi insa putini fac asta. Cu 500 euro iti poti lua zic eu strictu necesar in casa de la obiecte marunte pana la multimedia

#4
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Baga-i la pariuri on line pe bilete simple: 1 singur meci... o suma, bine-inteles mica fata de totalul pe care il aloci pariurilor. Bine-inteles ca in orice domeniu trebuie sa te pricepi cat de cat, insa dupa ce pierzi vre-o 100E zic ca incepi sa vezi intelegi fenomenul si POATE iesi pe profit. 500 de Euro nu se investesc ci se cheltuie sau se economisesc la banca. ;) Cu sume foarte mici nu se pot face averi pentru ca altfel nu ar mai exista saraci. :D

Edited by filipxxx, 09 August 2009 - 04:25.


#5
unuoro

unuoro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 30.06.2009
De ce ziceti ca nu se poate face mai nimic
Dati click aici sa vedeti cum a inceput baiatu asta

#6
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Sunt milioane de site-uri care au inceput cu mai mult de 500E insa n-au iesit bani. Daca omul se pricepea la webdesign nu mai astepta sfatul nostru ca sa inmulteasca 500E. Asa pot sa dau exemplul unui prieten care a inceput sa joace poker pe net cu 100E si acum are cam 2000E pe luna asigurati in conditiile in care se duce si la serviciu zi de zi.

#7
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009

 unuoro, on 9th August 2009, 02:28, said:

Am 500 euro,in ce credeti ca s-ar merita sa investesc banii astea?
Cu 500 de euro în România se plateste impozitul forfetar daca ai S.C.

#8
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Na, ca sa vezi super afacere... si nu iti trebuie decat vreo 100-200 de euro cred.
Cumperi becuri economice pentru tine in casa, peste tot, si pentru toata familia ta, frati, bunici, socri, parinti...

Se va face o economie (profit) detectabila, mica dar continua si fara munca ! :)

Iar cu restul de 300-400 nu prea ai mare lucru ce face, ori ii tii pentru vremuri grele, sau eventual forex daca ai sange mai rece, insa trebuie sa inveti ceva la capitolul asta, in nici un caz nu te avanta aiurea ca pierzi cei 3-4 sute imediat.

Bafta

Edited by tavktm, 09 August 2009 - 12:01.


#9
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

 tavktm, on 9th August 2009, 12:59, said:

Iar cu restul de 300-400 nu prea ai mare lucru ce face, ori ii tii pentru vremuri grele, sau eventual forex daca ai sange mai rece, insa trebuie sa inveti ceva la capitolul asta, in nici un caz nu te avanta aiurea ca pierzi cei 3-4 sute imediat.

Bafta

Intrarea pe Forex e de 1000 USD minimum...

#10
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006

 Cipsu, on 12th August 2009, 13:58, said:

Intrarea pe Forex e de 1000 USD minimum...

Se poate intra si cu 10 $, insa deja devine ilogic sa platesti taxe bancare aprox 30$ pentru a face trade cu 10$
Ce zici tu sunt sume minime de depunere la unii brokeri, nu la toti.

Dar asta este alt subiect, de alt topic  :)

Edited by tavktm, 12 August 2009 - 18:11.


#11
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

 tavktm, on 12th August 2009, 19:11, said:

Se poate intra si cu 10 $, insa deja devine ilogic sa platesti taxe bancare aprox 30$ pentru a face trade cu 10$
Ce zici tu sunt sume minime de depunere la unii brokeri, nu la toti.

Dar asta este alt subiect, de alt topic  :)
Ai dreptate.

#12
cancelled

cancelled

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 11.08.2009
Cel mai bine ar fi sa tii bine in casa de banii aceea. Nu de alta, dar la banca pt. o suma atat de mica nu se renteaza, pentru ca iesi pe profit aproape de 0. Plus ca in casa ai putea face cateva investitii(lustra,canapea,LCD etc.). Nu contest posibilitatea de a-ti deschide propriul website, numai ca in aceasta perioada nu se renteaza. Mai bine iti faci un blog si pui acolo niste reclame.(AdSense, reclame in regie proprie, articole publicitare)

Edited by cancelled, 13 August 2009 - 20:58.


#13
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Eu cu jumatate din suma asta m-am apucat in mai sa cresc prepelite la socrii mei la tara! in doua luni mi-am amortizat mica investitie si am inceput sa incubez iar pt ca nu fac fata cererilor! Nu fac asta pt castig, o fac din pasiune . Traiesc din alte activitati dar incep sa cred ca se poate castiga mult mai bine de pe urma afacerilor din agricultura, care vor sa fie mentinute subiecte tabu, inclusiv pe acest forum!

#14
valyds

valyds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.07.2009

 unuoro, on 9th August 2009, 01:28, said:

Am 500 euro,in ce credeti ca s-ar merita sa investesc banii astea?
buna seara scuze ca intervin dar ti-as putea da o idee geniala cum sa devii milionar cu banii astia si sigur e asa dar...totul depinde de tine si de indemanarea ta deci sa fiu mai explicit cu 100 euro  te duci si iei ceva de baut meseriasilor ce se ocupa de interioare asa stai pe langa ei si inveta cate ceva dupa vreo cateva zile schimbi echipa si uite asa prinzi cate ceva de la fiecare,depinde de cat esti de indemanatic,dupa experienta de la vreo 3-4 echipe tu devii expert si incepi pe contul tau,cu 300 euro iti cumperi o scara si ceva ustensile,gletiere,spaclu pensule rulou...etc etc si da-i bataie incepi pe la rude apoi cunoscuti,,preturi mici la inceput apoi publicitatea vine si comenzi garla asa te extinzi si-ti faci o echipa dar nu mai mare de 2-3 oameni,si acum bomba care iti garanteaza succesul,INCEARCA SA RAMAI MEREU ONEST CU VIITORII CLIENTI SI PUNCTUAL,deoarece este o criza extraordinar de mare in domeniul asta in Romania,iar preturile te fac milionar rapid daca esti serios si nu devii dupa cateva luni ,ca si echipele de la care ai invatat cate ceva,pricepi ce zic?cunosc persoane cu studii in alte domenii care au reusit,fi harnic si mai destept cu 5 min ca altii.....

#15
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007

 valyds, on 17th November 2009, 21:56, said:

buna seara scuze ca intervin dar ti-as putea da o idee geniala cum sa devii milionar cu banii astia si sigur e asa dar...totul depinde de tine si de indemanarea ta deci sa fiu mai explicit cu 100 euro  te duci si iei ceva de baut meseriasilor ce se ocupa de interioare asa stai pe langa ei si inveta cate ceva dupa vreo cateva zile schimbi echipa si uite asa prinzi cate ceva de la fiecare,depinde de cat esti de indemanatic,dupa experienta de la vreo 3-4 echipe tu devii expert si incepi pe contul tau,cu 300 euro iti cumperi o scara si ceva ustensile,gletiere,spaclu pensule rulou...etc etc si da-i bataie incepi pe la rude apoi cunoscuti,,preturi mici la inceput apoi publicitatea vine si comenzi garla asa te extinzi si-ti faci o echipa dar nu mai mare de 2-3 oameni,si acum bomba care iti garanteaza succesul,INCEARCA SA RAMAI MEREU ONEST CU VIITORII CLIENTI SI PUNCTUAL,deoarece este o criza extraordinar de mare in domeniul asta in Romania,iar preturile te fac milionar rapid daca esti serios si nu devii dupa cateva luni ,ca si echipele de la care ai invatat cate ceva,pricepi ce zic?cunosc persoane cu studii in alte domenii care au reusit,fi harnic si mai destept cu 5 min ca altii.....
Buna idee dar nu e momentul pentru asta, in cel mai potrivit caz castiga cat sa nu moara de foame! Apoi, in timp, depinde si de dibacie cine stie! Daca nu-l omoara rutina.

#16
bfn

bfn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 24.04.2008
Eu nu inteleg, cum adica "am 500 euro, unde sa ii investesc". Fie orice suma, ii investesti in ceva la care te pricepi, sau unde ai pile sau alte avantaje. E ca si cum ai vrea sa joci ceva pe pariu si ai zice "hmm... ce sa joc, tenisul mi se pare usor cred ca ma bag acolo". Te bagi unde te pricepi.

#17
tonny77

tonny77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,005
  • Înscris: 18.07.2006
si eu am niste bani...si ma gandeam sa imi fac un site legal de muzica romaneasca si internationala ...cu plati prin sms, si servicii de "securitate" cum sunt pe alte siteuri...dar la cum este pirateria in Romania.....

#18
valyds

valyds

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 20.07.2009

 tonny77, on 19th November 2009, 01:06, said:

si eu am niste bani...si ma gandeam sa imi fac un site legal de muzica romaneasca si internationala ...cu plati prin sms, si servicii de "securitate" cum sunt pe alte siteuri...dar la cum este pirateria in Romania.....
pai daca sti cum e pirateria acolo,iti mai pui problema?iar dreptul de autor e f scump ,deci cum o sa-ti scoti banii?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate