Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Revelion 2010...

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
O rugaminte : cine poate recomanda o zona in care a mai fost ( tara, regiune, hotel ) de revelion si i-a placut atat de mult incat s-ar duce in fiecare an...singura conditie ar fi sa fie linistita ( nu marile capitale europene, etc ) , sa fie aproape de ceva obiective turistice in caz ca te plictisesti, etc...buget de familie cam 1500-2000 euro ! Multumesc pentru eventualele detalii incluse ( traseu ori zbor avion, nume agentii, diferite tips-uri ale locului, etc ).

#2
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View Postbully, on 3rd August 2009, 18:45, said:

O rugaminte : cine poate recomanda o zona in care a mai fost ( tara, regiune, hotel ) de revelion si i-a placut atat de mult incat s-ar duce in fiecare an...singura conditie ar fi sa fie linistita ( nu marile capitale europene, etc ) , sa fie aproape de ceva obiective turistice in caz ca te plictisesti, etc...buget de familie cam 1500-2000 euro ! Multumesc pentru eventualele detalii incluse ( traseu ori zbor avion, nume agentii, diferite tips-uri ale locului, etc ).
Goa - India. Avion Bucuresti - Istanbul cu Tarom (circa 150 euro), apoi Istanbul - Sharjah - Goa (circa 300 euro), deci 900 euro de familie (presupun de 2 sau mai multi ?). Pe urma cu 500 - 1000 euro, poti sa stai la hotel fain (daca rezervi din timp), plaja, trance party, Anjuna market, etc, etc...

#3
mihaiela_jian

mihaiela_jian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 04.02.2009
SI EU CAUT ASA CEVA DACA GASESTI TU TE ROG SA SCRI PE FORUM SI POATE MERGEM MAI MULTI

#4
loj

loj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.07.2009

View Postbully, on 3rd August 2009, 18:45, said:

O rugaminte : cine poate recomanda o zona in care a mai fost ( tara, regiune, hotel ) de revelion si i-a placut atat de mult incat s-ar duce in fiecare an...singura conditie ar fi sa fie linistita ( nu marile capitale europene, etc ) , sa fie aproape de ceva obiective turistice in caz ca te plictisesti, etc...buget de familie cam 1500-2000 euro ! Multumesc pentru eventualele detalii incluse ( traseu ori zbor avion, nume agentii, diferite tips-uri ale locului, etc ).

Am fost la Moscova (capitala europeana, dar cu totul altceva fata de Europa de Vest sau Est) cu familionul (tata,mama, frate) si a fost excelent. Excursie f bine organizata prin Paralela 45, cazare excelenta, multi au fost dezamagiti de Revelionul organizat de catre agentia rusa la restaurant, noi am fost insa in Piata Rosie si ne-a placut. Pret cam 1,100 E/persoana fara excursii optionale

Mie mi s-a parut exotic, dar pentru anul asta nu m-am decis "ce sa fie, ce sa fie"... India suna foarte bine, dar plec la sfarsitul lui septembrie pentru o saptamana la Delhi.. sunt convinsa ca Goa e de vis. E in plan

#5
ancapo12

ancapo12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 06.08.2009
Salutare, care sunt zonele cele mai rentabile ca pret in care se poate face plaja de Revelion?

#6
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postancapo12, on 18th August 2009, 21:21, said:

Salutare, care sunt zonele cele mai rentabile ca pret in care se poate face plaja de Revelion?
acapulco

#7
bully

bully

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 339
  • Înscris: 15.11.2003
fainele variantele cu india si moscova insa ca sa folosesc cateva filtre la dorinta mea , mi-ar conveni sa nu stau mult in avion...mai degraba o calatorie de 2-4 ore ar fi suficient , zic eu...multumesc pentru inspiratii si mai asteptam si altele...

#8
loj

loj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 14.07.2009

View Postbully, on 19th August 2009, 19:19, said:

fainele variantele cu india si moscova insa ca sa folosesc cateva filtre la dorinta mea , mi-ar conveni sa nu stau mult in avion...mai degraba o calatorie de 2-4 ore ar fi suficient , zic eu...multumesc pentru inspiratii si mai asteptam si altele...

Zborul pana la Moscova dureaza doar 2.30-3 ore :)

#9
stefbv

stefbv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 19.06.2007
si eu caut o astfel de destinatie si ma gandeam la Nisa si de acolo Monaco. A fost cineva de revelion sau in ianuarie ?

#10
db77

db77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 29.06.2009
..cautam o destinatie pentru Revelion in Europa; unde ar fi mai cald ( mor de frig iarna) :Grecia, Cipru , Coasta de Azur , etc?

#11
Iuliux

Iuliux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 13.03.2005
In 2010 Istambul va fi capitala europeana a culturii. Oare organizeaza ceva special de revelion?

#12
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View PostIuliux, on 8th September 2009, 20:26, said:

In 2010 Istambul va fi capitala europeana a culturii. Oare organizeaza ceva special de revelion?


Daaa!!!o sa avem parte de niste preturi umflate asa cum s-a intimplat la sibiu!ce,turcaletii sa fie mai fraieri?

#13
Iuliux

Iuliux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 13.03.2005

View Postmahmud, on 8th September 2009, 20:42, said:

Daaa!!!o sa avem parte de niste preturi umflate asa cum s-a intimplat la sibiu!ce,turcaletii sa fie mai fraieri?
Sa nu exageram, Sibiu arata foarte bine si in 2007 a avut multe evenimente culturale.

#14
mahmud

mahmud

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 27.01.2008

View PostIuliux, on 8th September 2009, 20:46, said:

Sa nu exageram, Sibiu arata foarte bine si in 2007 a avut multe evenimente culturale.

m-am referit strict la preturi!

#15
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Tunisia. am vazut niste oferte foarte ieftine..dar trebuie sa le mai studiez putin

#16
simona69

simona69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 03.02.2007

View Postlex404, on 7th October 2009, 07:28, said:

Tunisia. am vazut niste oferte foarte ieftine..dar trebuie sa le mai studiez putin

unde??????????please B)

#17
sentido

sentido

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.07.2009

View Postsimona69, on 7th October 2009, 08:37, said:

unde??????????please B)

Noi vrem sa mergem in Canare.



#18
daniel68

daniel68

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 28.11.2007
plecam pe 27 dec. la marmaris.daca e cineva interesat,mai avem 2 locuri in masina,revelionul costa 220euro 6 nopti cazare la 4 stele cu demipensiune si masa festiva inclusa de familie[camera] am fost si anul trecut de revelion la kusadasi si ne-a placut,de aceea am ales din nou turcia.va stau la dispozitie cu detalii

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate