Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Turcia sau Grecia? Habar n-am...

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Felee

Felee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.12.2007
As merge vara asta undeva pentru o saptamana de leneveala, soare si baie in mare...dar sunt atatea statiuni..habar nu am ce sa aleg si de ce
Pe langa asta as merge cu avionul direct din Timisoara....din motivul amintit mai sus..leneveala...
si ca sa fie pofta pe deplin implinita...nici sa nu stric o carutza de bani :D..nu prea stiu cat inseamna carutza de bani pt. ca pur si simplu nu reusesc sa ma orientez..

aveti careva vreo recomandare?
merci anticipat

#2
Kenvelo

Kenvelo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 08.12.2005
Depinde si ce vrei sa faci in vacanta,unii oameni se duc sa leneveasca altii sa viziteze....Daca vrei lenevit recomand Turcia tatici la all inclusive,iar Grecia pt vizitat si relaxat..e o tara superba..depinde doar de tn ce iti doresti de la vacanta

#3
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

View PostFelee, on 19th June 2009, 23:26, said:

As merge vara asta undeva pentru o saptamana de leneveala, soare si baie in mare...dar sunt atatea statiuni..habar nu am ce sa aleg si de ce
Pe langa asta as merge cu avionul direct din Timisoara....din motivul amintit mai sus..leneveala...
si ca sa fie pofta pe deplin implinita...nici sa nu stric o carutza de bani :D..nu prea stiu cat inseamna carutza de bani pt. ca pur si simplu nu reusesc sa ma orientez..

aveti careva vreo recomandare?
merci anticipat
Apai cel mai ieftin si mai lenevitor e pe Bega... te costa doar troleul, nu calatoresti mult, cald va fi, apa asijderea.

#4
virgil67

virgil67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 431
  • Înscris: 28.01.2006

View PostImperator, on 20th June 2009, 02:50, said:

Apai cel mai ieftin si mai lenevitor e pe Bega... te costa doar troleul, nu calatoresti mult, cald va fi, apa asijderea.


hai macar la vama veche, sa vada si marea, ca oricum leneneveala e la ea acasa si p-acolo :lol:

#5
vip72

vip72

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 409
  • Înscris: 08.06.2007

View PostFelee, on 19th June 2009, 23:26, said:

As merge vara asta undeva pentru o saptamana de leneveala, soare si baie in mare...dar sunt atatea statiuni..habar nu am ce sa aleg si de ce
Pe langa asta as merge cu avionul direct din Timisoara....din motivul amintit mai sus..leneveala...
si ca sa fie pofta pe deplin implinita...nici sa nu stric o carutza de bani :D..nu prea stiu cat inseamna carutza de bani pt. ca pur si simplu nu reusesc sa ma orientez..

aveti careva vreo recomandare?
merci anticipat


...pai e cam greu ce spui tu..."leneveala" si "caruta de bani" :P ...intai tre sa le "definesti"...si-n turcia si-n grecia cam tot la banii aia ajungi, leneveala poti face oriunde, in ceea ce priveste caruta de bani ia in calcul avionul cam 250 de euroi de persoana si ce tip de cazare alegi(stele, masa ...etc)...

#6
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,951
  • Înscris: 05.01.2008
dragii mei de ce va puneti intrebara asta?
mai bine faceti ca mine,plec in iulie in grecia si de acolo direct in turcia

#7
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View PostFelee, on 19th June 2009, 23:26, said:

As merge vara asta undeva pentru o saptamana de leneveala, soare si baie in mare...

aveti careva vreo recomandare?
dintre cele doua tari e greu de ales. de vizitat ai si intr-una si in cealalta.
In Grecia - Parthenonul, +zeci de alte temple in Atena, Delphi, Meteorele, templul lui Poseidon, etc.  in Turcia, tot situri antice: Ephesus, Troia, apoi Pamukkale-ul cu apele sale termale... ehehei, ce amintiri frumoase  :D :P  

dar mie personal mi s-a parut mai ok in Grecia dpdv al civilizatiei, al curateniei din vila (eu am stat la o vila de 2 stele). In Turcia e destula tiganie si mangleala ca si la noi.

#8
sashaa21

sashaa21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 16.06.2009

View PostFelee, on 19th June 2009, 23:26, said:

As merge vara asta undeva pentru o saptamana de leneveala, soare si baie in mare...dar sunt atatea statiuni..habar nu am ce sa aleg si de ce
Pe langa asta as merge cu avionul direct din Timisoara....din motivul amintit mai sus..leneveala...
si ca sa fie pofta pe deplin implinita...nici sa nu stric o carutza de bani :D..nu prea stiu cat inseamna carutza de bani pt. ca pur si simplu nu reusesc sa ma orientez..

aveti careva vreo recomandare?
merci anticipat


hai sa ne gandim bine, bine...
esti din timisoara, bugetul iti este limitat oarecum, vrei soare, plaja, mare, mare leneveala.
eu, daca as fi in locul tau, as alege  venetia si/sau  imprejurimile venetiei. cu masina, evident, iar daca, din comoditate sau varii motive nu vrei asta, atunci cauta un low cost, ca sunt atatea!
iubesc grecia si am inceput sa am remuscari, deja sunt 4 ani de cand am fost ultima data acolo, mi-e dor de pofta lor de viata,  de sirtaki, de minunatele croaziere cu si mai minunatii lor marinari, de cele mai bune fructe de mare pe care le-am mancat vreodata, de berea zeus, de nepasarea si de impetuozitatea lor, de acel "dolce far niente", de apa limpede si nisipul fin al insulelor, de aglomeratia din orase si de pacea dintr-un satuc uitat de lume, unde nu auzi decat zgomotul valurilor si magarusii...
in ceea ce priveste turcia, nu ma pronunt; am fost doar o singura data in cel mai de cosmar concediu al meu, asa ca...
oricum, oriunde si orice vei alege, concediu placut si leneveala maxima!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate