Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Problema Medicala

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
shodantyger

shodantyger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.04.2008
Salll ma numesc Andru am 16 ani,ectomorf,55kg,1,70 si ma duc la sala de 2 luni si am o problema.
Ma dor umerii ingrozitor(o durere la oasele umarului, muschi deltoizi si o inflamatie la omoplatul drept) in special dreptul,stangul putin(pe dreptul am cazut mai demult si nu lam putut misca 3 saptamani),nush care o fi problema dar nu mai suport.Plus de asta cand ridic mana drepta trosneste ,iar cand o las in jos mai trosneste odata.Iar cea stanga cand o rasucesc putin se aude de vreo 3 ori trosc!!!.
In afara de asta mai trosneste piciorul drept,glezna stanga si incheietura maini drepte.
Din ce cauza am dureri de umeri si imi trosnesc toate !!!!???!!!!??????!!!!???
Daca a mai avut cnva problema asta sau stie ce pot face va rog nu ezitati sa imi raspundeti la mesajjj!!!!!
-_- -_- -_- -_- -_- -_-

#2
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Incalzire ca in generala faci?

#3
shodantyger

shodantyger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.04.2008

View Postkeeekeeess, on 16th June 2009, 23:03, said:

Incalzire ca in generala faci?

Da fac incalzire vreo 10-15 min...mai ales la umeri.....
Daca as lua cartilagiu de rechin sau altcva?????

#4
shodantyger

shodantyger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.04.2008
nu stie nimeni ce am ????????????ziceti mha ceva!!!

#5
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 16.10.2003
mergi si tu la un medic si fa-ti o radiografie.

am si eu o problema la un umar si trebuie sa ma incalzesc foarte bine ca sa nu ma doara.
problema a aparut acum 4 ani cand am scapat bara la impins, pe spate, ratand suportul...dureros, inclusiv sunetul de tesut rupt ce s-a auzit.

#6
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,722
  • Înscris: 29.01.2008
Ciudat eu ca si eu am ceva tot la umarul drept. De exemplu, cand fac exercitii pentru deltoizii anteriori, nu pot ridica gantera din mana dreapta pana deasupra capului, ca ... imi trosneste umarul. Si nu pot sa zic ca nu is incalzit, ca ala e al treilea exercitiu pentru umar din ziua de antrenament.

#7
shodantyger

shodantyger

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 18.04.2008

View PostGlobalMods, on 10th July 2009, 18:02, said:

Ciudat eu ca si eu am ceva tot la umarul drept. De exemplu, cand fac exercitii pentru deltoizii anteriori, nu pot ridica gantera din mana dreapta pana deasupra capului, ca ... imi trosneste umarul. Si nu pot sa zic ca nu is incalzit, ca ala e al treilea exercitiu pentru umar din ziua de antrenament.
Adica cand ridici mana in sus nu???asa e si la mn!!!dar deja mam obisnuit cu ideea de a tronsin tot timpul si am mai multa grija si gata!!!pur si simplu nu am ce face:):)...cred ca nu sunt singurul]

Edited by shodantyger, 11 July 2009 - 16:31.


#8
myx99

myx99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.05.2009

View Postshodantyger, on 11th July 2009, 17:30, said:

Adica cand ridici mana in sus nu???asa e si la mn!!!dar deja mam obisnuit cu ideea de a tronsin tot timpul si am mai multa grija si gata!!!pur si simplu nu am ce face:):)...cred ca nu sunt singurul]


E bine sa faci un tratament cu Animal flex 3 luni ..sau alte suplimente cu glucozamina . In gama Ultimate Nutrition sunt cateva !.Important e sa faci un tratament complet ..Multi iau 1 luna max si apoi renunta

#9
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,721
  • Înscris: 06.07.2005
Cat timp am luat o cutie de Animal Flex mi-au disparut durerile la nivelul incheieturilor, dar nu si trosnitul lor.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate