Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Problema exercitiu bara curba

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009
Problema exercitiu haltere (bara curba zig-zag)
Daca fac exercitiu haltera ma doare exact unde scrie "artery narrowing by plaque " in poza alaturata , durere este foarte mare si intensa si apare numai in timpul exercitiului
Un prieten imi recomanda sa schimb bara curba cu o bara normala *cica asta ar fi cauza , bara curba pune stres pe muschi din zona respectiva *
Pareri , sugesti , care a mai patit asa ceva
[ http://www.vascularweb.org/graphics/northpoint_graphics_jpg/ArmArtDisease_01_Base_300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Apropo nu e febra musculara si zic eu ca exercitiul il execut corect

Edited by PHOENIX_GUARDIAN, 13 June 2009 - 13:22.


#2
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
N-ai avut mana rupta acolo? Mai degraba ar trebuii sa te doara incheieturile decat zona aia.

Cand ridici la piept incerci sa si rotesti bara din incheietura? Poate e doar muschiul antebratului nelucrat, eu cand faceam pentru el nu simteam ca ma arde ca la alti muschi, simteam ca ma doare.

#3
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009

 keeekeeess, on 13th June 2009, 23:19, said:

N-ai avut mana rupta acolo? Mai degraba ar trebuii sa te doara incheieturile decat zona aia.

Cand ridici la piept incerci sa si rotesti bara din incheietura? Poate e doar muschiul antebratului nelucrat, eu cand faceam pentru el nu simteam ca ma arde ca la alti muschi, simteam ca ma doare.


Am un sentiment de "deja vu"
Da am avut mâna rupta dar în alta zona acuma multii-multii anii
Rosu= Unde a fost rupta
Galben= Unde ma doare
Asta cred si eu ca e antebratul lucrat prea putin si simt ca bara curbata se concentreaza exact pe zona respectiva, îmi dadu un amic sa urmaresc Mike Mentzer "Hit" si vad ca zice acolo ca bara curba e folosita pentru separarea si definirea antebratului si ca se recomanda pentru început si crestere în volum bara normala, acuma nu stiu ce sa mai zic, o bara normala nu e mare lucru ca se gasesc mai usor ca asta în zig-zag si nu costa asa de mult dar nu vreau sa dau bani sa ma aleg cu 2 obiecte care fac acelasi lucru si cu aceeasi problema
Eram curios daca a mai patit careva asa ceva in timpul antrenamentelor si care ar fi o rezolvare
[ http://img191.imageshack.us/img191/8428/rightarmflexed.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by PHOENIX_GUARDIAN, 14 June 2009 - 10:54.


#4
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007
Si eu am avut la inceput dureri in zona aia la greutati mari (pentru stadiul in care eram) , dar doar la bara dreapta , in rest nu aveam probleme,  dupa un timp au trecut.

Attached Files



#5
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009

 Valy1, on 14th June 2009, 16:32, said:

Si eu am avut la inceput dureri in zona aia la greutati mari (pentru stadiul in care eram) , dar doar la bara dreapta , in rest nu aveam probleme,  dupa un timp au trecut.
Mc pentru raspuns, daca zici ca te durea de la bara dreapta scad putin din greutati si continui cu bara în zig-zag pâna se dezvolta antebratul
Apropo mc pentru lama  ^_^  dar e poza de pe google "right arm" http://images.google...a...l=ro&tab=wi

Edited by PHOENIX_GUARDIAN, 14 June 2009 - 16:33.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate