Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

PCLinuxOS

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
as xxl

as xxl

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 13.02.2003
Acum cateva zile  am dat de PcLinuxOS, o distributie gasita pe dvd-ul de la chip. construita pe schelet mandrake, aceasta distributie este, fara nici o exagerare cea mai buna pentru un calculator desktop.

vine ca live-cd, si, desi la bootarea de pe cd nu mi-a facut o impresie prea buna - reteaua nu mergea, sunetul la fel - odata instalarea facuta pe harddisk am ramas pur si simplu perplex.
totul functiona.

dupa catava ore de instalari si configurari am un sistem de operare GRATUIT 100% functional, in care regasesc toate nevoile mele de interactivitate cu un computer. bifate pe lista:
- muzica
-filme
-tv (cu tvtime, cu tot cu filtre de deinterlacing, canalele si frecventele lor, editate totusi manual)
- office
- conectivitate cu camera foto
-internet
- sunet semi-duplex (ei bine mai da cateva rateuri, dar este acceptabil)
+ o gramada de programe gratuite

a, si sa nu uit : se misca mai bine ca xp-ul (nu exagerez de loc) si va las pe voi sa imi spuneti daca arata mai bine sau nu ca acesta. si totul este fara nici un fel de teme. doar configurari ale kde-ului.

Attached Files



#2
dane-boy

dane-boy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 511
  • Înscris: 08.02.2004
si eu l-am incercat si mi se pare destul de ok

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate