Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Bodrum, Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#91
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postsabigeo, on 5th July 2010, 18:25, said:

Chiar trebuie sa facem din tantar armasar?
Imi cer scuze ca mi-am permis sa multumesc si eu cuiva.
Mai devreme de ce nu pui povesti, acum de ce nu multumesti. Apropo, sa-mi aduceti aminte daca mai am de facut ceva si o lista cui mai am de multumit.
Stii foarte bine ca nu am fost de acord tot timpul ideile lui Rott (ca de altfel multa lume de pe aici), dar daca acum mi-am permis sa-i multumesc nu vad care e problema.
Despre agentie nu vreau sa comentez si chiar te rog sa ramana asa, nu pot sa spun ca-i invinuiesc pentru ceea ce s-a intamplat (am mai spus treaba asta).

Puteai sa dai un PM sau telefon.


Adminii pot muta toate aceste discutii oriunde altundeva.
Cristina,la momentul respectiv eu personal nu asteptam nimic,ceea ce am facut pt tine a fost pur si simplu dintr-un imbold de a ajuta pe cineva daca se poate,ca urmare nu cred ca ai simtit vreun repros in glasul meu la telefon,dar azi cand ti-am vazut postul am ramas cu un gust amar,vazand ca ii aduci multumiri lui Rott ca tu ai avut un concediu reusit si nu intelegeam de ce!Eu nu ti-am impus sa multumesti nimanui,dar daca tot ai facut-o ma asteptam sa fie pt cineva care chiar merita.Scuze de off topic

#92
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005
buna!Sunt cazata de 2 zile la Delta Beach Hotel din Yalikavak,Bodrum.Citisem pe forumuri mai mult de rau decat de bine, si am plecat cam sceptica .Hotelul e asezat super,mancarea mai multa decat poti manca si fff  buna.Fanta,cola sprite se pune din sticle de 1 litru,nu de la dozator,cum se intampla pe la alti.si se cunoaste diferenta.Merita camera cu vedere la mare,nu va zgarciti,riscati sa va uitati la un perete plin de flori f frumoase si atat.Personalul e serviabil,sint draguti chiar daca copii mai sparg un pahar sau se alerga prin picioarele lor.Pentru noi singurul incovenient e faptul ca inghetata nu intra la AI.Pentru cei care pleaca cu masina recomand drumul prin Soke.Noi am mers pe autostrada spre Aydin iar inainte de Cine  am facut la dreapta spre Milas.Atunci a incepyt cosmarul.Drumul din ce in ce mai prost iar dupa vreo 20 km au urmat vreo 30 de drum forestier unde am crezut ca ne rupem masinile.Peisajul superb,dar noi am zis ca asa scurtam drumul si in schimb am facut 200 km in 5 ore.Nici nu mai puteai sa intorci asa de ingust si prost era drumul.A fost o experienta neplacuta iar copiii chiar se speriasera pentru ca era pustiu si aveam zone in care masinile nu aveau putere sa urce.Deci cine alege varianta cu autostrada tr sa mearga pina la Yatagan.La bulgari am mers prin targoviste,dar ultima suta de km e rupere.Nu stiam cum sa mai ocolim gropile.Am facut Bulgaria in 5 ore  pe o ploaie torentiala, dar totusi ,cei care zic ca o fac in 3-4 ore cred ca merg cu tancul sau jeepul sau nu le pasa de masina lor.
Revenind la hotel pacat ca romani nu-l aleg.Pe forum se vorbeste doar de cateva hoteluri,unde e f scump,dar in schimb lumea se plange de servicii.Aici nu stai la coada la bar ,la masa iar ce mananci la panz nu mai mananci seara.Mancarea e f variata,mai ales desertul nu ai cum  sa nu gasesti mceva pe gustul tau.Si toata ziua echipa de animatori organizeaza concursuri,activitati.Mai revin cu informatii.

#93
maryws

maryws

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.02.2010

View Postgabim, on 6th July 2010, 03:02, said:

buna!Sunt cazata de 2 zile la Delta Beach Hotel din Yalikavak,Bodrum.Citisem pe forumuri mai mult de rau decat de bine, si am plecat cam sceptica .Hotelul e asezat super,mancarea mai multa decat poti manca si fff  buna.Fanta,cola sprite se pune din sticle de 1 litru,nu de la dozator,cum se intampla pe la alti.si se cunoaste diferenta.Merita camera cu vedere la mare,nu va zgarciti,riscati sa va uitati la un perete plin de flori f frumoase si atat.Personalul e serviabil,sint draguti chiar daca copii mai sparg un pahar sau se alerga prin picioarele lor.Pentru noi singurul incovenient e faptul ca inghetata nu intra la AI.Pentru cei care pleaca cu masina recomand drumul prin Soke.Noi am mers pe autostrada spre Aydin iar inainte de Cine  am facut la dreapta spre Milas.Atunci a incepyt cosmarul.Drumul din ce in ce mai prost iar dupa vreo 20 km au urmat vreo 30 de drum forestier unde am crezut ca ne rupem masinile.Peisajul superb,dar noi am zis ca asa scurtam drumul si in schimb am facut 200 km in 5 ore.Nici nu mai puteai sa intorci asa de ingust si prost era drumul.A fost o experienta neplacuta iar copiii chiar se speriasera pentru ca era pustiu si aveam zone in care masinile nu aveau putere sa urce.Deci cine alege varianta cu autostrada tr sa mearga pina la Yatagan.La bulgari am mers prin targoviste,dar ultima suta de km e rupere.Nu stiam cum sa mai ocolim gropile.Am facut Bulgaria in 5 ore  pe o ploaie torentiala, dar totusi ,cei care zic ca o fac in 3-4 ore cred ca merg cu tancul sau jeepul sau nu le pasa de masina lor.
Revenind la hotel pacat ca romani nu-l aleg.Pe forum se vorbeste doar de cateva hoteluri,unde e f scump,dar in schimb lumea se plange de servicii.Aici nu stai la coada la bar ,la masa iar ce mananci la panz nu mai mananci seara.Mancarea e f variata,mai ales desertul nu ai cum  sa nu gasesti mceva pe gustul tau.Si toata ziua echipa de animatori organizeaza concursuri,activitati.Mai revin cu informatii.

Ce bine ca scrie cineva de acest hotel. Pe 22 august o sa fiu si eu acolo.
Astept cu nerabdare noi informatii.
Sa imi zici si mie ce lucruri folositoare ar trebui sa stiu...

#94
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005

View Postmaryws, on 7th July 2010, 19:34, said:

Ce bine ca scrie cineva de acest hotel. Pe 22 august o sa fiu si eu acolo.
Astept cu nerabdare noi informatii.
Sa imi zici si mie ce lucruri folositoare ar trebui sa stiu...
hotelul e super,o sa va placa.Seara sunr spectacole,pana la 11-11,30.Apoi urmeaza supa si dupa 12 noaptea discoteca.Noi nu am fost pentru ca avem copii cu noi.Este f curat,tot timpul sint controlati de superiorii lor.Asta seara am fost in Yalikavak,am dat centru pe gps,si am dat peste un bazar unde sint preturi mai mici  decat in bazarul din Bodrum.Se ajunge si pe jos,cam 2 km.E greu la intors cu copiii,dar alti din hotel o iau pe plaja.Nu stiu ce  alte informatii mai doresti,intreba -ma ,eu mai stau cateva zile aici.

#95
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postmaryws, on 7th July 2010, 19:34, said:

Ce bine ca scrie cineva de acest hotel. Pe 22 august o sa fiu si eu acolo.
Astept cu nerabdare noi informatii.
Sa imi zici si mie ce lucruri folositoare ar trebui sa stiu...
Este adevarat ce spune "gabim". Totul este OK. Am fost 10 zile, 19-29.08.2009, 5 familii si ne-am simtit foarte bine, animatorii erau etiopeni iar animatoarele rusoaice. Noi am fost prin Yatagan la dus si Soke la intors- bune ambele variante, dar mai rapida cea prin Yatagan. Sper sa aveti parte de un concediu reusit.

#96
gazebo

gazebo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 02.10.2008

View Postgabim, on 7th July 2010, 23:54, said:


Multumim pentru impresii. Am inteles ca inghetata nu este inclusa in AI, imi poti spune daca este buna si cat costa, fiica mea este inebunita dupa inghetata.
La Bodrum a-ti fost ?

Vacanta placuta in continuare!  :coolspeak:

#97
maryws

maryws

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.02.2010
As vrea mai multe detalii legate de plaja...
Deasemena as vrea sa stiu ce bauturi alcoolice sunt la AI.

Edited by maryws, 08 July 2010 - 15:29.


#98
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009
[quote name='gazebo' date='8th July 2010, 11:53' post='846505

Multumim pentru impresii. Am inteles ca inghetata nu este inclusa in AI, imi poti spune daca este buna si cat costa, fiica mea este inebunita dupa inghetata.
La Bodrum a-ti fost ?

De la 2E in sus. Se mananca inghetata super in oras pe faleza, turceasca, de la mama ei, la 2-4 YTL, functie de cantitatea din vafa.

Edited by costitz9, 08 July 2010 - 22:42.


#99
gazebo

gazebo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 02.10.2008

View Postcostitz9, on 8th July 2010, 23:42, said:

De la 2E in sus. Se mananca inghetata super in oras pe faleza, turceasca, de la mama ei, la 2-4 YTL, functie de cantitatea din vafa.

Scuze, dar nu sunt sigura ca am inteles bine.
2 euro la hotel? Cand ai scris in oras, pe faleza te-ai referit la Bodrum sau la Yalikavak?

Multam

#100
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postgazebo, on 9th July 2010, 15:04, said:

Scuze, dar nu sunt sigura ca am inteles bine.
2 euro la hotel? Cand ai scris in oras, pe faleza te-ai referit la Bodrum sau la Yalikavak?

Multam
La hotel este inghetata ambalata gen DELTA la noi, care costa de la 2E, cea mai mica ,pana la 12-15E, cele in cutii gen tortulete. Cand am scris in oras m-am referit la Yalikavak, desi nu prea este la indemana, fiind la cca 3 km de hotel. Dealtfel o singura data ne-am incumetat sa plecam pe jos, dar la intors am luat taxi(10,5 YTL), apoi am folosit masinile personale.

#101
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
hotelul e super,o sa va placa.Seara sunr spectacole,pana la 11-11,30.Apoi urmeaza supa si dupa 12 noaptea discoteca.Noi nu am fost pentru ca avem copii cu noi.Este f curat,tot timpul sint controlati de superiorii lor.Asta seara am fost in Yalikavak,am dat centru pe gps,si am dat peste un bazar unde sint preturi mai mici decat in bazarul din Bodrum.Se ajunge si pe jos,cam 2 km.E greu la intors cu copiii,dar alti din hotel o iau pe plaja.Nu stiu ce alte informatii mai doresti,intreba -ma ,eu mai stau cateva zile aici.


pana pe cat mai stati?noi suntem 2 familii si ajungem pe 13 cu avionul
ati avut voucher cu camera cu sea view sau v-ati inteles cu cei de la receptie?,inca ceva,bere mai este din belsug la dozatoare?:)
o sedere cat mai placuta va doresc
inca ceva cine mai ajunge la delta beach pe 13.07?

Edited by leonktp, 10 July 2010 - 01:09.


#102
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008

View Postgabim, on 7th July 2010, 23:54, said:

hotelul e super,o sa va placa.Seara sunr spectacole,pana la 11-11,30.Apoi urmeaza supa si dupa 12 noaptea discoteca.Noi nu am fost pentru ca avem copii cu noi.Este f curat,tot timpul sint controlati de superiorii lor.Asta seara am fost in Yalikavak,am dat centru pe gps,si am dat peste un bazar unde sint preturi mai mici  decat in bazarul din Bodrum.Se ajunge si pe jos,cam 2 km.E greu la intors cu copiii,dar alti din hotel o iau pe plaja.Nu stiu ce  alte informatii mai doresti,intreba -ma ,eu mai stau cateva zile aici.
pana pe cat mai stati?noi suntem 2 familii si ajungem pe 13 cu avionul
ati avut voucher cu camera cu sea view sau v-ati inteles cu cei de la receptie?,inca ceva,bere mai este din belsug la dozatoare?
o sedere cat mai placuta va doresc
inca ceva cine mai ajunge la delta beach pe 13.07?

#103
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005

View Postleonktp, on 11th July 2010, 15:29, said:

pana pe cat mai stati?noi suntem 2 familii si ajungem pe 13 cu avionul
ati avut voucher cu camera cu sea view sau v-ati inteles cu cei de la receptie?,inca ceva,bere mai este din belsug la dozatoare?
o sedere cat mai placuta va doresc
inca ceva cine mai ajunge la delta beach pe 13.07?
noi plecam pe 13,adica azi.,insa in ultimele zile au venit multi romani,asa ca se vorbeste din plin romaneste.Din pacate de azi s-a schimbat echipa de animatori,iar acestia noi sint mai slabi.Spectacolul de asta seara a fost slabut,la fel si animatia de-a lungul zilei.Inghetata intradevar e o problema,si noi sintem dependenti,dar sintem atait de plini de  dupa fiecare masa ca nu maoi putem si inghetate.Noi am mincat cu 3,4 E in Bodrum,iar in Yalikavak la cornet,nu ambalata,1lira cupa.Bere e din belsug,eu nu prea beau alcool,dar am vazut gin,vodca,vin.Unii isi petrec toata ziua la bar,nu se trezesc niciodata,deci inseamna ca exista bautura.
Noi am avut  sea view din Romania,asa ca nu stiu cum e la receptie,noi am vrut sa schimbam camera care era chiar langa restaurant si era mare agitatie pe acolo,si desi am avut cu noi si vin, cabernet,asda cum am fost sfatuiti pe forum,nu am reusit sa o schimbam.
Sa nu ratati plimbarea pe faleza din Bodrum,Castelul 10 lire,mausoleul nu e cine stie ce-8 lire.Copiii nu au platit  nicaeri,al meu cel mare are 10 ani.

#104
nike_munteanu

nike_munteanu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2010
am primit oferte pt club arinna,eken resort si grand newport si nu stiu ce sa aleg...help

#105
cristianford

cristianford

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 07.06.2009
Buna seara,
Am terminat in sfarsit si "scurta mea vacanta" in Turcia si putin in Romania. Dar sa incep cu cea din Turcia, pentru care prin februarie am cumparat un sejur la CDC in perioada 16.06-24.06.2010. Am stat linistit pana aproape de sfarsitul lunii mai, cu toate ca auzisem de OB, cand am sunat la agentie si le-am spus de ce auzisem, fapt ptr. care vreau sa schimb locatia cu Sea Light sau Kefaluka. Mi s-a spus ca totul se va rezolva in timp util si cu cca. 6-9 zile inainte de plecare am fost sunat chiar de managerul agentiei care mi-a propus Kefaluka acceptand oferta pe loc. Eu cred ca a dat dovada de mult profesionalism prin faptul ca s-a interesat de turistii care urmau sa aiba probleme la CDC si ca a rezolvat aceste situatii, fapt pentru care are o BILA alba si multumiri din partea mea. Asadar pe data de 15.06., la ora 7,45 am plecat din Giurgiu spre Turcia. Bulgaria am traversat-o destul de repede si fara incidente. In vama Bulgaro-Turca de la Hamzabely nu am stat prea mult, la bulgari facand plinul de carburant (benzina=2,21 leva/litrru) deoarece este mai ieftin decat la turci. Am ajuns la Canakkale in jurul orei 19,00 dupa un drum destul de lejer si m-am cazat la hotel Anzac unde nu mi-a placut. Dimineata dupa micul dejun, pe la 8,30 am plecat spre Bodrum ruland constant cu 90-110 km/ora, fara sa intalnesc politie, si am ajuns la hotel Kefaluka in jurul orei 17,30-18,00 dupa un drum destul de lung si pe o caldura torida (39-41 grade). Hotelul nu se afla in Bodrum ci la cca. 18-20 km, in Akyarlar, un sat unde se poate ajunge pe 2 rute: una prin Turgutreis Beldesi 48400 (dupa viamichelin.com) mai lung cu 4-6 km dar mai bun si una la 8-10 km de Bodrum se face pe a 2-a la stanga din soseaua principala dar este mai dificila. Eu am fost prin Turgutreis si aveti grija ca GPS-urile nu va arata hotelul. Dupa ce am spus la bariera de la intrarea in resort cine suntem si ce cautam noi pe acolo am ajuns la hotel in fata unor usi ca portile Troiei am parcat si am fost intampinati cu prosoape umede si bauturi racoritoare dupa care am facut check-inul in cca. 10-15 min. Tot in acest timp ni s-a sugerat sa facem rezervari la restaurantele a la carte si am fost de acord cu rezervarile pe care ni le-au facut ei de la ora 19,30 (daca nu ne placea mancarea restaurantului ales mergeam sa mancam la restaurantul principal deschis pana la ora 21). Dupa cele cca. 15 min am luat bagajele din masina, am lasat cheile pentru a o parca (parcare pazita) si ne-am dus in camera unde ni s-au adus fructe prospete. Camera (STANDARD) era superba cu un pat dublu imens si o canapea si un minibar(plin cu apa, cola, fanta, bere Efes) si balcon si sea view. Ce sa va mai spun de baie care avea de toate de la papuci de baie, halate la tot ce trebuie pentru ras si pentru dus. Este un hotel atipic si spun asta prin prisma faptului ca receptia era la nivelul solului deasupra 2 etaje iar sub receptie 7 niveluri. La ultimul nivel (7) era SPA-ul super OK, magazine un restaurant a carte care dupa ora 23,00 devenea restaurant normal, deschis pana la ora 7,00, pentru cei care nu se saturau sau li se facea foame dupa discotecta/baruri, piscina interioarasi iesirea catre piscina exterioara. Sub receptie era lobby bar, cinematograf, sala de conferinta, sala cu calculatoare, alte baruri, cofetarie, camere. La etajul 6 este salonul restaurant si terasa care sunt foarte mari. Peste tot se serveau tot feluri de bauturi (inclusiv de import) iar in fata lobby bar-ului era o terasa foarte draguta unde puteai sa stai seara la un pahar de vorba. Curatenia in camera, umplut minibarul si schimbatul prosoapelor se facea zilnic. La piscina interioara, care era langa sauna(uscata si umeda) se serveau sucuri fresh si free. La SPA erau free sauna "calirea" cu zapada (super), sala de fitness la care putei merge numai cu echipament (pantofi de sport, sort si tricou) si hamam-ul facut in familie!!! La piscinele exterioare era un bar, o gelaterie free, 3 tobogane care functionau dupa un program bine stabilit. Dupa ce am ajuns noi in hotel la 2 zile au sosit foarte multe familii de romani, dupa spusele managerului de hotel erau cam cca. 70-75 de familii de romani care au facut tot posibilul sa arate prin comportamentul lor "adevarata civilizatie" a lor nu a mea. In fine nu trebuie sa pun la suflet tot ce vad si aud ptr. ca imi fac rau singur. Deci sa continui sa va povestesc despre piscinele exterioare care erau dotate cu multe grupuri sanitare (care de altfel erau peste tot in resort). Spre plaja era amfiteatrul destul de frumos (animatori nota 9) iar plaja pot sa o impart in 2: una cu nisip destul de fin si cu intrare lina in mare fara pitre, iar una cu nisip fin dar cu pitre la intrare in mare. Deasemeni exista un ponton cu un bar. Pe plaja existau sezlonguri si saltele free ca dealtfel si la piscine. Prosopele se puteau schimba de cate ori doreai in aceeasi zi. Acum sa va povestesc ceva despre mancare care a fost din belsug dar un pic cam putin diversificata la capitotlul carne. Totusi zilnic era gratar cu pui, peste, barbeque, mici, etc. si salate diversificate si branzeturi si multe dulciuri si sucuri la discretie si vinuri la discretie (foarte bune). Cel putin de 2 ori pe saptamana (duminica si joia cred) era seara de mult peste, scoici, raci, etc. o data pe saptamana era inspectie de la stapanire, in fiecare zi era inspectie sanitara. Va spun ca totul era bun si prospat. Deasemeni managerul de hotel ne-a sugerat sa trimit pe mail-ul lor sau sa scriem review-uri cu neajunsurile avute pentru a putea astfel aduce la cunostinta conducerii resortului si a le elimina. Deasemeni a promis ca in cca. 3-4 saptamani 2-3 posturi de TV romanesti deoarece nu se astepta sa vina atat de multi. Nu cred ca dupa 01 iulie vor mai fi atat de multi. Noua ne-a placut foarte mult restaurantul cu specific pescaresc dar toate merita sa le incercati ptr. ca sunt free.
In aceasta perioada am avut ocazia sa vad inca 2 hoteluri si anume Rixos din Bodrum si Xanadu din Akyarlar care este deschis pe 01.06.2010 si este vis-a-vis de Kefaluka. Este frumos dar nu are prea multa verdeata (cum este la Kefaluka si Rixos) dar cred ca va fi destul de tare in cca. 2 ani. Prin oportunitatea pe care am avut-o de la agentia de la care am cumparat sejurul si prin amabilitatea managerului agentiei am ajuns la acest hotel la care imi propusesem sa merg in 2011, si nu regret ca am optat pentru el, fapt ptr. care intentionez ca si in 2011 sa merg tot la Kefaluka.
La receptie schimbul era 1 euro=1,9 TL
Pe 24.06. am plecat spre Oludeniz unde am stat 4 nopti la un hotel dragut (am fost ptr. Blue Lagoon care este superba si ptr. excursia in cele 12 insule). Apoi m-am intors la Kusadasi unde am stat 3 nopti. La intoarcere am luat un radar, am primit un PV si o amenda de cca. 50 euro pe care am vrut sa o platesc la vama dar n-am avut unde asa ca asta este. Nu stiu cum va fi la anul dar daca cineva a avut in 2009 o amenda si n-a platit-o si a fost anul acesta sa-mi spuna cum s-a descurcat.
Iar la sosirea in tara dupa atata caldura am fost la munte unde a fost cam multa "apa" dar a fost odihnitor.
Daca cineva mai are nevoie de alte amanunte o sa le dau.

#106
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
astazi pe 20.07 m-am intors de la delta beach.cine doreste informatii i le ofer cu placere

#107
cibo

cibo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 26.02.2004
frumos ar fi sa faci un review, iar daca se doresc informatii suplimentare se intreaba punctual.
doar parerea mea...

#108
leonktp

leonktp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,283
  • Înscris: 01.06.2008
cu ce sa incep...zborul a durat fix 90 minute cu air bucharest pana in milas la vreo 15 km de bodrum.efectiv pana la hotel am facut vreo 30-40 minute.am ajuns la hotel la delta pe la 11.30,checking-ul se face la 14,deci ne-au pus bratarile si am inceput sa colindam pe acolo,bucurandu-ne de toate binefacerile gurmande si bahice.
am stat la camerele 1603-1604 ale complexului,relativ la mijloc.sunt 3 baruri,eu il recomand pe cel de la piscina aici se foldacaosesc doar pahare de sticla pt bere bere,vin,sucuri.de mentionat pe langa dozatoarele obisnuite de fanta,cola,etc ex si la sticla.vinul este la sticla,berea dupa parerea mea este mult mai buna ca in antalya.un aspect important daca vreti sa fiti tratati regeste luati la voi din tara cateva pachete de tigari,eventual marloboro,sa fie cat mai tari ca sa le impartiti fie un pachet fie cateva tigari la cei de la bar sau altora.
strainii sunt zgarie branza
legat de masa ..mezelurile dimineata nu ne-u placut este o mare varietate de branzeturi,etc
pe barul de la plaja-cota zero :) servirea bauturilor se face in pahare de plastic care sunt spalate si apoi reutilizate,deci noo
altceva astept sa ma intrebati punctual si o sa va raspun cu mare placere
sa nu uit daca mergeti in bodrum si vreti cu autobuzul sau nu sunteti cu masina,nu luati de la receptie
preturile in bodrum sunt mai mari ca in yalikavak,de ex o cupa de inghetata turceasca in bodrum-3ytl,in yalikavak 1ytl
cursul bun este 1 euro-1.9,1.91 ytl,1dolar 1.5,1.51ytl

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate