Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Bodrum, Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#55
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005

View Postcalin_oana, on 18th May 2010, 14:57, said:

Eu am fost in aprilie,inca lucrau intens,despe animatie nu pot sa-ti spun nimic,excursii se organizeaza in mod sigur unde si cum poti sa intrebi la receptie.Iti atasez si cateva poze din camera standard,cele de mai sus sunt delux.
Din poze mi se par camerele foarte mici.Mai ales in ultima poza.Asa este? Noi avem camere sea w.Sti cumva camerele acelea de lemn de care sunt?Standard sau de luxe.Ma gandesc unde imi mai pune in camera si patul suplimentar pentru copil.Mai astept detalii daca se poate,sintem pentru prima oara pe litoralul turcesc.

#56
calin_oana

calin_oana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 296
  • Înscris: 05.05.2007

View Postgabim, on 19th May 2010, 09:08, said:

Din poze mi se par camerele foarte mici.Mai ales in ultima poza.Asa este? Noi avem camere sea w.Sti cumva camerele acelea de lemn de care sunt?Standard sau de luxe.Ma gandesc unde imi mai pune in camera si patul suplimentar pentru copil.Mai astept detalii daca se poate,sintem pentru prima oara pe litoralul turcesc.
  Nu sunt mici,ultima poza e din camera family,oricum la receptie o sticla de vin face minuni si daca nu iti place camera poti sa te intorci cu zambetul pe buze sa ceri alta(daca nu e overbooking.....ti-o schimba in mod sigur!!)Camerele cu lemn sunt delux bungalow.Mergeti linistiti raportul calitate-pret e bun.

#57
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005
Daca te cazezi in Bodrum sau vecinatati, ce excursii sunt de facut, ce locatii nu trebuie ratate?

#58
costitz9

costitz9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 20.09.2009

View Postgabim, on 20th May 2010, 00:11, said:

Daca te cazezi in Bodrum sau vecinatati, ce excursii sunt de facut, ce locatii nu trebuie ratate?

Am fost la Delta Beach in perioada 19-29.08.2009, 4 familii si ne-am simtit foarte bine. Camerele de lemn sunt suficient de mari pentru al 3-lea pat si  toate sunt cu vedere la mare. In privinta excursiilor, sunt destule oferte si variante, dar nu va ve-ti plictisi, caci animatia a fost OK, 3 rusoaice si 2 etiopeni.
Distractie placuta.

#59
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005
buna seara! Chiar toti romanii pleaca numai la Kusadasi sau Antalya?Nimeni nu s-a intors din Bodrum?M-ar interesa cam care este temperatura apei  si cum este vremea pentru ca am inteles ca in acea zona e mai racoare dacat in alte zone ale litoralului turcesc.Se apropie plecarea si vreau sa stiu daca luam si paltoanele.
Niste prieteni mi-au spus ca la unele hoteluri se plateste inghetata la AI. Aveti idee daca e adevarat?



buna seara! Chiar toti romanii pleaca numai la Kusadasi sau Antalya?Nimeni nu s-a intors din Bodrum?M-ar interesa cam care este temperatura apei  si cum este vremea pentru ca am inteles ca in acea zona e mai racoare dacat in alte zone ale litoralului turcesc.Se apropie plecarea si vreau sa stiu daca luam si paltoanele.
Niste prieteni mi-au spus ca la unele hoteluri se plateste inghetata la AI. Aveti idee daca e adevarat?

#60
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postgabim, on 6th June 2010, 00:54, said:

buna seara! Chiar toti romanii pleaca numai la Kusadasi sau Antalya?Nimeni nu s-a intors din Bodrum?M-ar interesa cam care este temperatura apei  si cum este vremea pentru ca am inteles ca in acea zona e mai racoare dacat in alte zone ale litoralului turcesc.Se apropie plecarea si vreau sa stiu daca luam si paltoanele.
Niste prieteni mi-au spus ca la unele hoteluri se plateste inghetata la AI. Aveti idee daca e adevarat?



buna seara! Chiar toti romanii pleaca numai la Kusadasi sau Antalya?Nimeni nu s-a intors din Bodrum?M-ar interesa cam care este temperatura apei  si cum este vremea pentru ca am inteles ca in acea zona e mai racoare dacat in alte zone ale litoralului turcesc.Se apropie plecarea si vreau sa stiu daca luam si paltoanele.
Niste prieteni mi-au spus ca la unele hoteluri se plateste inghetata la AI. Aveti idee daca e adevarat?

Nu mai scrie de doua ori ca vedem!
Temperatura apei este peste 22 grade si in aer intre 28-30 grade (la umbra). Sezonul a inceput din mai asa ca acum nu ramane decat sa bei o bere si sa te balacesti. Du-te fara grija si sa ne scrii impresii la intoarcere. Si eu o sa fiu prin zona intre 1-7 iulie.

#61
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005

View Postsoftyty, on 8th June 2010, 11:14, said:

Nu mai scrie de doua ori ca vedem!
Temperatura apei este peste 22 grade si in aer intre 28-30 grade (la umbra). Sezonul a inceput din mai asa ca acum nu ramane decat sa bei o bere si sa te balacesti. Du-te fara grija si sa ne scrii impresii la intoarcere. Si eu o sa fiu prin zona intre 1-7 iulie.


Multumesc frumos!
Am scris de 2 ori din greseala,nu ma prea descurc.Scuze!

#62
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postgabim, on 9th June 2010, 09:16, said:

Multumesc frumos!
Am scris de 2 ori din greseala,nu ma prea descurc.Scuze!

NP. Lasa temperatura, vantul si inghetata. Pleci la distractie. Sa nu ratezi plimbarile de pe faleza seara.

#63
cristianford

cristianford

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 07.06.2009
cine pleaca spre bodrum pe 15.06.?

#64
softyty

softyty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 23.02.2008

View Postcristianford, on 9th June 2010, 14:48, said:

cine pleaca spre bodrum pe 15.06.?

Lipeste-te de cei care merg in Kusadasi, ca nu mai e mult de acolo.

#65
stom

stom

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.11.2008
bau...


m-ar interesa daca a fost cineva in Bodrum... hotel Grand New Port...
pe site, http://www.grandnewporthotel.com/ , arata frumos... dar vreau pareri de la locul faptei...


multam` frumos

#66
tori7

tori7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 09.03.2009
cei care au fost in Bodrum  sau Marmaris stiu cumva daca se organizeaza excursii catre insulele grecesti Rodos sau Cos?

Multumesc.

#67
florinelanajjar

florinelanajjar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 06.06.2010

View Posttori7, on 17th June 2010, 12:33, said:

cei care au fost in Bodrum  sau Marmaris stiu cumva daca se organizeaza excursii catre insulele grecesti Rodos sau Cos?

Multumesc.


da se organizeaza

#68
NADARIT

NADARIT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 19.07.2008
Salutare tuturor!

Va rog sa ma ajutati cu informatii despre PALM GARDEN  4 stele - Bodrum.
Am in vizor aceasta locatie din considerente financiare adaptate la criza pentru acest an.
Ma intereseaza foarte tare daca gasesc acolo un tobogan pe care sa-l foloseasca copilul de 7 ani.
Va mai rog pe cei care ati fost in Bodrum, sa-mi configurati o ruta buna si distanta aprox in Km ( din Bucuresti )
Va multumesc mult!

#69
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009
Salutari din Bodrum-Hotel Grand Newport 4*
distanta Bucuresti- Hotel 1329km cu destui (~50km) ametiti un bg . cauta gps-ul autostrada in draci si ea era inchisa pe sensul spre tr, iar cand ne-am prins am renuntat si am mers pe dr nationale.
Vama s-a trecut in 15 min , a fost ok, Benzinaria din vama care cica e fara tva era inchisa pe dus dar deschisa pe intors asa ca nu stiu exact pret.
Drumul pana la Canakkale ok, am prins fery la tanc cum am urcat a si plecat. Cazare la Helen 50e/camera .
A doua zi am vizitat Troia si pe urma fir pana la Bodrum-Gumbert,
Pe la 16 eram la hotel. Drumuri super acolo unde nu se lucreaza si acceptabile unde se lucreaza. Viteza de croaziera ~110-1400km/h. unde se putea
Pret benzina 3.65 iar motorina de la 2.65 ( am vazut si cu 2.64)-3.07.
Vreme ok , azi a ploat ~1h.
Preturi
1 bilet maxi taxi al lor Gumbert-Bodrum  2.5tl
bere tuborg gold 0.5 2.5-3.25tl la butiq in colt
in bazar in Bodrum negociezi dar mai putin, noi am negociat ceva , am batut palma, am mai discutat am mai ras si cand am platit am mai redus cu 10% si am intrebat ok? turcul a zis OK , nu stiu daca e regula dar am luat mai multe de la el fiecare cu reducerea lui iarla final am mai incercat nitel , oricum am platit cam la 60% din pretul initial asa ca eu zic ca mai era loc.
Am cautat div excursi la AGENTII in strada si pot spune ca sunt cam 55-65% din pret la agentul agentiei romanesti.
Am luat pescuit de la ag roman cu 28e si restul de la ag din strada__ aqua park dedeman cu 16e (la el 25), Pamukale 25(la el 40) etc
nu stiu ce sa mai zic acum dar daca pot zice ceva concret intrebati , mai stau pana duminica .

Edited by roth, 23 June 2010 - 17:53.


#70
gazebo

gazebo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 02.10.2008

View Postroth, on 23rd June 2010, 18:36, said:

Salutari din Bodrum-Hotel Grand Newport 4*

nu stiu ce sa mai zic acum dar daca pot zice ceva concret intrebati , mai stau pana duminica .

Buna,
Te rog sa-mi cat de departe este de plaja si cum este aceasta, la piscina exista suficiente locuri?
Pe tripadvisor am citit pareri negative referitoare la mancare si bautura, este chiar asa rau ? Nu sunt foarte pretentioasa si o parere in plus conteaza,
Multumesc si vacanta placuta in continuare.

#71
gabim

gabim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 30.05.2005

View Postroth, on 23rd June 2010, 18:36, said:

Salutari din Bodrum-Hotel Grand Newport 4*
distanta Bucuresti- Hotel 1329km cu destui (~50km) ametiti un bg . cauta gps-ul autostrada in draci si ea era inchisa pe sensul spre tr, iar cand ne-am prins am renuntat si am mers pe dr nationale.
Vama s-a trecut in 15 min , a fost ok, Benzinaria din vama care cica e fara tva era inchisa pe dus dar deschisa pe intors asa ca nu stiu exact pret.
Drumul pana la Canakkale ok, am prins fery la tanc cum am urcat a si plecat. Cazare la Helen 50e/camera .
A doua zi am vizitat Troia si pe urma fir pana la Bodrum-Gumbert,
Pe la 16 eram la hotel. Drumuri super acolo unde nu se lucreaza si acceptabile unde se lucreaza. Viteza de croaziera ~110-1400km/h. unde se putea
Pret benzina 3.65 iar motorina de la 2.65 ( am vazut si cu 2.64)-3.07.
Vreme ok , azi a ploat ~1h.
Preturi
1 bilet maxi taxi al lor Gumbert-Bodrum  2.5tl
bere tuborg gold 0.5 2.5-3.25tl la butiq in colt
in bazar in Bodrum negociezi dar mai putin, noi am negociat ceva , am batut palma, am mai discutat am mai ras si cand am platit am mai redus cu 10% si am intrebat ok? turcul a zis OK , nu stiu daca e regula dar am luat mai multe de la el fiecare cu reducerea lui iarla final am mai incercat nitel , oricum am platit cam la 60% din pretul initial asa ca eu zic ca mai era loc.
Am cautat div excursi la AGENTII in strada si pot spune ca sunt cam 55-65% din pret la agentul agentiei romanesti.
Am luat pescuit de la ag roman cu 28e si restul de la ag din strada__ aqua park dedeman cu 16e (la el 25), Pamukale 25(la el 40) etc
nu stiu ce sa mai zic acum dar daca pot zice ceva concret intrebati , mai stau pana duminica .
Buna ,poti sa mi spui te rog daca se organizeaza excursiii la Delta Dalyan si cat costa?
Cat este de calda apa marii?
La cat ati plecat din Canakkale? Si pe unde ati luat o  ,prin Aydin sau  Soke?
Vacanta placuta!

#72
roth

roth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 12.09.2009

View Postgabim, on 24th June 2010, 00:48, said:

Buna ,poti sa mi spui te rog daca se organizeaza excursiii la Delta Dalyan si cat costa?
Cat este de calda apa marii?
La cat ati plecat din Canakkale? Si pe unde ati luat o  ,prin Aydin sau  Soke?
Vacanta placuta!

da pret 30e la agentii in strada
pe la 8,30 dar am vizitat troia si am luat-o pe autostrada spre aydin iar la a doua iesire unde am vazut primul indicator de bodrum am parasit autostrada, drumu e in lucru pe destule portiuni, dar restul e ok cu toate opririle si cu buimaceala din gumbert unde se lucreaza in draci am ajuns pe la un 17 la hotel ( am facut si o pauza de masa ~30-45min)
daca mai pot ajuta cu placere.


View Postgazebo, on 23rd June 2010, 21:40, said:

Buna,
Te rog sa-mi cat de departe este de plaja si cum este aceasta, la piscina exista suficiente locuri?
Pe tripadvisor am citit pareri negative referitoare la mancare si bautura, este chiar asa rau ? Nu sunt foarte pretentioasa si o parere in plus conteaza,
Multumesc si vacanta placuta in continuare.

1 plaja loe speciala e la 600m dar e un ponton iar drumul pana acolo e ff inclinat.
la circa 1,2 e plaja cu nisip multe terase si fff ok merita mers , e si bus de la hotel dar nu l-am folosit am preferat sa merg pe jos la ce ora vreau eu si unde vreau sa nu depind de nimic,
plaja super ok mai e si undeva langa hotel royal. stai linistita ca sunt plaje super.
la piscina sunt cam 50-60 de sezlonguri
de mancat gasesti nu mori de foame
ai si magazibne destule daca vrei altceva
pe scurt
camera mare, curata, probleme cu miros in baie dar se lucreaza la canalizare si poate pana vi e ok,

dimineata
lapte,ceai,cafea,sucuri,.3-4 feluri de branza. 3-4 de masline3 . salate , pateute, iaurt simplu si cu diverse  5-6 feluri de cereale, gem miere, unt dar cred ca e margarine nu am incercat si nu stiu daca nu am scapat ceva

pranz
10 salate (rosi etc)  7-8 gen aperitive( vinete, cus cus cu rosi, humus etc)  10 feluri de dulce, supe ( dar aici e cam ciudat sunt gen apretul bunicii doar cea de rosii am mancat)  un fel de ceva carne cu 3 garnituri div iar afara pe terasa cinca 2 feluri de ceva

seara

supa, dulciuri salate etc cam ca la pranz dar cu ceva dif

concluzia  una peste alta mie care nu sunt pretentioasa mi se pare ca ai de unde alege ceva comestibil pe gustul tau

daca mai pot ajuta intreaba
preturi schimb valutar etc

scuza greselile dar sunt pe terasa, e discoteca si vad literele pe bajbaite

vacanta placuta sa ai si astept impresii

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate