Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone
 Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

problema ping in jocuri online

Problema calculator

Samsung Galaxy A35
 Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 

Bodrum, Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
335 replies to this topic

#1
cristapi

cristapi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.06.2009
Va salut pe toti!
Voi pleca in concediu ,impreuna cu familia, la Kadikale Resort. A fost cineva la acest hotel? Imi puteti despre conditiile de cazare? In special despre curatenia din camera si baie? Multumesc!

#2
Maki71

Maki71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.06.2008

View Postcristapi, on 8th June 2009, 17:31, said:

Va salut pe toti!
Voi pleca in concediu ,impreuna cu familia, la Kadikale Resort. A fost cineva la acest hotel? Imi puteti despre conditiile de cazare? In special despre curatenia din camera si baie? Multumesc!

Am fost eu in 2007.E un resort de 5 stele si e pe masura.Curatenie se face in fiecare zi, nu trebuie sa-ti faci griji.Mancarea e foarte buna , variata si gustoasa.Resortul e foarte frumos cu multa vegetatie si flori.Ati facut o alegere foarte buna.Cand am fost noi n-am intalnit nici un roman acolo, foarte multi englezi si germani.Neaparat sa mergeti si la spectacolele ce se organizeaza in fiecare seara mai intai pentru copii apoi si pentru adulti.
Vacanta placuta.

#3
geovanny

geovanny

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 17.07.2009

View PostMaki71, on 8th June 2009, 16:52, said:

Am fost eu in 2007.E un resort de 5 stele si e pe masura.Curatenie se face in fiecare zi, nu trebuie sa-ti faci griji.Mancarea e foarte buna , variata si gustoasa.Resortul e foarte frumos cu multa vegetatie si flori.Ati facut o alegere foarte buna.Cand am fost noi n-am intalnit nici un roman acolo, foarte multi englezi si germani.Neaparat sa mergeti si la spectacolele ce se organizeaza in fiecare seara mai intai pentru copii apoi si pentru adulti.
Vacanta placuta.


Imi poate da cineva mai multe informatii despre Palm Garden - Gumbet.
Si mai ales daca stiti ceva de zona Gumbet.
Mersi

#4
zuzubutterfly

zuzubutterfly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.08.2009

View Postgeovanny, on 10th August 2009, 09:46, said:

Imi poate da cineva mai multe informatii despre Palm Garden - Gumbet.
Si mai ales daca stiti ceva de zona Gumbet.
Mersi
din cate stiu eu,plaja nu e chiar ok.in ceea ce priveste hotelul,vezi www.tripadvisor.com . e chiar util ;)

#5
mikydude

mikydude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 03.01.2010
cine a fost in Bodrum la hotel GOLDEN AGE? astept pareri

#6
linc73

linc73

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 05.03.2009

View Postmikydude, on 22nd January 2010, 10:31, said:

cine a fost in Bodrum la hotel GOLDEN AGE? astept pareri

Salut...si eu am pus aceasta intrebare acum 7 zile parca...si nu am primit nici un raspuns...
Eu plec pe 31 Mai, la GoldenAge impreuna cu alte trei familii. Tu cand pleci ?

#7
linc73

linc73

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,445
  • Înscris: 05.03.2009
Salut,

despre Hotelul Golden Age - Bodrum Yalikavak stie cineva ceva ?
Va multumesc
:mellow:

#8
Dum

Dum

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 04.03.2007
Ma intereseaza  pareri despre Hotelul Mandalinci -Bodrum.

#9
madic

madic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.11.2008
Si noi ne-am hotarat tot pentru zona Bodrum, mai ramane de gasit un hotel care sa satisfaca (in cea mai mare masura) dorintele noastre, plecarea ar fi in a doua jumatate a lunii iunie.
Pe scurt, vrem un hotel nu foarte mare, curat, cu plaja (nu numai ponton), ceva tobogane pt copii, piscine suficient de mari cat sa nu te calci pe picioare cu vecinii si nu foarte scump.
Adica ne place Kefaluka (de ex), dar nu ni-l permitem momentan.

Din ce ne-am uitat pana acum pe oferte, ar fi Aegean Dream Resort, Yelken si Izer Beach.  Acesta din urma are doar 4 stele dar reviews-uri foarte bune si m-ar interesa daca a fost cineva acolo si are impresii "live".

Ma poate ajuta cineva cu pareri pertinente despre hotelurile 4-5* din zona?  Multumesc.

#10
Delphinash

Delphinash

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 06.07.2007

View Postmadic, on 28th January 2010, 11:44, said:

Si noi ne-am hotarat tot pentru zona Bodrum, mai ramane de gasit un hotel care sa satisfaca (in cea mai mare masura) dorintele noastre, plecarea ar fi in a doua jumatate a lunii iunie.
Pe scurt, vrem un hotel nu foarte mare, curat, cu plaja (nu numai ponton), ceva tobogane pt copii, piscine suficient de mari cat sa nu te calci pe picioare cu vecinii si nu foarte scump.
Adica ne place Kefaluka (de ex), dar nu ni-l permitem momentan.

Din ce ne-am uitat pana acum pe oferte, ar fi Aegean Dream Resort, Yelken si Izer Beach.  Acesta din urma are doar 4 stele dar reviews-uri foarte bune si m-ar interesa daca a fost cineva acolo si are impresii "live".

Ma poate ajuta cineva cu pareri pertinente despre hotelurile 4-5* din zona?  Multumesc.

Eu am stat la Aegean si mi-a placut. prietenii cu care am fost au mai fost acolo de vreo 2 ori si vor si anul asta sa mearga. Deci e ok, nu e nici f mare sa te pierzi prin el, are si plaja, nu e f mare dar exista, are 2 pontoane, piscinele sunt ok, cea de la tobogane e cam micuta. Copii s-au distrat la mini club in fiecare seara si noi cu ei, animatia a fost de exceptie anul trecut nu stiu ce va fi anul asta (am inteles ca animatorii se schimba), camerele au fost minunate (cele de la select dream pt ca pe celalate nu le-am vazut din corpul standard). Acest corp nou renovat select dream are piscina proprie in fata, practic daca stai la parter iesi direct la piscina (asta nu e bine pt cei cu copii, dar se pot cere camere la etaj in cazul asta). Mancarea a fost arhisuficienta dar aici tine de gusturi, eu nu ma prea impac cu gustul ala dar nu am ramas nemancata...pizza de la pool bar era excelenta.
Ah, la piscina cu tobogane erau zile cand eram doar noi la piscina, adica 10-12 insi. Restul veneau dupa amiaza mai mult, aproape de inchiderea toboganelor. La piscina mare nu erau nicodata atata de multi cat sa te calci. Poti cauta pe youtube "aegean dream resort 2009" si ai sa vezi si cateva filmulete cu dansul de la piscina (era un ritual care se tinea dupa fiecare concurs si seara la spectacol) si alte chestii de pe acolo.
Ce sa iti mai zic ? atmosfera a fost f placuta acolo si chiar m-as intoarce. Curatenie zilnic, schimabu prosoape si lenjerie cred ca la 2 zile.
Daca vrei poze mai multe da-mi PM si iti dau o adresa unde le poti vedea.
Daca prinzi un early booking poti avea un pret bun la el. Noi am dat 780 e/2 pers/8 nopti fara transport (asta pt select, pt standard am fi dat 680). Am mers cu masina.
Vad ca nu multi se duc in acest hotel desi arata f bine. Noi am fost singurii romani de acolo. Nu inteleg de ce pt ca ofera destul de multe lucruri bune. Nu am termen de comparatie pt ca nu am mai fost in alta parte in turcia asa ca astea sunt parerile pana acum.

Edited by Delphinash, 28 January 2010 - 12:46.


#11
madic

madic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 18.11.2008
Multumesc, Delphinas.

Si eu tot spre Aegean inclinam, de fapt a fost primul in lista mea, numai ca anul acesta am primit oferta de peste 1.000 eur /2 persoane pt 9 nopti de cazare, in camere standard, fara transport, ceea ce este peste ce spui tu.
Daca am reusi sa ne incadram in 8-900 la camerele select, nici n-as mai sta pe ganduri, dar asa, depindem si de partenerii de drum, care se codesc la cotatiile pe care le-am primit pana acum.

Noi am mai fost numai in Antalya, asa ca termen de comparatie avem si tocmai de aceea stiu exact ce vreau si cam ce ar trebui sa primim la banii pe care-i dam.
Nu suntem carcotasi, dar nici eu nu pot sa nu ma intreb de ce la noi tarifele nu tin cont de perioada prin care trecem acum si de ce agentiile scot cam aceleasi preturi, cu diferente nesemnificative, de 1-2 eur pe noapte.

Daca poti, da-mi si mie te rog pe privat numele agentiei/site-ului de unde ati cumparat voi biletele.
Pana acum pt Antalya am fost nevoiti sa luam de la noi ca depindeam de avion, dar in Bodrum mergem cu masina, asa ca pot cumpara biletele si de afara.
Multumesc.

#12
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
Ma uitam pe Tripadvisor: Yelken apreciat la 5* de turci si de ai nostri e cotat la 4* acolo, si Mandalinci din 4* la 3*. Care-i faza? Sunt mai realisti ca noi ?

Si eu vreau tot Bodrum anul acesta si in top preferinte din ce am vazut pana acum sunt Yelken si Aegean. Super-tare faza ca la Yelken poti rezerva direct la ei si e mai ieftin ca orice alta rezervare din tara...

Pe de alta parte, ma indispune faptul ca hotelurile buna sunt situate in Turgutreis, deci 20-22km pana in Bodrum, si daca vrei croaziera, lazy trip sau altceva marritim trebuie sa bati drumul asta dus-intors.

Privitor la hoteluri: nici unul nu are mai mult de 2 tobogane de apa... asta e o dezamagire pentru mine. Iar piscinele nu sunt grozav de mari. Intradevar, mai este si WOW Bodrum, dar acolo nu ma pot apropia in bugetul meu...

#13
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
eficienta multi - topicurilor se vede... fiecare topic are 10-12 post-uri si apoi liniste... Oferte Turcia devine TDT 3  :deadtongue:

Revenind la Bodrum, pareri, sugestii, hoteluri, impresii, etc... nimeni interesat sa faca o descriere a statiunii in amanunt?

IZER Beach, Yelken, la Blance, alte hoteluri medii ca si pret, gen 40-60E/noapte/pers ptr iunie / iulie... ?!?! :worthy:

#14
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007
Pe mine ma cam bate gandu pe aici. o fi bun, nu o fi, nu stiu, dar arata bine.

Dar mai astept preturi si pentru Hotel LA BLANCHE RESORT&SPA si pentru Hotel KADIKALE RESORT HV 1

Edited by need_alex, 03 February 2010 - 15:07.


#15
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postneed_alex, on 3rd February 2010, 15:04, said:

Pe mine ma cam bate gandu pe aici. o fi bun, nu o fi, nu stiu, dar arata bine.

Dar mai astept preturi si pentru Hotel LA BLANCHE RESORT&SPA si pentru Hotel KADIKALE RESORT HV 1
daca ai bani de isil nu mai sta pe ginduri, e miezul din fanta !

#16
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt need_alex'
si eu am pus ochii pe el! ce oferte ai găsit? și de unde?

#17
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007
Pai tocmai asta este problema ca nu prea sunt oferte pentru el, am gasit cateva dar cam scumpe. 30.05 - 7 nopti - 900 euro / camera.
Mai caut!

Am mai gasit un club frumos in Bodrum, aici si desi seamana ca denumire, nu este acelasi, iar la bani cea mai buna oferta este cam 460 euro, aceeasi perioada si nr de nopti.

Edited by need_alex, 03 February 2010 - 18:53.


#18
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postcriss_65, on 3rd February 2010, 17:09, said:

pt need_alex'
si eu am pus ochii pe el! ce oferte ai găsit? și de unde?
ma cum pui tu mereu ochii pe tot ce descopar eu.....ntz-ntz ce fata cuminte si ascultatoare

View Postneed_alex, on 3rd February 2010, 18:48, said:

Pai tocmai asta este problema ca nu prea sunt oferte pentru el, am gasit cateva dar cam scumpe. 30.05 - 7 nopti - 900 euro / camera.
Mai caut!

Am mai gasit un club frumos in Bodrum, aici si desi seamana ca denumire, nu este acelasi, iar la bani cea mai buna oferta este cam 460 euro, aceeasi perioada si nr de nopti.
pai ISIL club exista in oferta dar nu pot sa ti spun io pe ce sait il gasesti  :naughty: ; iar prin saiturile fatucilor deontoloage nu l cauta ca alea habar nu au unde si fac vacantele alde tarkan sau presedintele turciei ....adica la ISIL CLUB

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate