Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

SuperFM Brașov.

- - - - -
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#415
djreluk

djreluk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 31.01.2011
Eu sunt din jud Giurgiu. Ascultam super online pe aplicația myradioonline și situl lor superfm.ro. Îmi plăcea  că era animație.Nu mi place să ascult un tonomat. Așa îmi fac un playlist personal.Radio e radio.

#416
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

View Postdjreluk, on 03 februarie 2023 - 19:02, said:

Eu sunt din jud Giurgiu. Ascultam super online pe aplicația myradioonline și situl lor superfm.ro. Îmi plăcea  că era animație.Nu mi place să ascult un tonomat. Așa îmi fac un playlist personal.Radio e radio.

Fiecare cu alegerea personală.


#417
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012

View Postdjreluk, on 03 februarie 2023 - 18:09, said:

Am ascultat jurnal fm dar nu are muzica pe care o difuza super până pe 1 februarie.
Asa este.

View Postdjreluk, on 03 februarie 2023 - 19:02, said:

Nu mi place să ascult un tonomat. Aşa îmi fac un playlist personal.Radio e radio.
Exact. Iar animatia era atat cat trebuia fara sa se bata campii prea mult. Singurele chestii deranjante erau baraiala de fundal si reclama cu pretulescu data mult prea des.

#418
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

View Postnumerci, on 03 februarie 2023 - 19:26, said:


Asa este.


Exact. Iar animatia era atat cat trebuia fara sa se bata campii prea mult. Singurele chestii deranjante erau baraiala de fundal si reclama cu pretulescu data mult prea des.

View Postnumerci, on 03 februarie 2023 - 19:26, said:


Asa este.


Exact. Iar animatia era atat cat trebuia fara sa se bata campii prea mult. Singurele chestii deranjante erau baraiala de fundal si reclama cu pretulescu data mult prea des.


"Mulți ascultă, puțini recunosc"


#419
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Acesta este sloganul lor in perioada manelelor. Nu as asculta asa ceva nici sa ma platesti.

#420
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

View Postnumerci, on 03 februarie 2023 - 19:38, said:

Acesta este sloganul lor in perioada manelelor. Nu as asculta asa ceva nici sa ma platesti.
Chiar crezi că eu ascult Super FM?
Eu am făcut o îndrumare prin ultimele postări: există alte opțiuni de ascultare posturi de radio.



#421
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Iti dai seama ca ascult altceva acum.... dar era fain playlistul care il aveau. Pacat.

Edited by numerci, 03 February 2023 - 20:08.


#422
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

View Postnumerci, on 03 februarie 2023 - 20:08, said:

Iti dai seama ca ascult altceva acum.... dar era fain playlistul care il aveau. Pacat.

Am copilărit în zonă, am fost copil în zonă, am prins Radio Special și nu am regrete , mergem înainte .
Este de unde se alege , nu este bai, parcă ar fi capătul pământului.


#423
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 01.03.2022
@PetricaMarian Sunt de acord ca JurnalFM este o varianta pentru muzica veche, dar ce nu mi-a plăcut a fost atitudinea lor când le-am trimis pe whatsapp câteva titluri de la C.C. Catch și Modern Talking, pe care nu le difuzează. Eu le-am trimis ca sugestie și le-am indicat ca este o sugestie, iar ei mi-au răspuns ca nu le comand eu playlistul. Nu cred ca era nicio problema, dar atitudinea m-a deranjat. De atunci ascult melodii de pe stick sau pe PRO FM 89,9, când îl prind😅

#424
PetricaMarian

PetricaMarian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.04.2020

View Postcatchthecatch, on 03 februarie 2023 - 22:30, said:

@PetricaMarian Sunt de acord ca JurnalFM este o varianta pentru muzica veche, dar ce nu mi-a plăcut a fost atitudinea lor când le-am trimis pe whatsapp câteva titluri de la C.C. Catch și Modern Talking, pe care nu le difuzează. Eu le-am trimis ca sugestie și le-am indicat ca este o sugestie, iar ei mi-au răspuns ca nu le comand eu playlistul. Nu cred ca era nicio problema, dar atitudinea m-a deranjat. De atunci ascult melodii de pe stick sau pe PRO FM 89,9, când îl prind😅

La fel procedam , fără discuții.
Cum ai descris propunerea respinsă , concluzia , nu au păsare de propuneri, de la ascultători , pentru propuneri muzicale.




#425
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
A reaparaut animatia pe SuperFM. Cat scanam de dimineata l-am auzit pe Cornel Ichim. De data asta era la matinal. Tot program de manele asa ca am continuat scanarea...

#426
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Update: si pe Radio Brasov este animatie astazi... parea vocea Claudiei Senescu dar nu bag mana in foc.

#427
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
De astazi SuperFM are din nou PS: [SUPER FM}{93,8MHz  ]

#428
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 01.03.2022

View Postnumerci, on 07 iunie 2023 - 20:26, said:

De astazi SuperFM are din nou PS: [SUPER FM}{93,8MHz  ]
A înviat de tot :)

Puteau și ei sa lase un space în PS, ceva de genul {93,8_MHz}. La fel fără spațiu înainte de MHz are și SPORT TOTAL. Probabil s-a umblat la ambele astăzi. Ca ieri nu aveau schimbari când am verificat recepția pe noul tuner de la Sony. Sunt mai mulțumit fata de Philips și pe PRO FM am semnal puțin mai bun.

#429
numerci

numerci

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,999
  • Înscris: 30.12.2012
Bine ca au pus Mhz ca ma zgarie pe ochi cand vad FM scris la frecventa.

#430
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 01.03.2022

View Postnumerci, on 08 iunie 2023 - 05:55, said:

Bine ca au pus Mhz ca ma zgarie pe ochi cand vad FM scris la frecventa.
Nu prea sunt citiți cei ce se ocupa de posturile FM. Unitatea de măsură a frecventei este MHz (sistem international Hz) și FM este o gamă de unde... Eu cred ca dintr-o greșeală, s-au luat toți cu FM. Oricum multor persoane li se pare normal cu FM și eronat cu MHz. Am avut colegi în facultate care făceau greșeala asta și încă o fac.

#431
TheSignMetro64

TheSignMetro64

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 07.09.2018
Si Apple a facut greseala asta unde au folosit "FM" pe iPod. Abia la ultimul lor model l-au modificat in "MHz"

#432
catchthecatch

catchthecatch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 01.03.2022

View PostTheSignMetro64, on 08 iunie 2023 - 09:34, said:

Si Apple a facut greseala asta unde au folosit "FM" pe iPod. Abia la ultimul lor model l-au modificat in "MHz"
O simpla greșeală cu care mergem în continuare greșit. Probabil suna mai bine 95.8 FM decât 95.8 MHz, cine știe... cine este în domeniu sesizaza imediat, dar alții știu doar de FM, asa ca mergem cu FM în continuare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate