Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Brasov - Cluj

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Felicitări, la mai multe!  :clapping:

#20
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

View PostDarkAngelBv, on 26th May 2009, 11:13, said:

P.S. Cu Puma media de viteza ar fi fost 150-160Kmph(cu viteza maxima spre 200-210 daca drumul permite :P )
puma aia a ta nu tine cont de curbe si de alte masini? merge pur si simplu drept, asa? :lol:

Edited by Vineri, 28 May 2009 - 22:42.


#21
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007
Auzi?Dar te astepta cineva cu cronometrul la sfarsit de stii fix 19 minute?Poate doar daca intalneai o masina la 5 km si sa nu-ti vina din fata, ca altfel sa scoti medie de 160 , sa fim seriosi.

Edited by Nicu90, 28 May 2009 - 22:43.


#22
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostVineri, on 28th May 2009, 23:38, said:

puma aia a ta nu tine cont de curbe si de alte masini? merge pur si simplu drept, asa? :lol:
masina merge drept daca nu e nimic intre scaun si volan. Totusi, nu am cerut parerea nimanui despre cum se merge cu masina, am cerut doar parerea despre drum.

View PostNicu90, on 28th May 2009, 23:42, said:

Auzi?Dar te astepta cineva cu cronometrul la sfarsit de stii fix 19 minute?Poate doar daca intalneai o masina la 5 km si sa nu-ti vina din fata, ca altfel sa scoti medie de 160 , sa fim seriosi.
Nu. Eu am vrut sa vad cat timp fac.


BTW, Am revenit in noaptea asta de la Cluj... obositor sa nu dormi peste 48 de ore si sa conduci atata. Mai ales noaptea cu atatia idioti care nu stiu ce e aia faza scurta si nici pentru ce folosesc proiectoarele de CEATA.

La dus am trecut prin targu mures. Nu imi pare rau, pentru ca nu mai fusesem niciodata prin partea aia. Drumul este ok pana in turda, unde e putin mai distrus. Apoi... in Cluj e jale  -_-
La intoarcere am luat-o pe Ungheni-acatari. Daca stiam ce naspa e drumul o luam tot pe Targu-Mures.
Multe tiruri pe la padurea bogatii (cred ca am depasit vreo 30). La dus nici un eveniment neplacut, la intors am vazut 2 accidente. Unul in padurea bogatii, altul aproape de cluj, in burbele alea.

#23
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Am scris ca Ungheni-Acatari e mai prost... Pana la urma cat ai facut pana la Cluj? :D

#24
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007

View PostDarkAngelBv, on 30th May 2009, 16:41, said:

Apoi... in Cluj e jale  -_-

cum asa?

#25
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postamandigi, on 30th May 2009, 17:03, said:

Am scris ca Ungheni-Acatari e mai prost... Pana la urma cat ai facut pana la Cluj? :D
3:50 la dus, prin Tg Mures, 3:35 la intors, pe Ungheni-Acatari.

View Postiulia_400, on 31st May 2009, 22:40, said:

cum asa?
Simplu. Pana la intrare in cluj... inafara de Turda, drumul e perfect. De la intrarea in cluj.... lucrurile se schimba. Plus de asta, multi conducatori auto idioti (era sa intre vreo 3 in mine  :curse: ).


Pe scurt:
Mi-a placut drumul pana acolo, mi-a placut evenimentul la care am luat parte, mi-au placut oamenii de acolo, nu mi-a placut drumul de la Hotel Stil (unde s-a tinut evenimentul) pana pe Str. Fabricii de Chibrituri (Sediul WebFactor/SimpliQ).

#26
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007

View PostDarkAngelBv, on 1st June 2009, 11:32, said:

Pe scurt:
Mi-a placut drumul pana acolo, mi-a placut evenimentul la care am luat parte, mi-au placut oamenii de acolo, nu mi-a placut drumul de la Hotel Stil (unde s-a tinut evenimentul) pana pe Str. Fabricii de Chibrituri (Sediul WebFactor/SimpliQ).
Oare un hotel mai indepartat , pe la Turda ,Huedin nu putea sa va gaseasca  :lol:  Intradevar e groaznic sa trebuiesca sa strabati clujul de la un capat la altul aproape , la ore de virf . Desi sunt doua cai de a ajunge pina la destinatia data , una e mai aglomerata decit cealalta .

#27
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostNeohori, on 18th July 2009, 10:52, said:

Oare un hotel mai indepartat , pe la Turda ,Huedin nu putea sa va gaseasca  :lol:  Intradevar e groaznic sa trebuiesca sa strabati clujul de la un capat la altul aproape , la ore de virf . Desi sunt doua cai de a ajunge pina la destinatia data , una e mai aglomerata decit cealalta .
Nu era ora de varf.... era in jurul orei 23:30.
In orice caz.... urate strazi.

#28
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Reinvii topicul asta cu o intrebare ca new update 2011: care drum e mai bun intre CJ si BV ? Nu neaparat cel mai scurt, ci cel mai bun ! Evident o alta idee de ruta (cu sau fara CJ), tinand cont de faptul ca vreau sa ajung de fapt la Zalau dinspre BV ?

Erata: "Evident" a se citi "Eventual". Mi-am batut joc de limba romana un pic ...

Edited by cristi.r, 10 December 2011 - 13:22.


#29
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,790
  • Înscris: 28.11.2005
CJ - turda- tg mures - sighisoara - bv

#30
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Mersi mult ! Si daca ar fi sa vin dinspre BV spre Zalau ? Mai mult ca sigur ca voi innopta la CJ (de aceea am cerut BV-CJ), dar ... cine stie ... Cum e drumul catre A3 ?

#31
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
E acelasi, in sens invers... Drumul e foarte bun pana la Cluj, mai departe nu am fost recent, dar nu cred ca sunt probleme. Nu stiu daca poti folosi/are sens sa folosesti A3 daca mergi la Zalau. Poate portiunea Campia Turzii-Turda.

#32
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011
Cj-Zalau este super merge ca uns dar atentie ca te fura la viteza si e plin de radare si de vestitii politai salajeni , cu astia nu cazi la tocmeala .

#33
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Multumesc pentru raspunsuri. O sa merg doar pe E-uri: E60 si apoi E81, parca. De asta din urma zici ca e plin de radare ? Las-o fasole, tot jud. Salaj are oleaca mai multi locuitori decat mun. Constanta. Cam cate radare sunt pe traseul ala ? Eu, la mine-n GL stiu ca pe o portiune de drum, pe care o parcurg frecvent, nu este mai mult de 1 radar.

Edited by cristi.r, 23 December 2011 - 22:15.


#34
hemTT

hemTT

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,443
  • Înscris: 18.07.2011

View Postcristi.r, on 23rd December 2011, 22:14, said:

Cam cate radare sunt pe traseul ala ?
Pe tronsonul cj-zalau in timpul saptaminii sunt cel putin 2 , s si d 1 , cind sunt sarbatori cu bauta 3 plus filtre .
Sunt curve si multi soferi prin zona , stiu ca e radar sub pod dar nu-ti fac semn , te lasa sa o musti - daca vezi masini mari ca merg incet pe drum drept fara curbe las-o dupa ei ca stiu ei ce fac ... :)

La iesire din comuna sutor va aparea o intersectie cu sens giratoriu spre huedin si spre zalau , acolo fi atent ca e mai tot timpul o p... de politai tare adreacu .

Edited by hemTT, 23 December 2011 - 22:41.


#35
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Pe BV-Cluj probabil o sa intalnesti 2-3 radare. Sanse mari sunt in Feldioara (e si un Logan galben acolo), prima localitate dupa Brasov. Mai incolo nu prea are rost sa scriu unde sunt radare, fiindca cred ca am vazut in fiecare sat. In prima jumatatea a traselului nu-s multe localitati, cel putin pana la Sighisoara nu pierzi mult daca nu mergi tare in localitati. Chiar si pana la Acatari (varianta Tg. Mures) e OK. Ocolitoarea Acatari-Ungheni e plin de localitati, drumul e mai ingust si sunt restrictii de 30km/h. Nu foarte des, dar mai stau la panda si pe acolo. Portiunea Ungheni-Cluj nu-mi place atat de mult, acolo sunt si localitati mai lungi. Radare/politie de obicei sunt in sate, exceptia fiind padurea Bogata (dupa Feldioara) la serpentine si la portiunea cu restrictie de 40km/h si Turda-Cluj la zonele de restricite 60km/h (din auzit, personal nu am vazut radar acolo).

Edited by amandigi, 23 December 2011 - 22:50.


#36
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Mda, am luat la cunostinta ! Mersi mult !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate