Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

unde sunt in focsani?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
softpediafan

softpediafan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.06.2008
Vreau sa imi schimb religia.Am intalnit un musulman dar eu vreau totusi daca gasesc sa fie tot o religie crestina.Stie cineva unde gasesc biserica,preotul sau un reprezentant al lor in focsani sau aproape de focsani?

Edited by softpediafan, 17 May 2009 - 09:39.


#2
softpediafan

softpediafan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 03.06.2008
AM GASIT,am gasit,am gasit...

#3
Dimineata100

Dimineata100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 27.11.2008
Treci la ortodocsi ca au credinta adevarata. Multe religii se opresc la a nu bea si nu face minuni dar ortodoxia merge spre sfintirea omului cu cele 7 taine.
Uite ce zice IIsus:
Ioan 6:
54. Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu are viață veșnică, și Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.

In Duminici in Bisericile ortodoxe se da mancare pentru nemurire, Sfanta Impartasire. Prin mancare a cazut omul prin mancare se ridica.

#4
sebi900

sebi900

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 02.05.2008

View PostDimineata100, on 19th May 2009, 07:42, said:

Treci la ortodocsi ca au credinta adevarata. Multe religii se opresc la a nu bea si nu face minuni dar ortodoxia merge spre sfintirea omului cu cele 7 taine.
Uite ce zice IIsus:
Ioan 6:
54. Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu are viață veșnică, și Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.

In Duminici in Bisericile ortodoxe se da mancare pentru nemurire, Sfanta Impartasire. Prin mancare a cazut omul prin mancare se ridica.
Ma faci sa rad  :lol: ..... de parca numai la ortodocis ar exista paratsanie ... poate ca baiatul a vrut sa scape de ortodoxism , tu nici nu l-ai intrebat ce religie a avut , ca si ti-ai dat cu parerea  :lol:

#5
yo8tyn

yo8tyn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 387
  • Înscris: 17.10.2006

View PostDimineata100, on 19th May 2009, 08:42, said:

Treci la ortodocsi ca au credinta adevarata. Multe religii se opresc la a nu bea si nu face minuni dar ortodoxia merge spre sfintirea omului cu cele 7 taine.
Uite ce zice IIsus:
Ioan 6:
54. Cel ce mănâncă trupul Meu și bea sângele Meu are viață veșnică, și Eu îl voi învia în ziua cea de apoi.

In Duminici in Bisericile ortodoxe se da mancare pentru nemurire, Sfanta Impartasire. Prin mancare a cazut omul prin mancare se ridica.

bine fac acele religii cand se opresc chiar si la aceste aspecte : a nu bea, nu fuma...etc..  Ei au aceste principii de ani intregi.

De ex: pe pachetele de tigari ce scrie jos, cu scris mic? tutunul dauneaza grav sanatatii, sau mai nou, tutunul poate dauna sanatatii :P ...
lor nu le'a trebuit explicatii medicale.. dar cand medicina a confirmat ca tutunul dauneaza, si multe altele...pe ei nu ii baga nimeni in seama.. nu ca ar trebui :P

cam asa se stie despre majoritatea cultelor. "sa nu aia sa nu cealalta"... da e fain la noi.. ai voie orice, mergem si ne zicem pacatele si gata :D nu mi se pare ca e bine,... adica noi facem pacate ca stim ca oricum mergem la preot si am rezolvat... buna treaba nu? :P

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate