Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Parcuri de distractie in Europa

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#91
SacDePureci

SacDePureci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,669
  • Înscris: 12.02.2007

View PostFZRB, on 20 februarie 2015 - 00:26, said:

Daca esti pasionat de adrenalina, pana sa ajungi la Thorpe si Alton Towers (care intradevar sunt foarte faine), te-as mai sfatui sa incerci Phantasialand si Heide Park in Germania, Mirabilandia in Italia, Park Asterix in Franta, Walibi World in Olanda si Liseberg in Suedia, daca o sa fii prin zona. Crede-ma, nu sunt cu nimic mai prejos decat cele 2 din Anglia dpdv al adrenalinei cel putin.

Cat despre atractii misto asa este, crema este in SUA. Sunt acolo parcuri cu roller-coastere mai faine si mai multe decat toate parcurile mari ale Europei luate laolalta. Dar sunt departe rau.

Am amanat momentan vizita in Anglia din motive financiare, o sa dau o "fuga" pana la Gardaland - Italia. Poate reusesc cumva sa ajung o zi si la Mirabilandia...

#92
JustMe2007

JustMe2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 19.03.2007
Imi poate da cineva detalii despre Legoland Billund? Cazarea in parc este prea scumpa, deci caut undeva in apropiere, insa as vrea sa stiu si cum e cu transportul, daca este ceva retea de transport public sau avem nevoie de masina inchiriata?
Despre parc ce imi puteti spune? Am vazut ca sunt mai avantajoase biletele pentru 2 zile, iar noi stam 4 si vrem sa mai profitam de cate ceva in zona, cum ar fi Lalandia waterpark sau orice alte atractii pt copii.
Orice recomandare este binevenita.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate