Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Ce ati face daca ati avea 60 mil ROL ?

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#73
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

View Post_Smiley_, on 18th June 2009, 12:18, said:

si ti-ar ajunge cei 6000 de ron atat pentru cumpararea/inchirierea celor 4-5 hectare cat si pentru restul costurilor (pe care chiar tu le estimexi la 6000-7000 de ron)?

Tuturor celor care au citit gresit:
Este vorba de 60 mil ROL adica 60 milioane lei vechi adica 6000 RON !

Deci ? imi puteti da niste idei ?

Multam' !

#74
skodars

skodars

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 03.08.2007

View PostKrisler12, on 26th November 2009, 21:24, said:

Tuturor celor care au citit gresit:
Este vorba de 60 mil ROL adica 60 milioane lei vechi adica 6000 RON !

Deci ? imi puteti da niste idei ?

Multam' !


Salut. Am haine, posete, bijuterii, incaltaminte toate de firma cu eticheta in valoare de peste 3000euro aduse din SUA. Nu am unde sa le vand si nici nu am de gand sa bag bani intr-un magazin.

Pretul pentru toate produsele este de doar 1000euro.

Precizez ca toate produsele sunt noi, originale cu eticheta si cu pretul din magazin afisat.

Aveti jos link cu pozele atasate.

http://community.web...568985499JhZtaY

http://good-times.we...568990357luBxqA


Pentru cei interesati e-mail: [email protected]

#75
tupeu4you

tupeu4you

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 19.11.2006
Salut ,
Baga-i la pariuri daca esti foarte disciplinat si poti sa vezi asta doar ca o afacere :)

Joci un sistem Martingale pe Xuri (daca nu sti despre ce e vorba iti explic pe scurt mai jos)  :

iti alegi o echipa (sunt n siteuri cu statistici ale rezltatelor )
Ai banca initiala de 1000 Euro sa spunem . 1 euro = 1 unitate .
joci 1 euro pe primul meci
a) pierzi -> mergi mai departe si dublezi pariul
B) castigi -> cotele pentru egal sunt de la 3 la 5-6 dar punem varianta cea mai mica 3 .Ai castigat 3 Euro incepi iar de la 1

poti face simulari luand ce echipa vrei tu (ma rog campionate cat de cat ... ) si faci o simulare vezi ce iese .
Daca esti disciplinat sunt sanse foarte mici sa pierzi .Poti pierde in cazul in care prinzi o serie de 10 meciuri in care respectiva echipa nu face X
1+2+4+8+16+32+64+128+256+489=1000 daca pierzi primele 9 si iese al 10lea 489x3 =1467 deci ai profit 467 unitati ( 467 euro)

Daca ti se pare foarte riscant poti ajunge  pana la 13 meciuri daca incepi cu 0,5 euro =1 unitate  si inmultesti de fiecare data cand pierzi cu 1,75 (si nu cu 2 ca in prima variante)  

(0,5+0,87+1,53+2,67+...+412,5)=961 . 412,5x3 =1237,5 (237,5 euro profit )

Cota pt castig am pus-o 3 dar,de exemplu ,Barcelona avea cota 4,5 in ultima etapa cu Villareal (echipa pe care nu a prea  batut-o asa des) 4,5x412,5=1856 adica 856 E profit

Cu o banca de 5000 E si varianta a2a iti permiti sa pierzi 15 meciuri ceea ce inseamana aproape un campionat intreg , nu stiu sa existe echipa sa nu faca egal in tot campionatul.

E cam de "pariuri sportive " si exista si varianta sa pierzi tot dar e totusi o idee :)

Edited by tupeu4you, 05 January 2010 - 13:21.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate