Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

MONITOARE TFT

- - - - -
  • Please log in to reply
627 replies to this topic

#613
katman

katman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 16.05.2004
Ar fi frumos considerand ca 941 costa 500 si un pic de ron pe amazon. ('rar mama lor de carderi care ne-au blocat accesul la bunatati).
Pe de alta parte parca e cam ieftin ca sa fie nou. Dar oricum si 940 e destul de bun pt ce vreau eu si probabil o sa-l iau

#614
rocky_manro

rocky_manro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 22.01.2007
in general diferentele dintre un model vechi si unul nou sunt minore.Rare sunt cazurile in care se produc modificari majore
Ar putea sa ii schimbe denumirea din 940bw in 941bw si sa fie acelasi produs; sau sa ii modifice putin designul.

#615
dan_marius

dan_marius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.01.2007
Salutare. Ma intereseaza impresiile unui posesor de SAMSUNG 940 T. Detaliile tehnice le cunosc. Monitorul îl voi folosi pentru Autocad, Office, net, mai puțin pentru jocuri. Mulțumesc.

#616
rocky_manro

rocky_manro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 22.01.2007
de ce nu iti iei un Samsung 971p ? e vreo 1380 roni pe price.ro
940T are un timp de raspuns foarte mare.

mai multe detalii de 971p : http://www.chip.ro/t...er/details/552/

Edited by rocky_manro, 14 February 2007 - 00:15.


#617
BOY4GIRLS

BOY4GIRLS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.06.2006
Salut.. as dori sa-mi cumpar primul meu LCd.. nu ma prea pricep dar mi-a facut cu ochiul asta
samsung SyncMaster 740 BF
Vreau sa-l folosesc pentru jocuri gen nfs carbon, shootere,filme ,muzica..
Cine are sau a avut sami zica pareri despre el.. si daca stie cineva de und eil pot lua mai ieftin de 700 ron..atat e la flamingo pe site..

aici aveti specificatiile lui...
http://www.samsung.c...fleafleteng.pdf  

Oare o consuma mai multa energie electrica  ca un CRT?

Edited by BOY4GIRLS, 08 November 2007 - 18:21.


#618
BOY4GIRLS

BOY4GIRLS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.06.2006
stiti cam cat ar costa taxele de curier   pentru livrarea la domiciliu a unui lcd de 17?

#619
BOY4GIRLS

BOY4GIRLS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 20.06.2006
In final mi-am luat Samsung 740 BF.
Acasa am observat un pixel care este verde:((  dar nu cred ca mi-l schimba pentru asta..
Are cineva programul MAGIC TUNE  care sa fie compatibil cu placa mea video NVIDIA GEFORCE 5700 LE si acest monitor..pentru ca programul dat de ei pe cd (Magic tune 3.6)nu imi merge.. in rest monitorul este super..

#620
carcotashu

carcotashu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 05.12.2006
cam cati ochi are un monitor?
:P :D

#621
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,170
  • Înscris: 09.07.2005
Unde pot gasi dimensiunile laturilor panourilor LCD masurate in cm sau mm ? De la 15" in sus ,normale si wide

#622
Lemeleul

Lemeleul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.09.2007
Se da urmatoarea problema:

In momentul de fata detin un monitor LCD Samsung 710N. Este luat acum 1,5 ani, nu a avut si nu are nici un fel de problema, merge impecabil insa as vrea sa trec la un format wide mai mare: 20`,21` sau 22` pe care as vrea sa-l folosesc mai ales pentru vizualizare, editare foto iar in rest navigare internet, muzica si poate din cand in cand intr-un procent extrem de mic 5% jocuri.

Am citit multe thread-uri insa nu am reusit sa ajung la o concluzie legata de monitorul pe care sa-l achizitionez. Am inteles ca pentru foto sunt recomandate monitoarele care nu au panel TN insa acestea nu sunt foarte usor de gasit si au ca si dezavantaj un timp de raspuns mai mic fata de cele cu TN. Intrebarea care mi-o pun este: in ce consta diferenta la calitatea imaginii intre monitoarele cu panouri non-tn si cele tn (este asa evidenta), de ce acestea non-tn se gasesc asa greu(daca au o calitate a imaginii mai buna), de ce nu se mai fabrica? si cat este de mare diferenta la timpul de raspuns intre cele doua tipuri de paneluri. Ma intereseaza mai ales comparativ cu ce monitor am eu acum (monitorul meu are timp de raspuns: 12ms si acest timp mi se pare foarte bun pentru jocuri - chiar nu am vazut nici o diferenta fata de un crt in jocuri).


M-ar ajuta foarte mult sa stiu parerile voastre vizavi de faptul ca monitorul pe care as vrea sa-l achizitionez, in afara de un ecran mai mare si wide cam ce as avea nevoie de la el s-ar putea concluziona intr-un singur cuvant: claritate foarte buna (peste ce imi ofera Samsungul din dotare). Timpul de raspuns ar fi ok sa fie cel putin egal sau mai mic decat al monitorului pe care il am acum. Bugetul se situeaza undeva la 1500 RON insa daca este cazul mai poate fi marit.

De asemenea, as mai fi vrut sa stiu daca pentru a imi creste performantele referitor la claritatea imaginii precum si la viteza (editare) ar trebui sa schimb placa video. Aceasta este un ATI Radeon 9800XT (128bits) 128M RAM. Tin sa mai mentionez ca as putea sa schimb placa cu un Sapphire Radeon X1950 PRO 512MB GDDR3 AGP Dual DVI/TVO 256-bit - as castiga ceva vizavi de calitatea imaginii precum si de viteza de incarcare, editare a pozelor?

Va multumesc anticipat pentru raspunsurile voastre!

Stima

#623
shadowgign

shadowgign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 27.11.2007
dar de 931BF  SAMSUNG ce parere aveti ?

#624
Dement4ever

Dement4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.07.2007
eu am un LG Flatron L1753TR 2ms GtG DFC 2000:1 DVI asamblat in polonia de ceva vreme si se misca destul de OK in jocuri nu am avut probleme cu el pana acum sper ca nici pe viitor sa nu am  ^_^

#625
alexino

alexino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 12.02.2006
Salutare. Am achizitionat un Philips 220vw8fb, wide, insa am cateva probleme. La rezolutia recomandata 1680 x 1050, abia daca pot fi descifrate caracterele. Am incercat si cu large fonts si cu 120 dpi si nimic. Refresh rate e setat la 60 hertz. Placa video este GeForce 4 MX440 AGP8X. Ce alte ajustari ii pot face???

#626
achim_andrei

achim_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 12.03.2006
mareste Sharpness din meniu.

#627
dannek

dannek

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,460
  • Înscris: 17.05.2004
Am un monitor IBM ThrinkVision de 19" de la o vreme cind deschid o pagina ziar si are o fotografie pe care dau clik ca sa o maresc se mareste dar pleaca de pe suprafata monitorului, trebuie sa dau televizorul pe calculator sa o trag de acolo??? Nu pot sa imi dau seama de la ce este

#628
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Ai setat Dualview din placa video?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate