Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?

Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...
 Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok

Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS
 Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx
 Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV

PPC Energy
 

Comodo scos de pe Softpedia.com

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
80 replies to this topic

#73
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,331
  • Înscris: 23.05.2003
Well well pina la urma Comodo v-a dovedit. Am vrut sa scriu mai demult da' am tot uitat.
Vad ca a disparut articolul ala cu scosul de pe Softpedia iar tag-ul Adware s-a transformat in Ad-supported.
Pai de acu' puteti lista din nou produsele Comodo la download-uri. :D

#74
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Iar o luam de la capat :))

Nu intelegi ca Melih nu vrea ca langa Comodo sa scrie Adware / Ad-Suported, etc ci Freeware.

Si daca ar pune Softpedia produsele la loc in mod normal a trebui sa fie catalogate ca Adware deoarece optiunile la instalare sunt bifate ca default.

Produsele o sa revina pe Softpedia cel mai probabil daca o sa apara langa ele Adware sau daca o sa fie optiunile debifate si cred ca numai in urma unor scuze din partea Comodo ca a provocat scandal aiurea.

later edit: am gasit ceva bun de tot:

http://dottech.org/headline/10032

Ce scrie in termeni si conditii la Comodo....pfoa....free my a**.

Edited by crysty2k5, 25 September 2009 - 11:00.


#75
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,331
  • Înscris: 23.05.2003

View PostNozavi, on 7th May 2009, 21:25, said:

Am sters absolut toate programele si review-urile Comodo de pe site. Duca-se!
OK sefu' ceva lamuriri se poate? Au trecut 5 luni de la postul de mai sus si o parte din softurile Comodo au aparut din nou alaturi de citeva review-uri. Ati schimbat si definitia la Adware dar CIS tot nu apare pe Softpedia.
So Comodo v-a dovedit pina la urma?

#76
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

View Postburebista, on 7th October 2009, 09:31, said:

OK sefu' ceva lamuriri se poate? Au trecut 5 luni de la postul de mai sus si o parte din softurile Comodo au aparut din nou alaturi de citeva review-uri. Ati schimbat si definitia la Adware dar CIS tot nu apare pe Softpedia.
So Comodo v-a dovedit pina la urma?
Peste doar cateva zile va apare pe blog-ul meu un interviu in Exclusivitate cu directorul Comodo in care va da cateva explicatii. :)
Se pare ca s-au impacat ;)

#77
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Pana atunci, sa vedem ce se intampla in teste: http://www.matousec....nge/results.php

CIS 3.12 obtine 100%

Edited by crysty2k5, 11 October 2009 - 17:54.


#78
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,331
  • Înscris: 23.05.2003
Sa traiesti pykko, banuiam ceva dar vroiam si o confirmarea de pe la noi. :)
Dai un ping in thread cind publici interviul. :)

#79
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003

View Postburebista, on 7th October 2009, 09:31, said:

OK sefu' ceva lamuriri se poate? Au trecut 5 luni de la postul de mai sus si o parte din softurile Comodo au aparut din nou alaturi de citeva review-uri. Ati schimbat si definitia la Adware dar CIS tot nu apare pe Softpedia.
So Comodo v-a dovedit pina la urma?

View Postpykko, on 11th October 2009, 18:50, said:

Peste doar cateva zile va apare pe blog-ul meu un interviu in Exclusivitate cu directorul Comodo in care va da cateva explicatii. :)
Se pare ca s-au impacat ;)

Cele cateva lamuriri pe care le-as fi putut da ar fi venit mai devreme, daca as fi stiut ca s-a mai postat aici... ;) Dar cum eu nu mai urmaresc forumul .ro deloc... Noroc ca mi-a dat crysty link... Anyway...

1. A aparut si CIS ( http://www.softpedia...-Security.shtml ), le readaugam pe toate incetul cu incetul. Nu avem timp si motive sa acordam unui singur producator atentie exclusiva, care apoi ar mai putea fi privita si ca spam sau o tentativa nereusita sa intram in gratiile lor, ceea ce, evident nu este cazul (cred ca va imaginati cat de jenant ar fi aratat un intreg index, adica o intreaga pagina, Softpedia plina cu programele Comodo). Toate programele lor vor reveni pe Softpedia, dar pe rand, cum e normal si cum se procedeaza la orice alt producator in cazuri de genul asta.
2. Nu am schimbat absolut nimic altceva decat Adware in Ad-supported si am facut treaba asta la toate programele, nu doar la Comodo. In rest, dupa cum se poate observa, ad-supported are exact aceeasi definitie ca Adware. Acestea fiind spuse, puteti observa usor ca CIS este listat ca Ad-supported. Tin sa mentionez clar faptul ca cei de la Comodo ne-au solicitat sa fie listat asa (sau, altfel spus, au fost de acord sa fie listat asa)
3. Contrar la ceea ce ar putea spune oricine, nimeni n-a dovedit pe nimeni, se poate spune ca, cel mult, s-a facut un compromis. Overall, nici ei, nici noi, nu ne-am schimbat politica.
4. Impacat e un fel de a spune. Pentru o perioada nedeterminata vor face parte din putinii producatori cu care discutiile se vor limita la nivelul strictului necesar si profesional. Asa cum am spus de la bun inceput, scandalul declansat nu a fost niciodata obiectivul nostru, iar acum, mai mult ca niciodata, dorim sa ne distantam pe cat posibil de orice factori care prezinta un risc la acest "armistitiu".

Eu consider ca cele de mai sus lamuresc foarte bine situatia pentru cei care au "ochi sa citeasca si minte sa inteleaga", asadar, cu exceptia cazului in care mi-a scapat vreun aspect sau argument, as dori sa inchei sirul explicatiilor aici :)

Edited by Nozavi, 12 October 2009 - 11:04.
typo


#80
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,331
  • Înscris: 23.05.2003
Respecte boss.

#81
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Problema rezolvata. Cred ca e istorie acest topic :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate