Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Comodo scos de pe Softpedia.com

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
80 replies to this topic

#55
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006

 carmenclara1, on 4th June 2009, 12:52, said:

tot nu ai raspuns la intrebare  :)  

si nu era vb despre forum ziaristi romani sau altceva.

pe scurt  e vb de "create trust online" si tu ca firma incluzi ad-aware/spyware intr-o suita de securitate ptr bani cand ai alte solutii.
Pai cum sa raspund eu la ceva ce nu stiu? Intreaba-l pe Melih Abdulhayoglu ca doar e proprietarul companiei. Dar se stie care e raspunsul lui deja si de aia nu mai are rost sa continuam noi discutia aiurea, fara sa fie prezent un oficial de-al lor.

#56
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
nu are un raspuns. de aceea se invarte in juru degetului cu atacuri la adresa persoanelor si nu la subiect. o mare bila neagra.

oare de ce le-a crescut cota de piata la agnitum si online armor si a scazut acea a lui comodo in ultima perioada. exact din cauza acestei atitudini. ce incearca el sa faca e damage control dar din pacate e too late. :P

sa speram ca in versiunea 4 sau 5 sa gaseasca alta solutie mai eficienta fara sa compromita " the prime directive".

#57
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
:lol: Acum am vazut si eu discutia asta, doamne ce va mai agitati unii pentru un kkat de soft, vad ca a inceput sa aiba si fanboys , stiti si cum il cheama pe proprietarul companiei, modul cum o luati unii personal e extrem de amuzant. E un soft printre multe altele, ce a facut softpedia e cat se poate de corect. Ca si soft de securitate nu incluzi toolbar in kitul de instalare, e o chestie imbecila, punct.

#58
razor74

razor74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 09.10.2006

 SE7EN, on 4th June 2009, 17:02, said:

:lol: Acum am vazut si eu discutia asta, doamne ce va mai agitati unii pentru un kkat de soft, vad ca a inceput sa aiba si fanboys , stiti si cum il cheama pe proprietarul companiei, modul cum o luati unii personal e extrem de amuzant. E un soft printre multe altele, ce a facut softpedia e cat se poate de corect. Ca si soft de securitate nu incluzi toolbar in kitul de instalare, e o chestie imbecila, punct.
Dar vad ca te-a deranjat suficient de tare incat sa devii si tu agitat si sa arunci cu "kkt" ca tot romanu get -beget... Ca vorba aia de ce sa nu fim mai breji decat toate cotidienele de scandal unde comenteaza ca pe maidan fiecare, fara sa ii fie frica ca va plati pentru aberatiile  spuse uneori...


@Carmenclara - Ai facut vreo analiza de specialitate a pietei? Povesti si folclor inventate de tine daca vii si doar arunci vorbe in vant. Stai linistit ca userii care cauta comodo sa si-l instaleze, il cauta pentru ceea ce ofera si nu se uita mai intai pe net dupa eventualele scandaluri de pe softpedia. Protectia care o ofera aceasta suita de securitate nu are nici in clin nici in maneca cu toolbarurile pe care le ofera optional la instalare.

#59
gabitzu252

gabitzu252

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 14.01.2009

 crysty2k5, on 2nd May 2009, 20:46, said:

Pai daca deselectezi la instalare, nu intra ;)


oare nu a avut nici o influenta discutia asta:

http://msmvps.com/bl...18/1692604.aspx

am dat de ea din pura intamplare, dar imi ridica niste semne de intrebare, oare e adevarat?

#60
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

 gabitzu252, on 19th July 2009, 14:06, said:

oare nu a avut nici o influenta discutia asta:

http://msmvps.com/bl...18/1692604.aspx

am dat de ea din pura intamplare, dar imi ridica niste semne de intrebare, oare e adevarat?

Adica comodo hosteaza si da certificate pentru programe de tip rogue  ;)

#61
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ce frumos :lol:

Aici chiar ca au dat-o in bara :lol:

#62
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Sau phising. :(
La naiba, nu mai apare odata Online Armor pe 64 biti? :D

#63
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Inca una dura: Am intrat din masina virtuala (unde am acum instalat KIS 2010 Trial) cu Firefox 3.5.1 pe site-ul Comodo si KIS i-a blocat certificatul si pagina. :lol:

A trebuit sa-l pun la Exclusion ca sa pot sa intru :D

#64
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Duoamne, pacat ca dintr-o idee initiala frumoasa s-a ajuns la o balacareala de genul asta. Cum e vorba aia: Cum e turcu' si pistolu'. :D

#65
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Eu nu am zis niciodata ca produsul lor e de "porc"

E foarte bun, dar problema e alta aici...lacomia duce la asta...

#66
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Cristi, sincer desi sunt user foarte vechi de Comodo si in acelasi timp n-am avut niciun fel de probleme cu produsul lor mi s-a cam acrit de atitudinea lor.
Eu citesc mult forumurile si genul ala de stiri adiacente (de pe Wilders sau CoU) si cind incepe sa iasa fum si in loc sa se incerce oprirea lui se toarna gaz peste foc atunci ceva nu mi se pare in regula.
Marturie e si cazul Softpedia unde au reactionat complet deplasat dupa parerea mea, si acum si astea care incep sa iasa la suprafata.
Motto-ul lor cu Create Trust on-line mi se pare complet compromis si de asta as vrea sa incerc si altele. Pina acu' Outpost si Rising nu m-au convins (vs. Comodo) asa ca astept ca insetatu' in desert Online Armor pe 64 biti (bineinteles ma refer la variantele free). Daca nici ala nu ma convinge cred ca o sa-mi bag picioarele si o sa trec pe Vista/W7 firewall plus Threatfire si gata. :)

#67
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Clar toata lumea asteapta aia :)

+ unele mici imbunatatiri la Outpost Free x64


Eu nu am inteles alta faza la Comodo: Acum ceva timp era Comod0 3.9, nu 3.09.

Cum au trecut la 3.10 dupa 3.9 nu imi explic.

#68
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006

 burebista, on 19th July 2009, 15:26, said:

Sau phising. :(
La naiba, nu mai apare odata Online Armor pe 64 biti? :D
Nu va agitati degeaba. Am vazut o multime de site-uri ale programelor rogue ale caror formulare de comanda erau certificate VeriSign, iar VeriSign este si mai mare decat Comodo in acest domeniu.

#69
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
De acord, da' macar aia de la Verisign nu trimbiteaza peste tot Creating trust online si-ti baga pe git toolbar-uri la produse de securitate. :P

#70
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
@burebista    ce te-a nemultumit la outpost ?


inca un exemplu negativ
http://msmvps.com/bl...10/1699205.aspx

Edited by carmenclara1, 20 July 2009 - 13:08.


#71
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Mama, ce a dat cu bata in balta.

Stai ca aici e si o problema mai grava: e si logo Softpedia pe acolo.
Sa vedem.

#72
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,343
  • Înscris: 23.05.2003
Log-ul infiorator, pauza preset-uri custom si creatul de reguli prea rigid. De altfel le-am si zis. ;)

Mor de draci ca nu am ce sa mai testez. In weekend am schimbat iar fo 3-4 de plictiseala si am sfirsit tot cu firewall-ul din CIS. :D
Si cind ma gindesc ca mai am de asteptat o gramada pina la Online Armor 64...  :ciocan:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate