Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Fit to screen

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
t4vvy

t4vvy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.01.2009
Nu stiu cum se face dar incerc de o gramada de timp sa pun o imagine in html dar imaginea e mai mare decat rezolutia ecranului meu. Nici'o dificultate ... o modific micsorand'o , dar aici apare problema ; fiecare calculator deschide altfel o fereastra de net in functie de rezolutia monitorului astfel am incercat si am ajuns sa fac o poza la dimensiunea monitorului meu crezand ca asa o sa si apara la toata lumea eu avand o rezolutie la monitor de 17". Am intrat in calculatorul cuiva cu ajutorul unui program de vizionat si am observat (asta avand un ecran de 24") ca imaginea mea nu aparuse pe tot ecranu asa cum sperasem.

Exista vreun cod ceva in HTML sa editez (cum este <HR /> de apare ca fit to screen) astfel incat imaginea sa apara in functie de rezolutia monitorului ?

Edited by ciuly, 21 April 2009 - 11:05.
aberatii gramaticale


#2
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006
Daca setezi atributul width al tagului img la valoarea 100% ar trebui sa functioneze. Nu am testat decat sub Firefox, totusi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate