Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce pot face cu un competitor neinregistrat la registrul Comertului

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Andrei322

Andrei322

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.04.2009
Buna ziua!

V-as ruga pe cei avizati sa ma ajutati cu o problema pe care o am. Am o firma inregistrata legal la Registrul Comertului, platesc impozit, colectez TVA... o afacere legala... Din nefericire am un competitor care poate fi gasit de clienti pe aceleasi canale ca si firma mea care este de fapt un bisnitar: cumpara produsele cam din aceleasi locuri ca si mine pe persoana fizica si le vinde in tara la persoane fizice. Datorita faptului ca lucreaza la negru isi permite sa puna preturi subtantial mai mici decat mine si imi sta ca un ghimpe in coaste.

As dori sa va intreb daca este vreo procedura legala de a-l face sa treaca si el in legalitate. Nu vreau sa ii fac rau, ci doar sa il aduc cu picioarele pe pamant. Daca nu pot altfel, va rog sa imi spuneti daca poate fi sesizata Garda Financiara de o terta persoana despre de activitatea ilegala a individului? Multumesc anticipat.

#2
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
normal ca poate fi sesizata, cam asa se duc ei in control, la sugestia unor competitori sau amici binevoitori

#3
Andrei322

Andrei322

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.04.2009
Bine, bine, dar amicii binevoitori trimit Garda, insa, la sediul unei firme.. asta daca nu are firma, as putea sa ii sesizez sa mearga la casa omului? Repet: nu as vrea sa ii fac rau, mai ales ca e penala evaziunea fiscala. Vreau doar competitie legala. Oare care ar mai fi modalitatile prin care as putea sa il fac sa treaca in legalitate?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate