Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Ce facultate v-ați ales? ALEGERE FACULTATE. La ce vreți să dați admitere? Îndrumare facultate.

- - - - -
  • Please log in to reply
3895 replies to this topic

#19
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

mufa, on Apr 9 2005, 17:20, said:

Daca tu ai impresia ca un Radu Beligan, un Gheorghe Dinica, un Horatiu Malaele si altii ca ei mor de foame, te inseli amarnic :)

<{POST_SNAPBACK}>


vad ca iti face mare placere sa ma contrazici, insa nu vi cu argumente/probe

sincer, nu cunosc situatia celor mentionati de tine, insa:
1. marea majoritate a celor care dau la arte(orice) nu ajung nici pe departe precum cei mentionati de tine
2. ma indoiesc ca cei mentionati de tine ar avea o situatie materiala foarte buna (si asta se stie foarte bine din nenumaratele interviuri luate unor artisti de valoare)

daca vrei sa ma mai contrazici vino te rog cu argumente si dovezi

#20
Capcaunul

Capcaunul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 06.04.2005
@duck absolut toate, dar ce sa faci daca tu esti soi rau si nu vrei sa pricepi...Stiam un mosh care-l batea pe fi-su cu levierul in cap sa invete la chimie. Printr-o remarcabila coincidenta, nu e acela tatal tau?

Edited by Capcaunul, 09 April 2005 - 23:54.


#21
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
gtk, argument in favoarea actoriei: succesul numai iubirii  :puke: ! daca l-ati vazut pe dan bordeianu cum joaca ( in piese ), e super actor, dar pana acum nu a fost remarcat decat prin aceasta telenovela... !
si nu e numai atat, te asigur ca daca vrei actorie si intri acolo toate cursurile ti se vor parea mult mai usoare decat sa bagi fizica matematica si alte cele pe gat, caci faci din pasiune... o pasiune venita din interior de ati controla emotiile si de a le selecta in functie de moment, actoria e sa simti si atat !
daca vorbim si de succesul financiar, nu stiu ce sa zic, un actor cu talent care mai are si vointa necesara de a se face cunoscut ( prin talent nu alte siretlicuri ) nu stiu ce il poate opri !
p.s: credeam ca ai scris si tu mai mult si ceva mai interesant ca ai stat ceva minute bune ca sa scrii postul anterior acestuia !

editare tarzie:
lol shreki, tati meu nu este nici pe departe mosh, si sa nu mai zic ca este cu mult peste cunostintele tale !
si cand eram mic, da, ma batea intr-un mod foarte original: cu o mana ma apuca de glezne si imi ridica picioarele in sus, si cu cealalta lua papucu si imi dadea in talpi, ce era interesant era ca isi facea timp sa imi dea sosetele jos :) ! uite vezi, tata nu m-a dezamagit nici macar in ceea ce priveste bataia!

sunt curios, cum arata un tata de capcaun ?

Edited by shumilica, 09 April 2005 - 23:57.


#22
Capcaunul

Capcaunul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 775
  • Înscris: 06.04.2005

shumilica, on Apr 9 2005, 23:52, said:

si cand eram mic, da, ma batea intr-un mod foarte original: cu o mana ma apuca de glezne si imi ridica picioarele in sus, si cu cealalta lua papucu si imi dadea in talpi, ce era interesant era ca isi facea timp sa imi dea sosetele jos :) ! uite vezi, tata nu m-a dezamagit nici macar in ceea ce priveste bataia!

sunt curios, cum arata un tata de capcaun ?

<{POST_SNAPBACK}>


Saracul copil... Cat a suferit el... Numai sa nu fi ramas cu sechele morale.

Edited by Capcaunul, 09 April 2005 - 23:59.


#23
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

shumilica, on Apr 10 2005, 00:52, said:

gtk, argument in favoarea actoriei: succesul numai iubirii  :puke: ! daca l-ati vazut pe dan bordeianu cum joaca ( in piese ), e super actor, dar pana acum nu a fost remarcat decat prin aceasta telenovela... !

<{POST_SNAPBACK}>


shumilica, iti admir curajul si determinarea de a intra lumea artei... pana la urma e minunat sa faci ceea ce-ti place, nu-i asa?... societatea romanesca chiar duce lipsa de asa ceva... insa, din pacate situatia economica actuala a Romaniei nu poate sustine prea mult acest "domeniu" daca pot spune asa... salariile in general sunt la mare distanta de cele din IT/telecom. , marketing, management, turism.

Quote

p.s: credeam ca ai scris si tu mai mult si ceva mai interesant ca ai stat ceva minute bune ca sa scrii postul anterior acestuia !

din cauza unei erori la transmitere a trebuit sa rescriu articolul

#24
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
gtk, ca actor nu trebuie sa joci numai la teatru, ai atatea reclame in care poti sa apari ( cu totul ca aici nu iti trebuie facultate... ci doar sa te inscri intr-o agentie de fotomodele ), ai atatea filme in care poti sa te prezinti la casting ( cate filme romanesti se fac pe an? 3 sa zicem ? ma refer la cele de lung metraj si destul de cunoscute.. )!
conceptia de " te duci la actorie, iesi coate goale de acolo "mi se pare stupida, hilara de altfel!
ce, daca am diploma de actor nu imi pot deschide firma, un club de biliard ( visul meu ), un magazin, un site, etc ?

#25
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

shumilica, on Apr 10 2005, 01:16, said:

conceptia de " te duci la actorie, iesi coate goale de acolo "mi se pare stupida, hilara de altfel!
ce, daca am diploma de actor nu imi pot deschide firma, un club de biliard ( visul meu ), un magazin, un site, etc ?

<{POST_SNAPBACK}>


1. tei poate sa ti se para oricum, eu nu te pot forta sa crezi altfel

2. pentru a-ti deschide firma nu ai nevoie de nici un fel de diploma

eu cred ca majoritatea celor care apar in reclame nu sunt actori de profesie... in general e vorba de fotomodele sau alte personalitati

#26
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
La Limbi Straine, dupa ce intram in UE se vor cauta traducatori si salariul va fi de aprox 3000 euro cica. Anywayz uras tampeniile cu matematica. Iti irosesti talentul daca te duci acolo, parerea mea! De-abia astept!
Partea pozitiva: nu imi trebuie media la BAC!!!!

#27
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

max003, on Apr 23 2005, 10:37, said:

La Limbi Straine, dupa ce intram in UE se vor cauta traducatori si salariul va fi de aprox 3000 euro cica. Anywayz uras tampeniile cu matematica. Iti irosesti talentul daca te duci acolo, parerea mea! De-abia astept!
Partea pozitiva: nu imi trebuie media la BAC!!!!

<{POST_SNAPBACK}>



si eu as opta acum pt limbi straine....fete frumoase,facultate usoara,timp berechet pt  un part time job...so go 4 it :peacefingers:

PS.ce-ai facut cu RDS? :naughty:

#28
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
A aparut "Admiterea 2005"?
Sau mai bine zis, se mai publica?

#29
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
Cat zici tata? 3000E...In U're dreams...Daca tot iti plac limbile straine si vrei sa faci totusi si altceva, adica nu numai gramatica si literatura (iti zic din experienta, o prietena e acolo), si eventual sa aspiri la macar o treime din salariul pe care l-ai scris,iti recomand FILS din politehnica si SELS-ul din ASE. Ambele facultati au sectii de eng, fr, si germana.Depinde de tine ce vrei sa faci mai departe. Anyway, orice ai alege, eu iti urez BAFTA

#30
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

max003, on Apr 23 2005, 10:37, said:

La Limbi Straine, dupa ce intram in UE se vor cauta traducatori si salariul va fi de aprox 3000 euro cica.

<{POST_SNAPBACK}>

Ai perfecta dreptate. Dupa ce vom intra in UE va curge numai lapte si miere pe strazile patriei. Salariile se vor tripla, somajul va fi undeva intre 0.001% si 0.002%, coruptia va fi eradicata si Romania va cistiga campionatul mondial de fotbal in 11.

#31
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
ma bate gandul sa dau si la limbi straine sectiunea araba, sunt chiar cautati astfel de traducatori ( sau pot fi un fel de intermediar, intre oamenii de afaceri arabi si cei romani sau ue-isti :), mai ales ca am un atuu ) ...
inca ma gandesc, oricum actoria inca nu pica !

#32
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
@shumilica  Tu chiar vorbesti serios cu Araba? Daca da, ar trebui sa sti ca nu este asa de usor, si ca trebuie sa fi intradevar pasionat ca sa poti invata. Si daca asta vrei sa faci, iti recomand sa te duci la Titulescu, pentru ca acolo au plecat cei mai buni profi de araba de la Univ

#33
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

shumilica, on Apr 24 2005, 06:43, said:

ma bate gandul sa dau si la limbi straine sectiunea araba, sunt chiar cautati astfel de traducatori ( sau pot fi un fel de intermediar, intre oamenii de afaceri arabi si cei romani sau ue-isti :), mai ales ca am un atuu ) ...
inca ma gandesc, oricum actoria inca nu pica !

<{POST_SNAPBACK}>



incearca chineza ptr. ca-i cea mai cautata la ora actuala .

Edited by toyomi, 24 April 2005 - 11:42.


#34
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
@ toyomi  :w00t: ma surprinde faptul ca nu mi-ai recomandat japoneza :)
@cerbra, araba o am in sange :P

#35
toyomi

toyomi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,118
  • Înscris: 05.09.2004

shumilica, on Apr 24 2005, 18:42, said:

@ toyomi  :w00t: ma surprinde faptul ca nu mi-ai recomandat japoneza :)
@cerbra, araba o am in sange :P

<{POST_SNAPBACK}>


sa-nteleg ca  unul dintre parintii tai   e  de origine araba .

si japoneza .

Edited by toyomi, 24 April 2005 - 11:46.


#36
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
@shumi, esti brunet si cret, iar tatal tau e blond?   :w00t:

a doua intrebare: poti sa plingi si sa rizi la comanda?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate